دوربین کانن

چه دوربینی بخرم؟

[1396/10/28 21:11:55] پست#2145

سلام
آیا میشود فریمور دوربین را که به روز رسانی شده به ورژن قبلیش باز گردوند .لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه ؟ خیلی ممنون ازشما.

معرفی دوربین نیمه حرفه ای   [1396/10/27 08:41:04] پست#2143

با سلام و روز بخیر. دوست دارم وارد عکاسی بشم، بخصوص عکاسی طبیعت، عکاسی شهری و پرتره. کاربر مبتدی هستم و در انتخاب یک دوربین نیمه حرفه ای برای آغاز کار یکم گیج شدم. خواستم یه دوربین مناسب تا قیمت 4 تومن بهم معرفی کنید که بتونه نیازهام رو مرتفع کنه و در عین حال قابلیت های خوبی هم داشته باشه. تشکر

پاسخ مدیر:    [1396/10/27 10:17:52] پست#2144

دوست عزیز با توجه به سقف هزینه ای که تعیین کردید ، دستتون بازه که خیلی توی خرید مانور بدید، اما به صورت نرمال میتونید با این مبلغ، یک دوربین 750d با لنز 18-135 بگیرید و با الباقی مبلغ میتونید یک کارت حافظه ، کیف ، سه پایه و چند مورد دیگر از ملزومات رو بخرید.

ارزش ارتقاع به 80دی   [1396/10/22 00:13:07] پست#2136

سلام خدمت اساتیید محترم.
کنون70دی دارم .ایا ارزش داره که 70دی را بفروشم و80دی بگیرم. ایا از نظر شما تفاوت زیادی باهم دارن؟ خیلی ممنونم.

پاسخ مدیر:    [1396/10/24 09:51:49] پست#2142

با سلام
به لحاظ سیستم اتوفوکوس برای عکاسی یا تصویر برداری از سوژه های دارای حرکت ؛ همچنین به لحاظ توانایی دوربین برای عکاسی و تصویر برداری در محیط های کم نور ؛ دوربین 80 دی ویژگی های بهتری در مقایسه با مدل قدیمی تر 70 دی به شما ارایه می دهد .
به طور کلی اگر شما به تصویر برداری با دوربین های DSLR علاقه دارید استفاده از 80 دی را توصیه می کنیم

خرید دوربین برای عکاسی   [1396/10/11 22:34:48] پست#2117

سلام  کارم عکاسی تو خبرگزاری هاست می خواستم ببینم چه دوربینی خوب هست بخرم زیاد پیشرفته کار نکردم ولی کم کم می خوام کلاس های عکاسی ام رو شروع کنم تا کاملا حرفه ای بشم تو عکاسیم 

پاسخ مدیر:    [1396/10/16 10:21:02] پست#2123

دوست عزیز با توجه به اینکه حرفه شما عکاسی است نباید از دوربین‌های رده نیمه حرفه ای و آموزشی استفاده کنید و از آنجایی که علم و تجربه عکاسی شما زیاد نیست، خرید یک دوربین بسیار حرفه ای هم سفارش نمی‌شود.
از نظر ما بهترین دوربین برای شما،  پایین ترین دوربین در رده فول فریم است. (برای مثال میتوان در کانن مدل EOS 6D را نام برد)
خرید لنز هم بسته به نوع فعالیت شما بایستی اختصاصی باشد برای مثال یک عکاس خبری حداقل بایستی یک لنز 200-70 را حتما در مجموعه لنزهایش داشته باشد.

