نمایندگی سیگما لنز جدید SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS Sports را رونمایی کرد


نمایندگی سیگما لنز جدید SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS Sports را رونمایی کرد

نمایندگی سیگما لنز جدید SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS Sports را رونمایی کرد .در این مقاله به معرفی لنز و همچنین امکانات، مزایا و معایبش پرداخته شده است.

 برخی از ژانرهای عکاسی حرفه‌ای، به لنزهای تله‌ی قدرتمند نیاز دارند که به همراه تله‌ی خود،   رزولوشن قوی و جزئیات خیره‌کننده‌ای نیز داشته باشد. از زمره‌ی این ژانرها می‌توان، به عکاسی ورزشی ، حیات وحش، مراسم عروسی و رویدادهای زنده اشاره کرد. 
نمایندگی سیگما به تازگی لنزی از دست را  تولید و رونمایی کرده است . این لنز جدید سیگما،  SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS Sports نام دارد که به صورت اختصاصی برای دوربین‌های بدون آینه فول‌فریم طراحی شده است.

لنز SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS Sports دارای موتورهای دوگانه  HLA (High-response Linear Actuator) است که این موتورها ،   شرایطی را فراهم می‌کنند که در آن بتوان به یک فوکِس سریع، دقیق و  بی‌صدا دست پیدا کنیم. سرعت این فوکِس به حتی بالاست که حتی در چالش با سریع‌ترین سوژه‌ها نیز می‌توان عکاسی را به خوبی مدیریت کرد.

تابع استابیلایزر اپتیکال این لنز که به همراه الگوریتم OS2 ارائه شده است می‌تواند تا 7.5 استاپ کاهش لرزشگیری را به طور موثر فراهم کند، که امکان گرفتن تصاویر دستی بدون لرزش در محیط‌های کم نور را نیز فراهم می‌سازد.

علاوه بر این، تصویر برداری تله و عملکرد دیافراگم‌ه در حالت اپتیکالی بسیار حائز اهمیت و چشمگیر است، لنز دارای ویژگی‌های حرفه‌ای دیگری نیز می‌باشد از جمله  محدودکننده فوکِس و همچنین، طراحی بدنه‌ای که در شرایط نامساعد اقلیمی، مقاومت بیشتری را از خود نشان دهد. ترکیب این ویژگی‌ها، به همراه مزیتِ اندازه کوچک و عملکرد اپتیکالِ قابل قبول این لنز ، توانسته است که از  لنز SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS Sports برای سیستم‌هایی با مانت L-Mount و Sony E-mount، یک گزینه ایده‌آل محسوب شود.

لنز SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS Sports | به زودی در تاریخ 7 دسامبر 2023 از طریق فروشگاه‌های محبوب در انگلستان قابل خرید خواهد بود، با قیمت 1499 پوند.

 

 ویژگی‌های کلیدی این لنز

با فوکِس اتوماتیک سریع و دقیق این لنز ، نیازی نیست برای تنظیمات فوکِس از دست عکسبرداری بکشید، شما عکاسی‌تان را بکنید و لنز کارش را به نحو احسن انجام می‌دهد.

لنز SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS Sports با در نظر گرفتن علاقه‌مندی همزمان آنچه که افراد علاقه‌مند به عکاسی نیاز دارند و علاقه‌مندی عکاسان حرفه‌ای، طراحی و تولید شده است.

با استفاده از ترکیب دو موتور دوگانه HLA (High-response Linear Actuator) و الگوریتم استابیلیزاسیون اپتیکال OS2 از Sigma، این لنز قادر است حتی برای چالش‌های سخت‌ترین سوژه‌های با حرکت، فوکِس اتوماتیک سریع، دقیق و تقریباً بی‌صدایی ارائه دهد.

عملکرد حرفه‌ای در تمام دامنه زوم

لنز SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS | Sports با استفاده از شیشه‌های با کیفیت بالا با پراکندگی پایین، که شش عدد از عناصر FLD و دو عدد از عناصر SLD را شامل می‌شود، کیفیت تصویر برجسته را در تمام دامنه زوم ارائه می‌دهد، حتی در دیافراگم باز در F2.8. سه عنصر شیشه‌ای آسفریکال عملکرد اپتیکال را بهبود می‌بخشد و انحراف کره‌ای را کاهش می‌دهد. انحراف ویگنتینگ بسیار کم و ابراسیون کروماتیک حتی در مناطق با کنتراست بالا به خوبی کنترل می‌شود.

