دوربین کانن

بخش پاسخگویی به هنر و حرفه عکاسی

عکاسی با دوربین موبایل   [1396/05/10 23:42:28] پست#1924

من اعتقاد دارم که با دوربین های موبایل هم میشه عکس های حرفه ای گرفت و فقط باید از گوشی های خوبی استفاده کرد. البته نه لزوما گوشی گرون ... به عنوان مثال، من خودم گوشی Y7 هوآوی رو خریدم ... قیمت خیلی مناسبی هم داره، ولی دوربینش خییلی خوبه و کلی عکس حرفه ای باهاش گرفتم ... واقعا این گوشی خوش قیمت هوآوی، امکانات خوبی داره
اینم در جواب دوستی که گوشی Y7 پرایم خریده بود

عکاسی با دوربین موبایل   [1396/05/10 23:40:05] پست#1923

من اعتقاد دارم که با دوربین های موبایل هم میشه عکس های حرفه ای گرفت و فقط باید از گوشی های خوبی استفاده کرد. البته نه لزوما گوشی گرون ... به عنوان مثال، من خودم گوشی Y7 هوآوی رو خریدم ... قیمت خیلی مناسبی هم داره، ولی دوربینش خییلی خوبه و کلی عکس حرفه ای باهاش گرفتم ... واقعا این گوشی خوش قیمت هوآوی، امکانات خوبی داره

[1396/05/08 12:39:35] پست#1914

با سلام و وقت بخیر، چندی پیش یک دوربین 6d کانن با لنز 24-105 از فروشگاهی خریداری نمودم ، به چند مورد برخوردم :
1- زمانی که استابلایزر(لرزشگیر) لنـز را روشن میکنم درحالت فیلمبرداری صدای خفیفی (گویا صدای روشن بودن موتورش) یکسره از داخل لنز شنیده می شود که البته این مورد درحالت عکسبرداری به کلی قطع میگردد ؟
2- درحالت عکسبرداری درپاره ای از موارد نقاط مربعی شکل نشان دهنده نقاط فوکوس بر روی عکس گرفته شده حک میشود که بعد مدتی هم محو میگردد ؟
3- برخی از تنظیماتی را که در قسمت منوی دوربین اعمال میکنم با خاموش و روشن کردن دوربین مجددا به تنظیمات قبلی اش بازمی گردد ؟

باتشکر
خزان

افراد زیر از خزان گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
خزان,

راهنمایی   [1396/05/07 11:21:01] پست#1913

سلام 
من به تازگی گوشی Y7 Prime خریدم و این گوشی امکان عکاسی با سرعت بالا و با کیفیت رو داره و میهواستم راهنمایی کنید چطور میتونم از تمام پتانسیلشش استفاده کنم.
ممنون

تنظیمات مناسب   [1396/02/01 16:13:08] پست#1812

با سلام
به نظر شما تنظیمات مناسب برای گرفتن عکسهای دسته جمعی افراد چیه؟ به نحوی که همه ی افراد در فوکوس و شارپ باشند. من با دوربین نیکون d5500 و لنز 18-140 با f5.6 و مود فوکوس Auto-area AF از افرادی که در دو ردیف به صورت نشسته و ایستاده بودند عکس گرفتم . با گرفتن شاتر به صورت نیمه و انجام فوکوس نیز نقاط فوکوس رئی افراد بئدند ولی باز اکثر افراد در فوکوس نیستند.. مشکل از کجا میتونه باشه؟
با تشکر

پاسخ مدیر:    [1396/02/02 09:31:46] پست#1814

سلام دوست گرامی.
مشکل شما در باز بودن بیش از حد دیاف هست. هر چقدر دیاف دوربین رو بیشتر ببندید عمق میدان شما بیشتر میشه و افراد بیشتری در فوکوس دوربینتون قرار می گیرند. و مورد بعدی این که تا حد امکان سرعت شاتر دوربینتون رو پایین بیارید تا پایین آوردن دیاف رو جبران کنه و برای این که به جهت پایین آوردن سرعت شاتر دچار مشکل نشید باید از سه پایه استفاده کنید.

پاسخ به پرسش های کاربران   [1396/01/11 22:17:33] پست#1755

درخصوص نور پردازی در دوربین تمامی کاربران میتوانند در این بخش سوالات خود را در قسمت ارسال پاسخ بفرستند تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

آخرین ویرایش در: 1396/01/15 15:23:01

افراد زیر از ابوالفضل پردلی گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
ابوالفضل پردلی,مصطفی پردلی,

[1395/03/10 17:01:57] پست#880

لطفا فقط سوالاتی که مربوط به هنر و حرفه عکاسی است در این بخش مطرح شود ، سوالات غیر مربوط حذف خواهند شد.

افراد زیر از سیف گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
خزان,
درحال بارگزاری
در حال بارگزاری...