سلام canon 800d بهتره یا canon 760d   [1396/08/26 16:02:19] پست#2064

canon 800d بهتره یا canon 760d 
با عرض سلام و حسته نباشید 
من در خرید این دو دوربین به شک افتاده ام 
توی انترنت جیز زیادی دربارشون نیست 
خواهش می کنم راهنماییم کنید 

پاسخ مدیر:    [1396/08/30 17:05:57] پست#2068

دوست عزیز شما با مطالعه سه لینک زیر، به راحتی می‌توانید اطلاعات سه دوربین 750D ،‌  760D و 800D را بررسی کنید و به راحتی جهت انتخاب در خرید، خودتان تصمیم گیری نمایید، که بالاترین لینک اقدام به معرفی جامع 750D می‌نماید، در لینک دوم تفاوت 750D و 760D بیان می‌شود و در نهایت در پایین ترین لینک، اقدام به بررسی دوربین 800D شده است.

http://tamir.ir/camera/750D.html

http://tamir.ir/camera/EOS-750d-EOS-760D-IDEAL-CANON-CAMERA.html

http://tamir.ir/camera/canon800Dreview.html

دفترچه راهنمای CANON 760D    [1396/08/11 00:16:35] پست#2047

با عرض سلام واحترام خدمت شما عزیزان
در قسمت دانلود برای دفترچه راهنمای دوربین کانن 760D ،  دانلود نمیشود ،راهنمایی بفرمایید.
آیا  راهنمای فارسی برای این دوربین موجود است؟ اگر هست از کجا باید تهیه کنم؟
باسپاس فراوان از شما و همه دست اندرکاران خوب  "ایده آل "  

پاسخ مدیر:    [1396/08/11 12:05:26] پست#2049

دوست عزیز شما می‌توانید با شماره 88929707 تماس بگیرید و کتابچه راهنمای 760D را سفارش دهید تا برایتان ارسال نمایند.

[1396/07/28 19:14:47] پست#2027

سلام و خسته نباشد خدمت اساتید گرام
میخواستم یه دوربین خیلی خوب نیکون واسه استفاده خانگی بخرم چه پیشنهادی دارین؟
و اینکه نیکون d7200 ---p900 چطورند؟
آیا زوم d7200 به پای p900 میرسه مثلا میشه با d7200 عکس از ماه گرفت مثل p900 ?
خیلی خیلی ممنون

پاسخ مدیر:    [1396/08/08 10:29:22] پست#2033

دوست عزیز دوربین D7200 یک دوربین حرفه ای با قابلیت تعویض لنز می‌باشد، لذا می‌توان لنزی را برای این دوربین تهیه کرد که زوم بالایی داشته باشد اما خرید چنین لنزی مشمول هزینه گزافی است.درثانی استفاده از کلیه قابلیت‌های D7200 مستلزم داشتن علم عکاسی است و به جرأت می‌توان گفت عکاسی که قصد کار با این دوربین را دارد حتی الامکان بایستی کلاسهای مبانی عکاسی را گذرانده باشد. این دوربین عکسبرداری از ماه ندارد.

برای شخص شما خرید دوربین خانگی یا  COMPACT توصیه می‌شود. چرا که علاوه بر سادگی کار با دوربین ، شما می‌توانید تا 83 برابر بزرگ نمایی تصویر داشته باشید.

تمیز کردن سنسور d7200   [1396/05/29 14:36:23] پست#1941

سلام تقریبا دو هفته است و سنسور من خاک گرفته است و چون من با اف های بالا عکاسی می کنم و وقتی عکس می گیرم روی اف 11 به بالا دو تا لکه کثیفی روی عکسهای من دیده می شودمی خواستم بدونم آیا راهی برای تمیز کردن سنسور آن هست و باید در موقع عوض کردن سنسور چه نکاتی را باید رعایت کنم 

پاسخ مدیر:    [1396/07/23 11:29:17] پست#2022

بله ، شما می‌توانید دوربین خود را جهت سرویس رایگان به یکی از دو شعب ایده آل بیاورید

[1396/05/03 16:15:05] پست#1910

با سلام
فکرمیکنم هزینه کردن واسه ی دوربین های عکاسی پرخرج هستش...من با هوآوی Y7 عکاسی میکنم و به نظرم هم از لحاظ کیفیت و هم قیمت خیلی عالیه.

