دوربین جدید نیکون Nikon Z30 معرفی شد

دوربین جدید نیکون Nikon Z30 معرفی شد

 

کمپانی نیکون ، جدید ترین دوربین خود با نام Nikon Z30 را معرفی نمود . دوربین جدید نیکون Z30 در واقع یک مدل دوربین میرورلس با سنسور APS-C است که به طور خاص برای محتوانویسان اینترنتی طراحی شده است . در درون بدنه این دوربین از یک سنسور 21 مگاپیکسلی استفاده شده است و با استفاده از این سنسور قادر به انجام فیلمبرداری با کیفیت 4K/30 یا 1080/120 می باشد . بنا بر اعلام کمپانی نیکون ، فیلم ها و عکس های تولید شده با این دوربین را به سرعت می توان در اینترنت و شبکه های اجتماعی به اشتراک گذارد .

به طور کلی دوربین نیکون Z30 به لحاظ مشخصات فنی و ویژگی های ظاهری از شباهت های زیادی با دوربین قدیمیتر نیکون Z50 برخوردار است اما در هر صورت برخورداری از صفحه ال سی دی لمسی چرخان و عدم وجود ویزور ، از ویژگی های اصلی آن به شمار می آیند.

در قسمت بالای بدنه این دوربین دو میکروفون پر قدرت قرار گرفته اند و قرار دادن یک لامپ تالی در قسمت جلو بدنه ، به شما اجازه می دهد تا محل دقیق تصویر برداری خود را به صورت دقیق مشاهده نمایید . دکمه رکورد فیلم [REC] این دوربین به صورت کاملا واضح و آشکار بر روی بدنه آن جای نمایی شده است و از این روی در دست گرفتن دوربین و رکورد فیلم با دوربین روی دست ، به آسانی با آن قابل انجام می باشد .

علاوه بر وجود یک سنسور 21 مگاپیکسلی CMOS این دوربین دارای یک صفحه نمایشگر لمسی 3 اینچی  با کیفیت 1.04M نقطه است و در کنار آن وجود یک باتری از نوع EN-EL25 به شما اجازه ثبت 330 شات عکس در هر مرتبه از شارژ کامل را میدهد .

در این دوربین کنترل حرارت قسمت های داخلی به نحو مطلوبی بهینه سازی شده است و توانایی روشن شدن دوربین با استفاده از کابل USB یکی از ویژگی هایی است که به شما اجازه می دهد تا فیلمبرداری 4K با این دوربین را به مدت 125 دقیقه بدون توقف ادامه دهید .

در اینجا نیز همانند سایر دوربین های DX ساخت کمپانی نیکون استابیلایزر داخلی بدنه وجود ندارد اما این دوربین به همراه لنز کیت خود یعنی 16-50mm F3.5-6.3 VR با سیستم VR داخلی لنز همراه می شود.

دوربین جدید نیکون Z30 از اواسط تابستان سال جاری با قیمت تقریبی 709 دلار در بازار های جهانی ارایه می شود. این دوربین به همراه لنز کیت 16-50mm VR تقریبا 849 دلار و به همراه یک لنز 55-250mm F3.5-6.3 VR به قیمت 1109 دلار عرضه خواهد شد .

نظرات