نوعی باطری دوربین سونی که با USB شارژ می شود

نوعی باطری دوربین سونی که با USB شارژ می شود

باتری های دوربین یکی از وسایلی هستند که به ندرت دچار تغییر می شوند و در طول سالیان دراز ، باتری دوربین های مختلف همیشه شکل ثابتی داشته اند و به روش ثابتی نیز مورد استفاده قرار می گرفته اند . اما در حال حاضر موج نوگرایی و تغییر در طراحی انواع وسایل جانبی دوربین ، به باتری ها نیز رسیده است و کمپانی های مختلفی دست به کار شده اند تا تغییراتی را در طراحی و فناوری باتری های مورد استفاده در دوربین های عکاسی به وجود آورند.

در حالیکه اوج شاهکار کمپانی های اصلی تولید دوربین ، افزایش ظرفیت نیروی باتری های دوربین بوده است ، کمپانی Nitecore به عنوان یکی از تولید کنندگان لوازم جانبی دوربین ، نگاه متفاوتی به این قضیه داشته است و نوعی باتری دوربینهای سونی آلفا به نام UFZ100 را تولید نموده است که با استفاده از یک درگاه داخلی USB-C می توان آنرا شارژ نمود.

تعمیر دوربین سونی - نمایندگی دوربین سونی

زمانی که کابل USB-C خود را به این باتری وصل می کنید دیگر نیازی به شارژر مجزا برای شارژ باتری نخواهید داشت و همانند یک گوشی موبایل ، باتری دوربین سونی شما نیز به آسانی شارژ می شود. با توجه به این امکان ، اکنون شما به آسانی می توانید با استفاده از انواع پاور بانک ، درگاه USB لپ تاپ ، تبلت یا تلفن هوشمند خود باتری دوربین سونی خود را نیز شارژ کنید.

نکته جالب تر آن است که این باتری بر روی بدنه خود دارای نشانگر شارژ است و بدون اینکه نیاز باشد آنرا درون دوربین قرار دهید ، با استفاده از این نشانگر به آسانی می توان فهمید که مقدار انرژی باتری دوربین شما در چه حد می باشد . بنا بر اعلام کمپانی Nitecore این باتری با استفاده از درگاه USB-C در مدت 4 ساعت به شارژ کامل دست پیدا می کند .

باید توجه داشته باشیم که باتری UFZ100 ساخت کمپانی Nitecore دارای ظرفیت 2,250mAh می باشد که تنها 30mAh کمتر از باتری اصلی FZ100 ساخت کمپانی سونی است اما در هر صورت شما مبلغ بسیار ناچیزی را برای در اختیار داشتن یک شارژر USB آنبورد برای باتری دوربین خود می پردازید . بنا بر اعلام کمپانی Nitecore این باتری برای انواع مدل های دوربین سونی از قبیل α7 III, α7R III, α7R , α7S III, α9 (ILCE-9), α9 II, α6600, α7C, α1, FX3, α7 قابل استفاده می باشد.

نکته : کمپانی Nitecore هنوز قیمت و زمان عرضه کلی این محصول در بازار  های جهانی را اعلام نکرده است .

 

لینک مفید ======>>> آشنایی با بخش تعمیر دوربین سونی

نظرات