پاسخ مدیر:    [1396/05/03 17:53:19] پست#1911

دوست عزیز ،‌ کیفیت تصاویر را نمی‌توان از نمایش روی صفحه گوشی های هوشمند تشخیص داد. اگر میخواهید میزان کیفیت تصاویر خود نسبت به یک دوربین حرفه ای یا کامپکت ارزیابی کنید بایستی از شیوه کراپ صددرصد استفاده کنید.
این شیوه را میتوانید از مقاله زیر آموزش ببینید:

آموزش کراپ صد در صد

nikon D7200 یا canon 80d   [1396/04/06 12:27:04] پست#1880

باسلام.من بین نیکون7200 و کنون80 حسابی گیج شدم وچند تا سوال داشتم که اگر امکانش هست راهنماییم کنید
1-من این دوربین رو بیشتر برای عکاسی از طبیعت میخوام.کدومش بیشتر مناسب این کار هست؟
2-شنیدم به دوربین های کنون هر لنزی حتی فول فریم ها را میخورد(نقطه قرمز وسفید)ولی نیکون ها در لنز هایی که به آن ها میخورند محدودیت دارند(فقط نقطه سفید دارند).آیا این حرف درست است؟
3-هنگام خرید دوربین از کجا متوجه اصلی بودن باطری شوم .آیا سریال روی باطری قابل جستجو است(چون  شنیدم باطری اصلی دوربین را عوض می کنند)
4-طبق جستجویی که کردم تمامی 7200 های موجود در بازار(مربوط به شرکت ایده آل)جعبه هایشان باز شده اند.اولا چجوری میتوانم اعتماد کنم ودوما چگونه میتوانم دوربین بابسته پلمپ شده کارخانه نیکون را بخرم
5-بعد از خرید دوربین چه لوازم جانبی برای آن ضروری است
6-نماینده اصلی فروش ایده آل در تهران کجاست؟چون بسیاری از مغازه نوشتن نماینده اصلی وقیمت تمامی آن ها با هم تفاوت دارن.کجا میتوان مستقیما از شرکت ایده آل خرید نمایم.
باتشکر.

پاسخ مدیر:    [1396/04/11 16:18:01] پست#1890

1- هر دو دوربین برای عکاسی طبیعت مناسبند ، تنها موردی که شما در زمان خرید باید مد نظر داشته باشید این است که در عکاسی طبیعت دوربین‌هایی که بزرگنمایی بیشتری دارند، بیشتر به کار می‌آیند پس اگر قصد خرید نیکون کردید حتما با لنز 140 -  18 بخرید و اگر قصد خرید کانن کردید حتما با لنز 135 -  18 بخرید.

2- خیر این گفته صحت ندارد ، تمامی لنزهای موجود در نیکون بر روی تمامی بدنه های موجود در نیکون سوار میشود تنها محدودیتی که وجود دارد کراپ شدن عکس است که این مورد در هر دو برند کانن و نیکون مشترک است.

3- تنها راه پیشنهادی ما برای تعیین اصالت باتری، بررسی کارشناسان ایده آل دوربین است، شما زمان خرید باتری را به شرط اصل بودن بخرید ( این شرط در فاکتور قید شود) و پس از خرید جهت تعیین اصالت به شرکت ایده آل دوربین آمده و باتری را به کارشناسان ما نشان دهید تا علاوه بر اینکه نظر کارشناسانه در خصوص باتری بگیرید، بتوانید دوربینتان را در صورت نیاز به صورت رایگان به روز رسانی کنید.

4- در واقع به هیچ پلمپی نمیتوان اعتماد کرد چرا که در صورتی که هر فروشگاه با هر گارانتی  از هر شرکتی  بخواهد تخلف کند ، می‌تواند به راحتی با گرم کردن پلمپ (با وسایلی مثل سشوار) آن را باز نموده و دوباره مانند سابق ببندد. لذا تنها راهکاری که می‌توان توسط آن به اصالت دوربین پی برد این است که اولاً از فروشگاه های معتبر خرید کنید و دوم اینکه دوربین را پس از خرید به شرکت  بیاورید تا پس از تأیید شماره سریال ، تعداد شات‌های زده شده آن نیز بررسی شده و در نهایت اصالت دوربین توسط کارشناسان تأیید گردند.