 

در زمان کار کرد لنز ، بدون مشکل  با حرکت خود ادامه دهید

لنز SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS Sports از یک سیستم فوکوس شناور منحصر به فرد بهره‌مند است. دو گروه فوکوس، هرکدام از یک موتور HLA استفاده می‌کنند و هنگام فوکوس، در جهات مخالف حرکت می‌کنند. این کاهش نصف حرکات داخلی را ایجاد می‌کند، که AF سریع، دقیق و تقریباً بی‌صدا را در عکاسی از سوژه‌های با حرکت سریع مانند ورزش، حیات وحش و هواپیمایی، یا لحظات فراموش‌نشدنی در عروسی‌ها و رویدادها فراهم می‌کند. عکاسی دستی در شرایط نور کم هرگز به این آسانی نبوده است، به دلیل استفاده از الگوریتم اختصاصی استابیلیزاسیون اپتیکال OS2 که یک افت‌وخیز حدود 7.5 استاپ در 70mm و یک افت‌وخیز حدود 5.5 استاپ در 200mm* ارائه می‌دهد. این لنز همچنین دو حالت استابیلیزاسیون دارد. حالت 1 برای همه نوع عکاسی استفاده می‌شود. حالت 2 از الگوریتم هوشمند OS شرکت SIGMA برای عکاسی صافتر از پانینگ استفاده می‌کند. بدون توجه به جهت لنز، استابیلیزاسیون برای حرکت‌های عمودی و مورب موثر است و با حرکت پانینگ تداخل ندارد. *بر اساس رهنمودهای CIPA (اندازه‌گیری شده در 70mm و 200mm با یک حسگر تصویر فول‌فریم 35mm)

 

طراحی شده برای کاهش اثر نفس کشیدن عکاس در روی فوکوس، کاهش فلیر و گاستینگ

 لنز به گونه‌ای طراحی شده است که تنفس فوکوس کاهش یابد، به این معنی که تغییر در زاویه دید هنگام فوکوس‌کردن به حداقل می‌رسد. این اطمینان حاصل می‌کند که تغییر فوکوس در حین ضبط ویدیو طبیعی به نظر برسد. محیط‌های عکاسی با نور پس‌زمینه شدید نیز مشکلی ندارند، به دلیل استفاده از شبیه‌سازی‌های فناورانه و عناصر شیشه با کیفیت بالا که حداقل پرتوزنی و اشباح را حفظ می‌کنند.

 

ساختاری کوچک اما با کیفیت و مقاوم

با لطف از طراحی مقاوم در برابر آب و هوا، می‌توانید در شرایط آب و هوایی چالش‌برانگیز عکس بگیرید؛ زیرا این لنز از طراحی مقاوم در برابر هوا و آب بهره‌مند است که از طیف های لاستیکی برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و رطوبت استفاده می‌کند. طراحی اپتیکال و مکانیکی مناسب این لنز از مواد با کیفیت بالا استفاده می‌کند که به طور خاص برای مقاومت در برابر تغییرات دما و بهبود مقاومت ساختاری طراحی شده‌اند.

 

ساختار سبک و مقاوم

ساختار سبک و مقاوم با استفاده از یک طراحی داخلی منسجم، این لنز به طور قابل توجهی کوچکتر و سبک‌تر از لنز SIGMA 70200mm F2.8 DG OS HSM Sports موجود برای دوربین‌های دیجیتال اس‌ال‌آر است. لنز و هود از یک ساختار چندجزئی تشکیل شده از مواد CFRP (پلاستیک تقویت شده با فیبر کربن) و TSC (ترکیب حرارتی پایدار) ساخته شده‌اند، که باعث وزن کلی تنها 1345 گرم* می‌شود. CFRP یک ماده سبک و مقاوم است که قدرت و مقاومت اضافی را فراهم می‌کند، به خصوص در استفاده حرفه‌ای و سنگین. TSC نرخ انبساط حرارتی مشابه آلومینیوم دارد، که اطمینان می‌حکمد که عملکرد لنز حتی در دماهای یخ‌زده قطب شمال تا بیابان‌های گرم ساهارا ثابت باقی می‌ماند. *مشخصات L-Mount


