معرفی بهترین دوربین ها برای عکاسی از طبیعت ( 2021 )

معرفی بهترین دوربین ها برای عکاسی از طبیعت ( 2021 )

عکاسان شاغل در ژانر عکاسی از طبیعت ومناظر همواره به ملزومات و تجهیزات خاصی برای عکاسی نیاز دارند . در این ژانر ، کیفیت تصویر اهمیت زیادی دارد و برخورداری از یک دامنه دینامیکی گسترده یکی از ویژگی هایی است که به عکاس اجازه می دهد تا جزئیات بسیار بیشتری را از صحنه های طبیعی به دست آورد . در کنار این ، برخورداری از یک بدنه دوربین محکم و با دوام ، داشتن صفحه نمایش لمسی ، و صفحه ال سی دی بازشونده و چرخان ، از جمله ویژگی هایی هستند که در زمان انتخاب یک دوربین برای عکاسی از طبیعت و مناظر ، باید به آنها دقت نمود .

تعمیر دوربین نیکون - تعمیر دوربین سونی - تعمیر دوربین کانن

بهترین انتخاب :

دوربین نیکون Nikon Z7 II

دوربین نیکون Nikon Z7 II به طور خاص یکی از بهترین دوربین ها برای عکاسی از مناظر طبیعی به شمار می آید . این دوربین با برخورداری از نرخ ISO پایه در ایزو 64 و امکان عکاسی در 2/3EV نور بسیار بیشتری را نسبت به سایر رقبا بر روی سنسور خود جذب می کند . دستیابی به این حجم از نور در درون دوربین ، بهبود تنالیته رنگ ها و افزایش دامنه دینامیکی دوربین را به همراه خواهد داشت .

دوربین نیکون Z7 II یک دوربین با بدنه ای نسبتا کوچک است و با برخورداری از یک طراحی منحصر به فرد ، کاملا خوش دست و راحت نیز به نظر می رسد .

تعمیر دوربین نیکون - تعمیر دوربین سونی - تعمیر دوربین کانن

دوربین کانن Canon EOS R5

دوربین کانن Canon EOS R5 را یک دوربین کاملا حرفه ای و انعطاف پذیر باید دانست که با ارایه عکسهایی با کیفیت 45 مگا پیکسل و سرعت عکاسی تا 20 فریم بر ثانیه و قدرت فیلمبرداری 8K تقریبا برای استفاده در تمامی سبک ها و ژانر های عکاسی مناسب می باشد .

بدنه کاملا خوش دست و راحت ، سیستم اتوفوکوس کاملا پیشرفته ، و تعداد زیاد دایل های کنترل ، استفاده از این دوربین را کاملا لذتخبش نموده است . ویزور الکترونیکی و صفحه ال سی دی باز شونده لمسی در این دوربین از جمله امکانات ویژه به شمار آورده می شوند .این دوربین کاملا مستحکم و با دوام بوده و از مقاوت بسیار بالایی در برابر شرایط اقلیمی برخوردار است .

دوربین جدید کانن EOS R در منو تنظیمات خود گزینه ای به نام Clarity ( شفافیت ) را در اختیار قرار می دهد که با استفاده از آن جزئیات تصویر در خطوط بسیار ریز را می توان به دست آورد . این گزینه مجزا ار حالت های و تنظیمات مرتبط با شارپنس تصویر است و بهترین عملکرد را با استفاده از لنز های مانت RF به دست می آورد .

بسیاری از افراد با استفاده از تنظیمات  Clarity در نرم افزار های ویرایش عکس آشنایی دارند ؛ اما اکنون در درون دوربین کانن EOS R5 این گزینه وجود دارد و در طول زمان عکاسی ؛ بهترین حالت شفافیت تصویر را با استفاده از آن می توان به دست آورد .

تعمیر دوربین نیکون - تعمیر دوربین سونی - تعمیر دوربین کانن

دوربین فوجی فیلم Fujifilm X-T4

دوربین فوجی فیلم Fujifilm X-T4 یک دوربین میرورلس 26 مگاپیکسلی با استابیلایزر داخل بدنه است که در هر دو گروه عکاسی و فیلمبرداری دارای کاربرد می باشد . این دوربین از یک دایل مخصوص تنظیم سرعت شاتر ؛ دایل تنظیم ISO و دایل تنظیمات جبران نوردهی برخوردار است و در کنار این موارد ، تعداد زیادی از دکمه های قابل سفارشی سازی را بر روی بدنه آن می توان مشاهده نمود .

