دوربین کانن

چه دوربینی بخرم؟

[1396/07/28 19:24:56] پست#2028

سلام و خسته نباشد خدمت اساتید گرام
میخواستم یه دوربین خیلی خوب نیکون واسه استفاده خانگی بخرم چه پیشنهادی دارین؟
و اینکه نیکون d7200 ---p900 چطورند؟
آیا زوم d7200 به پای p900 میرسه مثلا میشه با d7200 عکس از ماه گرفت مثل p900 ?
آیا لنز همراه 140-18 جوابگوی خوبیست؟

خیلی خیلی ممنون

[1396/07/28 19:14:47] پست#2027

سلام و خسته نباشد خدمت اساتید گرام
میخواستم یه دوربین خیلی خوب نیکون واسه استفاده خانگی بخرم چه پیشنهادی دارین؟
و اینکه نیکون d7200 ---p900 چطورند؟
آیا زوم d7200 به پای p900 میرسه مثلا میشه با d7200 عکس از ماه گرفت مثل p900 ?
خیلی خیلی ممنون

تمیز کردن سنسور d7200   [1396/05/29 14:36:23] پست#1941

سلام تقریبا دو هفته است و سنسور من خاک گرفته است و چون من با اف های بالا عکاسی می کنم و وقتی عکس می گیرم روی اف 11 به بالا دو تا لکه کثیفی روی عکسهای من دیده می شودمی خواستم بدونم آیا راهی برای تمیز کردن سنسور آن هست و باید در موقع عوض کردن سنسور چه نکاتی را باید رعایت کنم 

پاسخ مدیر:    [1396/07/23 11:29:17] پست#2022

بله ، شما می‌توانید دوربین خود را جهت سرویس رایگان به یکی از دو شعب ایده آل بیاورید

[1396/05/03 16:15:05] پست#1910

با سلام
فکرمیکنم هزینه کردن واسه ی دوربین های عکاسی پرخرج هستش...من با هوآوی Y7 عکاسی میکنم و به نظرم هم از لحاظ کیفیت و هم قیمت خیلی عالیه.

پاسخ مدیر:    [1396/05/03 17:53:19] پست#1911

دوست عزیز ،‌ کیفیت تصاویر را نمی‌توان از نمایش روی صفحه گوشی های هوشمند تشخیص داد. اگر میخواهید میزان کیفیت تصاویر خود نسبت به یک دوربین حرفه ای یا کامپکت ارزیابی کنید بایستی از شیوه کراپ صددرصد استفاده کنید.
این شیوه را میتوانید از مقاله زیر آموزش ببینید:

آموزش کراپ صد در صد

nikon D7200 یا canon 80d   [1396/04/06 12:27:04] پست#1880

باسلام.من بین نیکون7200 و کنون80 حسابی گیج شدم وچند تا سوال داشتم که اگر امکانش هست راهنماییم کنید
1-من این دوربین رو بیشتر برای عکاسی از طبیعت میخوام.کدومش بیشتر مناسب این کار هست؟
2-شنیدم به دوربین های کنون هر لنزی حتی فول فریم ها را میخورد(نقطه قرمز وسفید)ولی نیکون ها در لنز هایی که به آن ها میخورند محدودیت دارند(فقط نقطه سفید دارند).آیا این حرف درست است؟
3-هنگام خرید دوربین از کجا متوجه اصلی بودن باطری شوم .آیا سریال روی باطری قابل جستجو است(چون  شنیدم باطری اصلی دوربین را عوض می کنند)
4-طبق جستجویی که کردم تمامی 7200 های موجود در بازار(مربوط به شرکت ایده آل)جعبه هایشان باز شده اند.اولا چجوری میتوانم اعتماد کنم ودوما چگونه میتوانم دوربین بابسته پلمپ شده کارخانه نیکون را بخرم
5-بعد از خرید دوربین چه لوازم جانبی برای آن ضروری است
6-نماینده اصلی فروش ایده آل در تهران کجاست؟چون بسیاری از مغازه نوشتن نماینده اصلی وقیمت تمامی آن ها با هم تفاوت دارن.کجا میتوان مستقیما از شرکت ایده آل خرید نمایم.
باتشکر.