مکانیزم زوم داخلی

با استفاده از مکانیزم زوم داخلی، این لنز می‌تواند بر روی یک ژیمبال استفاده شود زیرا تغییر وزن در حین زوم به حداقل می‌رسد.

 

طراحی مقاوم در برابر آب وهوای نامطلوب

طراحی مقاوم در برابر هوا با استفاده از شیشه با کیفیت بالا با پراکندگی پایین بسیار عالی، که شش عنصر FLD و دو عنصر SLD را شامل می‌شود، لنز SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS | Sports کیفیت تصویر برجسته را در تمام دامنه زوم ارائه می‌دهد، حتی در دیافراگم باز در F2.8. سه عنصر شیشه‌ای آسفریکال عملکرد اپتیکال را با کاهش انحراف کره‌ای بهبود می‌بخشد. انحراف و ویگنتینگ بسیار کم و ابراسیون کروماتیک حتی در مناطق با کنتراست بالا به خوبی کنترل شده‌اند. *ساختار به گونه‌ای طراحی شده است که مقاوم در برابر گرد و غبار و پرچمه است، اما ضدآب نیست. مراقب باشید که لنز را با حجم زیادی از آب در تماس نیاورید. ورود آب به داخل لنز ممکن است باعث آسیب جدی شود و حتی لنز را قابل تعمیر نکند.

 

مجموعه ویژگی‌های حرفه‌ای

لنز را با استفاده از ویژگی‌های حرفه‌ای متنوع که در آن یافت می‌شود، به سبک عکاسی خود سفارشی کنید.

 

حلقه دیافراگم لمسی

با استفاده از حلقه کنترل دیافراگم داخلی، که برای اولین بار در یک لنز ورزشی از SIGMA ارائه شده است، کنترل ژرفای میدان را در دست بگیرید. حلقه را به F2.8 تنظیم کنید تا با بوکه دلپذیر، جداسازی زیبا بین سوژه و پس‌زمینه ایجاد شود. این حلقه قابلیت دی‌کلیک شدن دارد که برای سازندگان فیلم مفید است و قفل می‌شود تا به طور اتفاقی نتواند باز شود.

 

ساختار جدید پایه‌ی سه‌پایه

یک پایه سه‌پایه از آلیاژ منیزیم مطابق با استاندارد آرکا-سویس بازطراحی شده است تا لنز را کوچک و سبک نگه دارد. پایه سه‌پایه دارای یک پیچ استاندارد 1/4 اینچی است و می‌تواند در صورت نیاز جدا شود.

 

ایجاد تنظیمات شخصی با توابع قابل سفارشی

لنز با یک کلید محدودکننده فوکوس از جمله توابع قابل تنظیم است که محدوده راندمان فوکوس را محدود می‌کند. این امکان به ویژه در جاهایی که سوژه‌ها به فاصله ثابتی فاصله دارند و هنگام عکاسی در محیط‌های متراکم مفید است. سه دکمه AFL* که در اطراف بشکه لنز قرار دارند، قابل تنظیم هستند و می‌توانند به یک تابع دلخواه دوربین برای کنترل آسان تر تنظیم شوند. کاربران L-Mount می‌توانند با استفاده از داک USB SIGMA UD-11، لنز را بیشتر سفارشی‌سازی کنند تا نحوه عملکرد OS را تغییر دهند یا محدوده محدودکننده فوکوس را بهینه کنند.

 

L-Mount (1.4x / 2.0x) سازگار با تله‌کانورترها برای

نسخه‌ی L-Mount این لنز با تله‌کانورترهای SIGMA TC-1411 (1.4x) و TC-2011 (2.0x) سازگار است تا عکاسی با فوکوس خودکار در فاصله‌های فوکال فوق‌تله‌فوتوگرافی تا 400mm امکان‌پذیر باشد.