در حالی که سنسور X-Trans به کار رفته در این دوربین عینا مشابه با مدل قدیمی تر X-T3 است اما سیستم اتوفوکوس آن کاملا مدرن و پیشرفته بوده و قادر به تشخیص چشم و چهره سوژه بوده و در عین حال از قابلیت تعقیب سوژه به صورت مطلوب نیز برخوردار است .

طراحی و شکل بدنه این دوربین دچار تغییرات مختلفی شده است . صفحه نمایش ال سی دی آن باز شونده و کاملا چرخان است . بر روی بدنه یک دکمه مخصوص AF-On افزوده شده است و سوئیچ تغییر حالت نورسنجی دوربین جای خود را به دکمه تغییر وضعیت از عکاسی به فیلمبرداری داده است .

این دوربین دارای حجم بدنه بزرگتری است دایل کنترل پشت بدنه آن کاملا بزرگ و ملموس است و فضای زیادی را به خود اختصاص می دهد . تنظیمات دوربین در حالت های عکاسی و فیلمبرداری به صورت مجزا قابل انجام می باشند و برای یک از این تنظیمات یک دکمه Q مخصوص وجود دارد

تعمیر دوربین نیکون - تعمیر دوربین سونی - تعمیر دوربین کانن

دوربین نیکون Nikon D850

دوربین نیکون Nikon D850 یک دوربین DSLR تمام حرفه ای است که در درون بدنه آن از یک سنسور 45.7MP از نوع BSI استفاده شده است . سنسور این دوربین کیفیت تصویر قابل ملاحظه ای را ارایه داده و در نرخ ایزو ISO 64 بیشترین نور ممکن از محیط اطراف خود را به دست می آورد . ویزور به کار رفته بر روی D850 در واقع بزرگترین ویزور موجود در مقایسه با تمامی DSLR های ساخت شرکت نیکون است که از مقدار بزرگنمایی 0.75 x با نقطه چشمی 17 میلیمتر برخوردار است .

عناصر به کار رفته در ویزور نیز دارای سطوح پوششی جدیدی برای از بین بردن حالت های فلیر و بازتاب های مزاحم هستند و همانگونه که از دوربینی در این سطح انتظار می رود ، سطح پوشش صحنه آن 100 درصد است .اولین فول فریم ساخت نیکون است که از یک صفحه نمایش لمسی رزولوشن بالا و با قابلیت حرکت به سمت بالا و پایین برخوردار است و برخلاف سایر دوربین های هم رده خود ، حالت لمسی صفحه نمایش در تمامی طول منو های آن قابل استفاده می باشد .

در طراحی بدنه D850 بازنگری های بسیار خوبی انجام شده است . در مقایسه با D810 قسمت گریپ این مدل بلند تر و دارای عمق بیشتری است که در دست نگه داشتن آن را آسانتر می نماید .

در این مدل جوی استیک اتوفوکوس مشابه موجود بر روی D5  دیده می شود .اما مهمترین نکته در طراحی D850 ، بازنگری در طراحی مکانیسم های شاتر و اینه می باشد . در مدل D810  ، لرزش های شدید شاتر و آینه در سرعت های بالای شاتر با لنز های بلند را تجربه کرده ایم اما در هر صورت در طول مدت زمان کوتاهی که از معرفی D850 می گذرد ،با همان لنز های مشکل دار بر روی D810 ،ما هیچ مشکلی را بر روی D850 مشاهده نکرده ایم .

تعمیر دوربین نیکون - تعمیر دوربین سونی - تعمیر دوربین کانن

دوربین سونی a7R IV

وربین جدید سونی Sony a7R IV ؛ چهارمین نسل از دوربین های میرورلس و فول فریم کمپانی سونی به شمار می آید .در درون بدنه این دوربین از یک سنسور پرقدرت 61MP از نوع CMOS استفاده شده است و این اولین سنسور رده 'Rمی باشد که از سال 2015 به این سو ؛ تولید شده است .

بر روی این سنسور جدید تعداد567 نقطه اتوفوکوس از نوع تشخیص فاز قرار گرفته اند و تمامی این نقاط به همراه هم 7/99 درصد از سطح سنسور را پوشش می دهند .برای این دوربین از یک پردازشگر Bionz X نیز استفاده شده است که همانند پردازشگر به کار رفته در دوربین a7R III می باشد .این دوربین در حالت کراپ قادر به تولید تصاویری با کیفیت 26MP می باشد .

لینک های مفید

آشنایی با بخش تعمیر دوربین کانن
آشنایی با بخش تعمیر دوربین نیکون
آشنایی با بخش تعمیر دوربین سونی

 

نظرات