پاسخ مدیر:    [1396/04/11 16:18:01] پست#1890

1- هر دو دوربین برای عکاسی طبیعت مناسبند ، تنها موردی که شما در زمان خرید باید مد نظر داشته باشید این است که در عکاسی طبیعت دوربین‌هایی که بزرگنمایی بیشتری دارند، بیشتر به کار می‌آیند پس اگر قصد خرید نیکون کردید حتما با لنز 140 -  18 بخرید و اگر قصد خرید کانن کردید حتما با لنز 135 -  18 بخرید.

2- خیر این گفته صحت ندارد ، تمامی لنزهای موجود در نیکون بر روی تمامی بدنه های موجود در نیکون سوار میشود تنها محدودیتی که وجود دارد کراپ شدن عکس است که این مورد در هر دو برند کانن و نیکون مشترک است.

3- تنها راه پیشنهادی ما برای تعیین اصالت باتری، بررسی کارشناسان ایده آل دوربین است، شما زمان خرید باتری را به شرط اصل بودن بخرید ( این شرط در فاکتور قید شود) و پس از خرید جهت تعیین اصالت به شرکت ایده آل دوربین آمده و باتری را به کارشناسان ما نشان دهید تا علاوه بر اینکه نظر کارشناسانه در خصوص باتری بگیرید، بتوانید دوربینتان را در صورت نیاز به صورت رایگان به روز رسانی کنید.

4- در واقع به هیچ پلمپی نمیتوان اعتماد کرد چرا که در صورتی که هر فروشگاه با هر گارانتی  از هر شرکتی  بخواهد تخلف کند ، می‌تواند به راحتی با گرم کردن پلمپ (با وسایلی مثل سشوار) آن را باز نموده و دوباره مانند سابق ببندد. لذا تنها راهکاری که می‌توان توسط آن به اصالت دوربین پی برد این است که اولاً از فروشگاه های معتبر خرید کنید و دوم اینکه دوربین را پس از خرید به شرکت  بیاورید تا پس از تأیید شماره سریال ، تعداد شات‌های زده شده آن نیز بررسی شده و در نهایت اصالت دوربین توسط کارشناسان تأیید گردند.

5- این مورد بسته به نوع عکاسی شما متفاوت است اما خرید UV ، کیف محافظ و سه پایه جزء ملزومات اصلی عکاسی طبیعت است ، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به لینک ذیل مراجعه نمایید، اما حتماً مدنظر داشته باشید که دوربین و لنز خود را بیمه کنید چرا که با توجه به ریسک پذیر بودن عکاسی طبیعت ، احتمال صدمه دیدن دوربین بالاست که در این صورت بیمه کمک شایانی به شما خواهد نمود. برای خرید بیمه نامه کافیست ، آن را از فروشگاهی که از آن دوربین می‌خرید بخواهید.
(لطفا کلیک کنید) 

6- شما می‌توانید از نمایندگان کلی (به تفکیک استان و شهرستان) و یا نمایندگان برتر ما خرید نمایید که لینک هر دوی آنها در زیر آمده است:
نمایندگان کلی

نمایندگان برتر

راهنمایی در مورد انتخاب دوربین و لنز   [1396/02/21 22:07:17] پست#1837

بنام خدا
با سلام خدمت شما دوست گرامی و تشکر از تکریم مشتریان خود.
قصد خرید تجهیزات برای عکاسی از زیورآلات را دارم. و عکسهایی در حد کیفیت سایت دیجیکالا میخواهم تهیه کنم. و دوربین را فقط در حد استفاده محیط بسته و استدیویی می خواهم نه مصرف دیگری. کادر و ابعاد محصولات در حد یک انگشتر و گردنبند و نهایت یک سرویس می باشد کادرهایی بین  10 تا نهایت حدود 80 در 80 سانتی متر. مدتی است در حال تحقیق هستم و به مدلهای D3400،ِD5300  و D5500 رسیده ام در واقع در همین حد بودجه دارم. و تمایلم بیشتر سمت برند نیکون هست چون از نظر امکانات با هزینه منطقی تر میبینم.
 چه دوربینی را شما پیشنهاد می فرمایید؟ در عکاسی استدیویی که نور قابل کنترل است آیا تفاوتی از نظر کیفیت عکس بین این سه مدل که ذکر کردم وجود دارد ؟
از نظر انتخاب لنز آیا لنز کیت 18 – 55 این مدلها جوابگوی کار من هستند یا باید لنزی مجزا تهیه کنم؟ در این صورت چه نوع لنزی باید انتخاب کنم که با این مدلها سازگار باشند.
و سوال دیگر اینکه برای جلوگیری از انعکاس نور زیورآلات براق شما چه راهکار یا لوازم جانبی  پیشنهاد می کنید؟
با تشکر از شما