5- این مورد بسته به نوع عکاسی شما متفاوت است اما خرید UV ، کیف محافظ و سه پایه جزء ملزومات اصلی عکاسی طبیعت است ، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به لینک ذیل مراجعه نمایید، اما حتماً مدنظر داشته باشید که دوربین و لنز خود را بیمه کنید چرا که با توجه به ریسک پذیر بودن عکاسی طبیعت ، احتمال صدمه دیدن دوربین بالاست که در این صورت بیمه کمک شایانی به شما خواهد نمود. برای خرید بیمه نامه کافیست ، آن را از فروشگاهی که از آن دوربین می‌خرید بخواهید.
(لطفا کلیک کنید) 

6- شما می‌توانید از نمایندگان کلی (به تفکیک استان و شهرستان) و یا نمایندگان برتر ما خرید نمایید که لینک هر دوی آنها در زیر آمده است:
نمایندگان کلی

نمایندگان برتر

راهنمایی در مورد انتخاب دوربین و لنز   [1396/02/21 22:07:17] پست#1837

بنام خدا
با سلام خدمت شما دوست گرامی و تشکر از تکریم مشتریان خود.
قصد خرید تجهیزات برای عکاسی از زیورآلات را دارم. و عکسهایی در حد کیفیت سایت دیجیکالا میخواهم تهیه کنم. و دوربین را فقط در حد استفاده محیط بسته و استدیویی می خواهم نه مصرف دیگری. کادر و ابعاد محصولات در حد یک انگشتر و گردنبند و نهایت یک سرویس می باشد کادرهایی بین  10 تا نهایت حدود 80 در 80 سانتی متر. مدتی است در حال تحقیق هستم و به مدلهای D3400،ِD5300  و D5500 رسیده ام در واقع در همین حد بودجه دارم. و تمایلم بیشتر سمت برند نیکون هست چون از نظر امکانات با هزینه منطقی تر میبینم.
 چه دوربینی را شما پیشنهاد می فرمایید؟ در عکاسی استدیویی که نور قابل کنترل است آیا تفاوتی از نظر کیفیت عکس بین این سه مدل که ذکر کردم وجود دارد ؟
از نظر انتخاب لنز آیا لنز کیت 18 – 55 این مدلها جوابگوی کار من هستند یا باید لنزی مجزا تهیه کنم؟ در این صورت چه نوع لنزی باید انتخاب کنم که با این مدلها سازگار باشند.
و سوال دیگر اینکه برای جلوگیری از انعکاس نور زیورآلات براق شما چه راهکار یا لوازم جانبی  پیشنهاد می کنید؟
با تشکر از شما

پاسخ مدیر:    [1396/02/23 09:52:28] پست#1838

سلام دوست عزیز، ما هم از اعتماد شما به این مجموع سپاس گزاریم.
سه دوربین مد نظر شما در حوزه کاری شما هیچ تفاوتی ندارند هر سه آن ها می توانند نیاز شما را برطرف کنند.اما لنز 18/55 که بر روی کیت این دوربین ها عرضه شده برای کار شما مناسب نیست تنها در صورتی می تونید از این لنز استفاده کنید که از ترفند معکوس کردن لنز که توضیح آن را برای شما در سایت قرار داده ایم استفاده کنید و تنها کافی است اینجا کلیک کنید تا مطلب و آموزش این ترفند را مشاهده کنید. اگر قصد استفاده از این ترفند را ندارید ما به شما لنز 50mm macro را پیشنهاد می کنیم. مطلب مهم این جاست که برای عکاسی ماکرو (عکس برداری از اشیا کوچک) ترفند ها و تکنیک های خاصی وجود دارد که می توانید تمامی این تکنیک ها را در اینجا مشاهده کنید. اما به صورت اجمالی باید خدمت شما عرض کنم با استفاده از توضیحاتی که در این مطلب برای شما قرار دادیم شما باید یک لایت باکس تهیه کنید که کیفیت مد نظر شما را در دسترس قرار می دهد. برای جلوگیری از انعکاس نور می توانید از فیلتر های پلار استفاده کنید که قیمت بالایی داشته و مقرون به صرفه نیستند، پیشنهاد ما استفاده کردن از لایت باکس است که نور خوبی را بدون انعکاس برای شما مهیا می کند و نیازی به استفاده از فلاش ندارید چرا که نور فلاش این بازتاب را ایجاد می کند نکته دیگر این که برای عکس برداری ماکرو شما باید سرعت عکس برداری خود را پایین بیاورید و برای این که این پایین بودن سرعت و حرکات دست شما باعث تار شدن عکس نشود بهتر است از سه پایه استفاده کنید. 