 

خلاصه ویژگی‌ها

•  ساختار لنز: 20 عنصر در 15 گروه (6 عدد FLD، 2 عدد SLD، 3 عنصر آسفریکال) • عملکرد استابیلایزر نوری (OS) با الگوریتم "OS2" جدید

•  زوم داخلی

•  سیستم فوکوس داخلی

•  سازگار با فوکوس اتوماتیک با سرعت بالا

• HLA (High-response Linear Actuator)

•  سازگار با اصلاح انحراف لنز

  · تابع فقط در دوربین‌های پشتیبانی شده فعال است. تصحیح‌ها یا قابلیت تصحیح اتوماتیک ممکن است بسته به مدل دوربین متغیر باشد.

· در دوربین‌هایی که اصلاح انحراف لنز با 'روشن' یا 'خاموش' در منوی دوربین کنترل می‌شود، همه توابع اصلاح انحراف را بر روی 'روشن' (AUTO) تنظیم کنید.

 

 •پشتیبانی از حالت دستی تا حداکثر فوکوس (DMF) و حالت فوکوس اتوماتیک پس از فوکوس دستی (AF+MF)

•  سازگار با کمک فوکوس اتوماتیک (تنها برای اتصال Sony E)

•  پوشش نانوپوروس

•  پوشش چند لایه فوق العاده

•  پوشش مقاوم در برابر آب و روغن (برای عنصر جلو)

•  حلقه دیافراگم

•  کلید کلیک حلقه دیافراگم

•  کلید قفل حلقه دیافراگم

•  دکمه AFL(3 دکمه)

 

تنها بر روی دوربین‌های سازگار فعال است. توابع موجود ممکن است بسته به دوربین مورد استفاده متغیر باشد.

•  کلید محدودکننده فوکوس

•  کلید حالت فوکوس

•  پشتیبانی از تغییر بین تنظیمات حلقه فوکوس خطی / غیرخطی (تنها برای اتصال L-Mount)

تابع فقط در دوربین‌های پشتیبانی شده فعال است.

 

•  کلید OS

•  کلید حالت سفارشی

•  ساختار مقاوم در برابر گرد و غبار و پرچمه

•  هود لنز LH860-01

•  پایه سه‌پایه TS-151 * نوع پا به صورت جداشونده

•  سازگار با تله‌کانورترهای SIGMA TC-1411 / TC-2011 (جداگانه فروخته می‌شود / تنها برای اتصال L-Mount)

•  سازگار با داک  USB SIGMA UD-11 (جداگانه فروخته می‌شود / تنها برای اتصال L-Mount)

•  طراحی شده برای به حداقل رساندن پرتوزنی و اشباح

•  هر لنز به سیستم اندازه‌گیری MTF اختصاصی SIGMA تحت می‌رود

•  دیافراگم 11 تیغه‌ای گرد

 • مونت برنج دقیق و مقاوم

 خدمات تبدیل مونت در دسترس است

 • صنعت "ساخته شده در آیزو، ژاپن"

 

مشخصات کلیدی (اعداد زیر مربوط به L-Mount هستند)

 ساختار لنز: 20 عنصر در 15 گروه (6عدد FLD، 2 عدد SLD، 3 عنصر آسفریکال)

 زاویه دید: 34.3° - 12.3°

 تعداد تیغه دیافراگم: 11 (دیافراگم گرد)

 دیافراگم حداقل: F22

 فاصله فوکوس حداقل: 65 سانتی‌متر (در حالت واید) - 100 سانتی‌متر (در حالت تله)

 نسبت بزرگنمایی حداکثر: 1:5.2 (در 200 میلی‌متر)

 • اندازه فیلتر: 77 میلی‌متر

 • ابعاد (قطر حداکثر × طول): 90.6 میلی‌متر × 205.0 میلی‌متر

 • وزن: 1345 گرم

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS Sports - به سایت SIGMA UK مراجعه کنید.

برای مشاهده تصاویر بیشتر از محصول SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS Sports در پایگاه داده تجهیزات ما، اینجا را ببینید.

نظرات