پاسخ مدیر:    [1396/02/23 09:52:28] پست#1838

سلام دوست عزیز، ما هم از اعتماد شما به این مجموع سپاس گزاریم.
سه دوربین مد نظر شما در حوزه کاری شما هیچ تفاوتی ندارند هر سه آن ها می توانند نیاز شما را برطرف کنند.اما لنز 18/55 که بر روی کیت این دوربین ها عرضه شده برای کار شما مناسب نیست تنها در صورتی می تونید از این لنز استفاده کنید که از ترفند معکوس کردن لنز که توضیح آن را برای شما در سایت قرار داده ایم استفاده کنید و تنها کافی است اینجا کلیک کنید تا مطلب و آموزش این ترفند را مشاهده کنید. اگر قصد استفاده از این ترفند را ندارید ما به شما لنز 50mm macro را پیشنهاد می کنیم. مطلب مهم این جاست که برای عکاسی ماکرو (عکس برداری از اشیا کوچک) ترفند ها و تکنیک های خاصی وجود دارد که می توانید تمامی این تکنیک ها را در اینجا مشاهده کنید. اما به صورت اجمالی باید خدمت شما عرض کنم با استفاده از توضیحاتی که در این مطلب برای شما قرار دادیم شما باید یک لایت باکس تهیه کنید که کیفیت مد نظر شما را در دسترس قرار می دهد. برای جلوگیری از انعکاس نور می توانید از فیلتر های پلار استفاده کنید که قیمت بالایی داشته و مقرون به صرفه نیستند، پیشنهاد ما استفاده کردن از لایت باکس است که نور خوبی را بدون انعکاس برای شما مهیا می کند و نیازی به استفاده از فلاش ندارید چرا که نور فلاش این بازتاب را ایجاد می کند نکته دیگر این که برای عکس برداری ماکرو شما باید سرعت عکس برداری خود را پایین بیاورید و برای این که این پایین بودن سرعت و حرکات دست شما باعث تار شدن عکس نشود بهتر است از سه پایه استفاده کنید. 

افراد زیر از asasoal گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
مجید,

درخواست راهنمایی | خرید لنز جهت تصویر برداری منظره   [1396/01/15 18:40:19] پست#1775

با تشکر از پاسخ شما؛
آیا لنز Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM را نیز پیشنهاد می‌دهید یا همان لنز Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM که خودتان فرمودین ؟
و آیا عملکرد لنز پیشنهادی شما و پیشنهادی بنده بر روی دوربین 1200D مناسب است ؟

پاسخ مدیر:    [1396/01/16 12:20:48] پست#1778

این لنز در عکاسی واید برای دوربین شما مناسب است و لنزی را که ما معرفی کردیم در حالت تله تصاویر خوبی ارائه می‌دهد

Canon   [1396/01/14 23:56:09] پست#1761

باسلام.بنده قصد خرید دوربین canon 760D 18-55mm رو دارم.میخواستم ببینم دوربین ذکر شده باگارانتی آیده آل تو بازار موجوده؟چون تو هیچ فروشگاه اینترنتی این دوربین رو با لنز ذکر شده ندیدم.وهمچنین میخواستم بفرمایید که آیافروشگاه اینترنتی idealmarkazi.comمعتبره یانه؟
آخرین ویرایش در: 1396/01/15 00:08:44

پاسخ مدیر:    [1396/01/15 14:39:03] پست#1771

فروشگاه ایده آل دوربین یکی از عاملان فروش ما در  تهران است و مورد تأیید است.
 شاید دوربین مذکور برای مدتی در فروشگاه های اینترنتی موجود نباشند،  اما این دوربین را با گارانتی ایده آل دوربین می‌توان به راحتی در بازارهای ایران یافت و خرید نمود.
لیست نمایندگان فروش را نیز می‌توانید به تفکیک استان و مرکز فروش از صفحه نخست سایت tamir.ir مشاهده نمایید.

