نمایندگی سیگما از لنز Light Bazooka

نمایندگی سیگما از لنز Light Bazooka

زمانی که نمایندگی سیگما لنز جدید 100-400mm f/5-6.3 DG OS HSM  خود را “light bazooka,” نامید ، ما تعریف درستی از “light” نداشتیم (light  هم به معنی "سبک وزن" و هم به معنی "نور" است)

اما وقتی که اطلاعات این لنز فاش شد ، مشخص شد که با توجه به f/5 در حداکثر اپرچر ، اما این لنز بسیار سبک وزن می‌باشد ، لذا اینگونه میتوان متصور شد که مفهوم   “light” در نامگذاری این لنز “light bazooka,” اشاره به سبک بودن لنز دارد.

همانطور که خبر پیشین اعلام شد، نمایندگی سیگما همراه این لنز سه لنز از سری Art نیز تولید کرده است اما این لنز برخلاف آنها ازسری لنزهای Art نیست و جز سری لنزهای “Contemporary” می‌باشد. اما این امر باعث نمی‌شود که خللی در کیفیت و یا توانایی این لنز وارد شود، تا جایی که کمپانی سیگما شعار تبلیغاتی خود را برای فروش این لنز " lightweight monster یا غول سبک وزن " تعیین نموده است:

با هدف ساخت یک لنز تله برای عکسبرداری از فواصل دور، کمپانی سیگما تمامی تلاش خود را به کار گرفت تا آخرین دستاوردها را در سری Contemporary و لنز SIGMA 100-400mm F5-6.3 DG OS HS به کار گیرد.

که نتیجه کار ، ترکیب فوق العاده ای بود از کیفیت در عملکرد لنز و سبک بودن و کم حجم بودن آن. در نهایت می‌توان گفت : این لنز ultra-telephoto ، لنزی است که می‌توانید لذت عکاسی در فضای باز را با آن تجربه کنید.

هرچند که نمی‌توان گزینه "کوچک" را برای این لنز به کار برد اما قطعاً میتوان با وجود وزن 1,160 گرمی و دهانه فیلتر 67 میلیمتری به این لنز لقب 100-400mm ultra-telephoto کم حجم را داد.

کمپانی سیگما این را یک مجموعه کم حجم با کیفیت عکس بی‌نظیر معرفی نموده است و در خصوص ساختار این لنزنیز گفته است که این لنز از 21 عنصر در 15 گروه تشکیل شده است که 4 عنصر آن SLD (حداقل تفرق به صورت ویژه) و همچنین در به حداقل رساندن انحراف نیز در این لنز بهینه سازی شده است.

برای این لنز جدید نیز همانند لنزهای تازه معرفی شده Art نه زمان ارائه به بازار جهانی فروش مشخص شده است و نه قیمت آن تعیین شده است اما مطمئن باشید که این لنز به زودی زود جهت خرید در دسترس همگان خواهد بود.

نظرات