معرفی دوربین EOS C300 Mark III از کمپانی کانن

معرفی دوربین EOS C300 Mark III از کمپانی کانن

 

کمپانی کانن در بخشی از کنفرانس خبری مجازی خود ؛ دوربین جدید کانن Canon C300 Mark III را معرفی نمود. این محصول در واقع یک دوربین سینمایی Super 35mm است که در طراحی و فناوری آن از یک سنسور DGO و شکل بدنه شبیه به C500 Mark II استفاده شده است .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی کانن - تعمیرات کانن

شکل بدنه و ظاهر دوربین کانن Canon C300 Mark III کاملا آشنا به نظر می رسد زیرا طراحی بدنه آن عینا همسان و مشابه با دوربین کانن C500 Mark II است . این نکته بیانگر آن می باشد که تمامی ابزار و تجهیزات جانبی C500 Mark II به همراه این دوربین نیز قابل استفاده خواهند بود .کانن همچنین توانایی پشتیبانی از لنز  های 2x و 1.3x را به این دوربین افزوده است . همچنین قرار دادن یک مانت لنز قابل باز شدن از سوی کاربر به معنای آن است که کاربران این دوربین برای تعویض مانت لنز به مراجعه به مرکز تعمیرات دوربین کانن نیازی نخواهند داشت .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی کانن - تعمیرات کانن

در درون بدنه دوربین کانن C300 Mark III یک سنسور کاملا جدید 4K Super 35mm DGO به همراه پردازشگر مخصوص فیلمبرداری DIGIC DV7 دیده  می شود. به طور کلی سیستم های DGO به سنسور این اجازه را می دهند تا یک دامنه دینامیکی به وسعت 16 استاپ را به وجود بیاورد و با استفاده از این سیستم هر پیکسل موجود بر روی سنسور به 2 دیود تقسم شده و و این دیود ها قادرند تا به صورت همزمان دو تصویر را به دست آورند .

این فناوری اصطلاحا 'dual gain' نامیده شده و و مفهومی است که امروزه بسیاری از تولید کنندگان دوربین در پی استفاده از آن می باشند .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی کانن - تعمیرات کانن

همچنین دیود های موجود در هر پیکسل برای تولید نیروی تشخیص دهنده حرکت در سیستم اتوفوکوس Dual Pixel CMOS AF نیز مورد استفاده قرار می گیرند و این امر موجب می شود تا این دوربین دارای توانایی فیلمبرداری با 120 فریم بر ثانیه باشد .

یکی از جدید ترین ویژگی های موجود در این دوربین ؛ قابلیت آن برای پشتیبانی از فرمت Cinema RAW Light کانن است که برای نخستین بار در تولید دوربین EOS C200 از آن استفاده شده بود . فرمت Cinema RAW Ligh در واقع یک نسخه سبک تر و کم حجم تر از Cinema RAW است که در آن فیلم های ثبت شده به صورت RAW دارای یک پنجم از حجم فایل های RAW استاندارد می باشند .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی کانن - تعمیرات کانن

سنسور این دوربین قادر به فیلمبرداری 4K DCI/UHD در 120 فریم بر ثانیه و یا فیلمبرداری 2K در 180 فریم بر ثانیه به همراه 4:2:2 10-bit XF-AVC می باشد . همچنین در این دوربین از لاگ های ویژه Canon Log 2 و Canon Log 3 و خروجی 12G-SDI با استفاده از کابل BNC نیز استفاده شده است .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی کانن - تعمیرات کانن

بدنه این دوربین بدون در نظر گرفتن گریپ و ملحقات دارای طول و عرض 183 میلیمتر با ارتفاع 149 میلیمتر است و وزن تقریبی آن در حدود 1750 گرم می باشد .

بنا بر اعلام نمایندگی دوربین کانن ؛ این دوربین از اواخر سال 2020با قیمت 10999 دلار در بازار های جهانی عرضه خواهد شد. این دوربین دارای 13 قطعه لوازم جانبی شامل گریپ ؛ باتری و شارژر مخصوص می باشد.

 

نظرات