افراد زیر از کریم گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
سیف,

راهنمايي   [1396/01/10 12:26:16] پست#1751

سلام
قصد خريد دوربين دارم با بودجه ٤ ميليون تومان نميتونم تصميم بگيرم بدون اينه فو جى بگيرم يا نيكون شايد مقايسه اين دو درست نباشه ولى هر دو برند را از جنبه هاى مختلف ميپسندم البته بايد بگم دوربين را براى دخترم ميخوام كه تازه قصد شروع به عكاسى دارد ممنونم كمكم كني

پاسخ مدیر:    [1396/01/15 14:32:39] پست#1770

شما بجز مبلغ ، دیگر آیتم هایی را که خرید یک دوربین لازم دارند را مشخص نکرده اید. لطفا برای مشاوره با شرکت تماس بگیرید تا بتوانیم بهترین مشاوره را به شما بدهیم.
اما به صورت مختصر میتوان گفت که:
1- دوربین‌های بدون آینه داری مزایا و معایبی هستند که در زمان خرید باید آنها را مد نظر داشت.
2- دوربین‌های DSLR نیکون و کانن نیز بایستی بر اساس نوع فعالیت ، سبک عکاسی و نوع استفاده ‌ای که قرار است از آن شود باید انتخاب شوند.
3- حتی اینکه کاربر قصد دارد پس از خرید دوربین رشته عکاسی را ادامه بدهد یا خیر نیز در انتخاب دوربین سهیم است.
4- انتخاب لنزها نیز از موارد گفته شده مستثنی نیست و باید با دقت انتخاب شوند.

با توجه به موارد فوق پیشنهاد میشود شما با مشاور سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین /  ایده آل دوربین تلفنی مشاوره بگیرید.

درخواست راهنمایی | خرید لنز جهت تصویر برداری منظره   [1396/01/10 00:03:14] پست#1749

با سلام و خسته نباشید خدمت شما؛
بنده دوربین Canon 1200 به همراه لنز Canon EF 50mm f/1.8 STM دارم ( البته لنز فابریک خود دوربین هم هست )
برای عکاسی پرتره، لنز Canon EF 50mm f/1.8 STM برای بنده خوب بوده، ولی جهت عکسبرداری در منظره زیاد جالب نیست
برای خرید لنز جهت عکسبرداری مناظر چی پیشنهاد میدین که محدوده قیمت بالایی هم نداشته باشه ( قیمت تا 1 میلیون )
با تشکر از شما .

آخرین ویرایش در: 1396/01/10 13:54:54

پاسخ مدیر:    [1396/01/15 15:09:54] پست#1772

پیشنهاد ما لنز Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM  است که البته از مبلغ پیشنهادی شما کمی گرانتر می‌باشد. 

دوربین مناسب عکاسی پرتره در فضای باز   [1396/01/05 21:26:20] پست#1728

سلام 
برای عکاسی پرتره در فضای باز چه دوربین و لنزی رو پیشنهاد میکنید؟
درواقع دوربینی میخوام برای ثبت تصاویر زیبا از یک مدل آقا
در عکاسی کاملا مبتدی هستم و البته قصد دارم برای مدت کوتاهی(حدود 6 ماه) کلاس عکاسی برم
بودجه ام تا چهار میلیونه اما اگه دوربین و لنزی با هزینه مثلا 2 میلیون برای نیازم کافیه ترجیح میدم بیشتر هزینه نکنم
حالا با توجه به سطحم و نیازی که دارم چه دوربینی و چه لنزی رو پیشنهاد میدید؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ مدیر:    [1396/01/09 12:55:32] پست#1748

شما میتوانید یک دوربین کانن 750D یا مدلهای نزدیک به آن را خریداری کنید. البته در عکاسی پرتره مهمتر از بدنه دوربین،  لنز آن است شما هر بدنه ای که خریداری کنید بایستی برای ثبت یک تصویر پرتره خوب حتماً از لنز 50mm پرایم استفاده کنید که بدیهی است هرچقدر دیافراگم این لنز بازتر باشد تصویر بهتر (اما قیمت لنز بیشتر) می‌شود.