افراد زیر از asasoal گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
مجید,

درخواست راهنمایی | خرید لنز جهت تصویر برداری منظره   [1396/01/15 18:40:19] پست#1775

با تشکر از پاسخ شما؛
آیا لنز Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM را نیز پیشنهاد می‌دهید یا همان لنز Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM که خودتان فرمودین ؟
و آیا عملکرد لنز پیشنهادی شما و پیشنهادی بنده بر روی دوربین 1200D مناسب است ؟

پاسخ مدیر:    [1396/01/16 12:20:48] پست#1778

این لنز در عکاسی واید برای دوربین شما مناسب است و لنزی را که ما معرفی کردیم در حالت تله تصاویر خوبی ارائه می‌دهد

Canon   [1396/01/14 23:56:09] پست#1761

باسلام.بنده قصد خرید دوربین canon 760D 18-55mm رو دارم.میخواستم ببینم دوربین ذکر شده باگارانتی آیده آل تو بازار موجوده؟چون تو هیچ فروشگاه اینترنتی این دوربین رو با لنز ذکر شده ندیدم.وهمچنین میخواستم بفرمایید که آیافروشگاه اینترنتی idealmarkazi.comمعتبره یانه؟
آخرین ویرایش در: 1396/01/15 00:08:44

پاسخ مدیر:    [1396/01/15 14:39:03] پست#1771

فروشگاه ایده آل دوربین یکی از عاملان فروش ما در  تهران است و مورد تأیید است.
 شاید دوربین مذکور برای مدتی در فروشگاه های اینترنتی موجود نباشند،  اما این دوربین را با گارانتی ایده آل دوربین می‌توان به راحتی در بازارهای ایران یافت و خرید نمود.
لیست نمایندگان فروش را نیز می‌توانید به تفکیک استان و مرکز فروش از صفحه نخست سایت tamir.ir مشاهده نمایید.

افراد زیر از کریم گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
سیف,

راهنمايي   [1396/01/10 12:26:16] پست#1751

سلام
قصد خريد دوربين دارم با بودجه ٤ ميليون تومان نميتونم تصميم بگيرم بدون اينه فو جى بگيرم يا نيكون شايد مقايسه اين دو درست نباشه ولى هر دو برند را از جنبه هاى مختلف ميپسندم البته بايد بگم دوربين را براى دخترم ميخوام كه تازه قصد شروع به عكاسى دارد ممنونم كمكم كني

پاسخ مدیر:    [1396/01/15 14:32:39] پست#1770

شما بجز مبلغ ، دیگر آیتم هایی را که خرید یک دوربین لازم دارند را مشخص نکرده اید. لطفا برای مشاوره با شرکت تماس بگیرید تا بتوانیم بهترین مشاوره را به شما بدهیم.
اما به صورت مختصر میتوان گفت که:
1- دوربین‌های بدون آینه داری مزایا و معایبی هستند که در زمان خرید باید آنها را مد نظر داشت.
2- دوربین‌های DSLR نیکون و کانن نیز بایستی بر اساس نوع فعالیت ، سبک عکاسی و نوع استفاده ‌ای که قرار است از آن شود باید انتخاب شوند.
3- حتی اینکه کاربر قصد دارد پس از خرید دوربین رشته عکاسی را ادامه بدهد یا خیر نیز در انتخاب دوربین سهیم است.
4- انتخاب لنزها نیز از موارد گفته شده مستثنی نیست و باید با دقت انتخاب شوند.

با توجه به موارد فوق پیشنهاد میشود شما با مشاور سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین /  ایده آل دوربین تلفنی مشاوره بگیرید.

درحال بارگزاری
در حال بارگزاری...