کمپانی سیگما از سه لنز Art خود، 14mm f/1.8 , 24-70mm f/2.8 , 135mm f/1.8 رونمایی نمود

کمپانی سیگما از سه لنز Art خود، 14mm f/1.8 ,  24-70mm f/2.8 , 135mm f/1.8 رونمایی نمود

امروز سه لنز، از سری  پرطرفدار Sigma Art  رونمایی شد.

لنزهای رونمایی شده را که در حال حاضر جدیدترین لنزهای فول فریم Art مخصوص بدنه های دوربین‌های کانن ، نیکون و سیگما می‌باشد. این لنزها که مدتهاست عکاسان منتظر رونمایی آنها هستند ،‌ لنزهای 24-70mm f/2.8,    14mm f/1.8, and the 135mm f/1.8 می‌باشند.

 

Sigma 24-70mm f/2.8 DG OS HSM Art

بیشترین توجهات از بین سه لنز رونمایی شده به سمت لنزی است که پرایم نبوده و مدت زمانی طولانی (حدود یکسال) از مطرح شدن خبر تولیدش می‌گذرد. این لنز Sigma 24-70mm f/2.8 DG OS HSM Art  نام دارد که قطعاً با رونمایی این لنز ، جایگاه و پایه ‌های بازار فروش لنزهای مشابهی که در برندهای کانن و نیکون با چالش جدیدی مواجه خواهند شد.

کمپانی سیگما در این خصوص گفته است که "با توجه به بزرگی دهانه این لنز زوم می‌توان از این لنز تقریباً در تمامی عکاسی‌ها استفاده نمود."

از ویژگی مهم این لنز: میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

استفاده از 19 عنصر تشکیل دهنده در 14 گروه از جمله ، سه عنصر SLD (جلوگیری از انحراف و پراش نور) و 4 عنصر aspherical (لنزهای مهندسی شده با انحنای بالا) برای به حداقل رساندن اعوجاج نور در لنز.

بر خلاف دیگر لنزهای پرایم، لنز زوم 24-70mm دارای قابلیت لرزشگیری می‌باشد در خصوص این شاهکار سیگما می‌توان گفت:

لنز جدید سیگما 24-70mm F2.8 DG OS HSM که از سری Art سیگما می‌باشد ، طراحی و مهندسی منحصر به فردی دارد که می‌توان 24-70mm F2.8 DG OS HSM یک لنز استاندار زوم با قطر دهانه بزرگ است که با یک لرزشگیر خوب ترکیب شده است. با توجه به سابقه درخشانی که کمپانی سیگما در تولید لنزهای Art دارد ، این شرکت کیفیت عکس و کیفیت ساختار این لنز را تضمین نموده است.

البته تا کنون زمان ارائه  و یا قیمت این لنز مشخص نشده است اما عکاسان بسیاری با اشتیاق بسیار زیاد منتظر عرضه این لنز می‌باشند لذا به احتمال بسیار زیاد به زودی قیمت و زمان ارائه این لنز به بازار جهانی فروش نیز اعلام خواهد شد.

 

Sigma 14mm f/1.8 DG HSM Art

برای اولین بار در دنیای عکاسی یک لنز ultra-wide angle با f/1.8 ارائه گردید ،‌ این لنز 14mm f/1.8 DG HSM Art نام دارد اگر لنز پرایم 135 میلیمتری را که به تازگی رونمایی شده است به حساب بیاوریم ، تا کنون این هفتمین لنز پرایم فول فریمی است که نمایندگی سیگما تولید نموده است. این لنز به احتمال زیاد یکی از لنزهای محبوب عکاسان نجوم خواهد بود.

لنز 14mm ultra-wide sports از 16 عنصر در 11 گروه تشکیل شده است که در بین آنها 3 عنصر FLD قرار دارد (جلوگیری از تفرق نور) و 4 عنصر SLD (جلوگیری از انحراف و پراش نور) قراردارد که به واسطه آنها میتوان آبیراهی رنگی را به حداقل رساند و همچنین یک عدسی aspherical بزرگ 80 میلی متری که در جلوی لنز تعبیه شده است تا اعوجاج را به حداقل برسانیم.

 

Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art

آخرین لنزی که رونمایی شد لنز پرایم  135mm f/1.8 می‌باشد. عکاسان زیادی نیز مدت بسیار مدیدی منتظر رونمایی این لنز شده بودند، این لنز قرار بود در تاریخ 2015 رونمایی شود که اما خبر رونمایی آن تا 2017 به طول انجامید. این لنز پرایم از سری  Art  سیگما با خود توصیفات بیشماری را به همراه دارد.

مانند "آخرین لنز 135 میلیمتر" ، ارائه دهنده یک عکاسی با پس زمینه نرم و مات (بوکه) "زیبا" ، کنتراست "عالی"

لنزی بسیار شفاف با وضوح بالا در تمامی تصاویر.

در داخل این لنز 13 عنصر وجود دارد که در ده گروه ارائه شده است البته به عناصری که مخصوص جلوگیری از اعوجاج و پراش باشند اشاره نشده است (هرچند در این لنز نیازی هم به دانستن این مشخصات نیست) تنها موردی سیگما در این خصوص اعلام نموده است ، همگن بودن تصاویر در سرتاسر این لنز می‌باشد.

سیگما درمورد این لنزچنین گفته است:

لنز SIGMA 14mm F1.8 DG HSM از سری لنزهای Art است که به خاطر سرعت فوق ‌العاده بالا و همچنین زاویه دید بسیار گسترده و عریض ،‌ مورد توجه بسیاری از عکاسان بوده است و آنها زمان زیادی را انتظار کشیده اند تا این لنز به دنیای عکاسی ارائه شود. اگر چه برخی از لنزهای Zoom که الان در دسترس هستند می‌توانند بازه 14میلیمتر را پوشش دهند، اما تنها این لنز است که در این بازه،  F1.8 را با وضوح بسیار بالایی ارائه می‌دهد که این امر یک مزیت منحصر به فرد محسوب می‌شود.

این لنز در عملکرد شاتر نیز ،  سرعت بالایی دارد، که آن را به طوری بهینه کرده است تا بتواند حجمه نور ورودی را به خوبی ساماندهی کند و این امر سبب گردیده است که این لنز در خلق یک بوکه زیبا و یا کنترل خط نور ، بسیار عالی و در حد ممتاز عمل کند.

همانند لنز 24-70 در مورد لنز SIGMA 14mm F1.8 DG HSM  نیزهیچ اشاره ای به زمان ارائه  و یا قیمت این لنز گزارشی ارائه نشده است ، اما بخش اخبار سایت ایده آل دوربین در صدد است تا به محض دریافت اطلاعات جدیدتر، سریعاً آن را در صفحه مخصوص خبر خود و همچنین تلگرام و اینستاگرام  این شرکت ، اعلام و گزارش نماید.

با توجه به اینکه سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین تنها نماینده رسمی سیگما در ایران در زمینه خدمات پس از فروش Sigma است، لذا این شرکت به محض ارائه این سه لنز به دنیای عکاسی ، قطعات یدکی آنها را از کمپانی سیگما تحویل گرفته و خدمات پس از فروش و تعمیرات این سه لنز را به عهده خواهد گرفت.

 

نظرات