درخواست راهنمایی   [1396/01/01 05:31:36] پست#1721

سلام
لطفا منو راهنمایی کنید
میخواستم بپرسم دوربین سوپرزوم کنون sx60 hs یا sx50و دوربینای هم رده آیا کیفیت عکسبرداری قابل قبولی( نویز کم و شفاف) رو در نور کم و شب ها دارن یا ضعیف عمل می کنن؟
و اینکه کیفیت این دوربینا با مدلای dslr قدیمی مثل کنون1100 با همون لنز معمولی خودشون آیا خیلی تفاوت داره؟ (مخصوصا شب هنگام)
 شما چه مدلی رو پیشنهاد می کنید؟ 
ممنون میشم جوابمو بدید و از سردرگمی خارجم کنید

پاسخ مدیر:    [1396/01/09 12:33:53] پست#1747

دوربین‌های خانگی (compact) به لحاظ نوع ساختار ساده خود قابلیتهای محدودی دارند، در صورتی که شما خواهان عکاسی در نور کم باشید باید دوربین DSLR خریداری کنید تا با اعمال تنظیمات اختصاصی تصویر بهتری بگیرید. اما این تنظیمات در دوربینهای کامپکت بسیار ابتدایی می‌باشند و نمی‌توان توقع زیادی از آنها داشت.
پیشنهاد ما برای عکاسی در شرایط نوری نامناسب ، خرید دوربینهای DSLR است که قاعدتاً انتخاب مدل دوربین بسته به شرایط شما ( اعم از نوع و سوژه عکاسی ، زمان و میزان نور محیط عکسبرداری، میزان هزینه ای که میخواهید پرداخت کنید و... ) متفاوت است.
شما میتوانید برای دریافت مشاوره تلفنی با شرکت ایده آل دوربین تماس بگیریدو با مسئول سایت در این خصوص گفتگو کنید تا بهترین مدل را بسته به شرایط خاص خودتان ، به شما معرفی نماید.

dslr قدیمی   [1396/01/01 05:02:36] پست#1720

سلام. علاقه زیادی به عکاسی دارم اما به خاطر مشکل مالی نمی تونم دوربین نو بگیرم. 
می خواستم اگه ممکنه راهنمایی کنید که آیا خرید دوربین دست دوم قدیمی مثل نیکون 5100  یا کنون 1100 و یا کنون600 ممکنه انتخاب مناسبی باشه؟ موقع خرید باید چطور از سلامتش مطمئن بشم؟ (از شهرستان پیام میدم)
و اینکه در آینده با مشکلات تعمیر و قطعات و همخوانی با لنزهای مختلف به مشکل میخوره یا نه؟
ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.

پاسخ مدیر:    [1396/01/09 12:24:34] پست#1746

خرید دوربین‌های کارکرده مشروط به موارد ذیل مانعی ندارد
1- تعمیر نشده باشد
2- تعداد شات زیادی نزده باشد
3 - ضربه نخورده باشد ( حتی در صورت سلامت کامل دوربین)
4- آب نخورده باشد (حتی در صورت سلامت دوربین)
5- از نظر فنی (مثل وضوح و نقطه فوکوس و سرعت فوکوس خودکار و .... )مورد تأیید کارشناس باشد

و با توجه به اینکه تمامی موارد فوق را تنها یک کارشناس میتواند تعیین کند، بهترین پیشنهاد ما این است که شما از فروشنده مهلت تست بگیرید و در زمان تست آن را نزد یک کارشناس خبره ببرید تا دوربین را تأیید کند. اگر بتوانید زمان بگذارید و این دوربین را برای تست و تأیید نزد کارشناسان ما بفرستید ، میتوانید اطمینان بیشتری به خریدتان بکنید.

[1395/12/13 00:03:35] پست#1675

با سلام شما راهنماییم کنید بهتر است چه نوع دوربینی بخرم؟پیشنهاد شما چیست؟وآیا در شروع کار لوازم جانبی ضروریست بخرم؟ چه وسایل جانبی در ابتدا لازم است؟

پاسخ مدیر:    [1395/12/21 15:58:22] پست#1706

دوست عزیز برای شروع عکاسی دوربین های 700D  و 750D کانن خوب هستند و لوازم جانبی ضروری برای ابتدای کار هم سه پایه، کیف و UV می باشد.

درحال بارگزاری
در حال بارگزاری...