دوربین کانن

درج سؤالات در خصوص تنظیمات دوربین ، لنز و...

کیت آداپتور _Canon sx710 ACK-DC40   [1394/12/05 23:07:58] پست#551

سلام،میخواستم بدونم کیت آداپتور برق مستقیم دوربین sx710 و sx700 چرا پیدا نیست و اینکه از کجا میشه همچین چیزی یا مشابه پاوربانک رو پیدا کرد
توی دفترچه راهنمای هر دو دوربین به قسمت در باتری دوربین اشاره کرده ولی خود آداپتور رو برای خرید پیدا نکردم،برای استفاده از 60 فریم فیلم برداری عالیه،ممنون میشم راهنمایی کنین
مدل اداپتور:Canon AC Adapter Kit ACK-DC40

پاسخ مدیر:    [1394/12/18 13:56:36] پست#576

دوست عزیز با توجه به اینکه استقبالی از این آداپتورها نشده است لذا شرکتهای وارد کننده نیز تمایلی به وارد کردن این قطعه ندارند. البته در این خصوص با چند وارد کننده لوازم جانبی دوربین نیز تماس گرفتم اما متأسفانه آنها نیز به واسطه توضیحی که به شما دادم در خصوص این قطعه خاص اعلام عدم موجودی انبار نمودند.

آپدیت firmware    [1394/11/21 16:04:14] پست#526

سلام.
خیلی ممنون بابات پاسخ گوییتون، بنده گزینه ای برای پاسخ به پست پیدا نکردم و پستی جدید ثبت میکنم.
خیلی ممنون بابات اطلاعتون از اینکه خدمات آپدیت فریمور به صورت رایگان انجام میشه، اما میخوام بدونم این خدمات فقط برای دوربینای دیجیتال هستن
یا دوربین های فیلمی رو هم شامل میشه؟ چون دوربینای دیجیتال به سادگی به کامپیوتر وصل میشن و فریمورشون آپدیت میشه اما دوربینای آنالوگ به نظر
نیازمند واسطی هستند که بشه اونارو پروگرام کرد. (مجددا دوربین مورد نظر بده eos 33 هست که با نام eos elan 7 هم در آمریکا فروخته میشده)
باز هم ممنونم.

پاسخ مدیر:    [1394/12/18 13:12:00] پست#574

متأسفانه برای چنین دوربینهایی این قابلیت وجود ندارد، اما برای بهینه سازی دوربین خود میتوانید آن را به شعبه ساختمان آلومینیوم ببرید. 

تلفن تماس: 66720048
http://www.tamir.ir/uploads/images/ADDRESS/tamirgah.jpg

مشکل stop down metering   [1394/11/16 17:10:57] پست#493

با سلام،
من یه دوربین eos 33 خریدم که اصلا استفاده نشده و نو نو هست، به عنوان دوربینی که برای عکاسی فیلم 135 ازش استفاده کنم.
تعدادی لنز منوال دارم که روی بدنه های دیجیتال به خوبی استفاده میکنم، حتی مدلایی که نورسنجیشون مشکل داره رو از هستوگرامم استفاده میکنم.
اما این دوربین در مورد stop down metering نورسنجی اشتباه انجام میده. در فروم های غیر فارسی زبان گزارش هایی مشابه دادن و گفتن که میهش firmware دوربینو آپدیت کرد توسط تعمیرکار کنون و این مشکل حل میشه.
میخوام بدونم شما میتونید این کارو انجام بدید یا اینکه اطلاعاتی دقیق تر در مورد این خطا و اینکه آیا خطی هست یا نه دارید؟
با ساپورت کنون مشکلمو مطرح کردم و اونا پیشنهاد دادن دوربینمو برای طرح بازیافت کنون معرفی کنم چون قدیمیه :)

پاسخ مدیر:    [1394/11/19 12:03:51] پست#504

دوست عزیز، به روز رسانی نرم افزار یکی از خدمات رایگان ایده آل دوربین است( حتی برای دوربینهای بدون گارانتی ) لذا برای این کار کافیست دوربین خود را به یکی از دو شعبه سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین بیاورید تا در همان زمان firmware آن آپدیت شده و دوربین را به شما باز گردانند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک به روز رسانی firmware

افراد زیر از سهراب گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
سهراب,

فلش دوربین Nikon D5200   [1394/11/14 09:41:08] پست#487

سلام فلش دوربینم بیرون نمیاد از تنظیماتش نیست لطفاً راهنمایی کنید . متشکرم

پاسخ مدیر:    [1394/11/19 11:56:34] پست#503

لطفامدل دوربینتان را ذکر کنید

گم کردن فوکوس و تار شدن عکس   [1394/11/03 01:10:40] پست#448

1 ساله canon sx700hs رو دارم و خیلی راحت باهاش کار کردم،یهو دیروز قاطی کرد،هر چقدر اومدم فوکوس کنم دیدم فوکوس نمیکنه،تار تار میشه،3 پله که زوم میکنم واضح نشون میده و بیشتر زوم میکنم دیگه نشون نمیده و تار تار میشه،یک بارم حدود 6 ماه پیش خورد زمین ولی تا الان هیچ مشکلی نداشته
یه مورد دیگه ای که هست اینه که حدود 8 ماه پیش دادم سرویس چون شیشه دومش غبار گرفته بود،شیشه دوم تعویض شد،از اون موقع به بعد در شرایط نوری خیلی قوی وقتی زوم میکردم و زوم بک میدادم یه تگ کوچیکی توی لایو ویوو نشون میداد،ولی مشکل ساز نبوده تا الان
حالا سوالم اینه که دقیقا میشه گفت مشکلش چیه؟
بدون هیچ اتفاقی یهو اینجوری شد،الان مشکل از لنزه یا مین بردشه؟
دیروز 2 بار هم خطای لنز داد،وقتی لنز باز بود قفل کرد،10-20 بار خاموش روشن کردم تا لنزد اتومات جمع شد
آخرین ویرایش در: 1394/11/03 01:12:12

پاسخ مدیر:    [1394/11/08 10:08:11] پست#459

دوست عزیز همانطور که طی تماس تلفنی به شما اعلام شده است، مشکل دوربین شما خرابی لنز است و نیاز به تعمیر دارد.

افراد زیر از مجتبی گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
مجتبی,

[1394/10/05 12:06:20] پست#367

سلام من یه دوربین 550 دی کنن دارم که مموری ها رو تشخیص نمیده و هر مموری رو داخلش میزارم no memory میزنه .خواستم ببینم هزینه تعمیر دوربین چه قدر میشه و چطوری میتونم از امکان دریافت و تحویل رایگان شما استفاده کنم .
با تشکر

پاسخ مدیر:    [1394/10/05 12:32:28] پست#368

دوست عزیز، پیرو توضیحاتی که طی تماس تلفنی با جنابعالی عرض کردم،  این پیغام دوربین مبنی بر «عدم بازخوانی کارت حافظه» ، ممکن است به دلیل ایراد  Main اصلی دستگاه باشد یا بخش کارت خوان آن یا هر دو آنها، لذا با توجه به حرفه ای بودن دستگاه ، حتما باید توسط کارشناس بررسی شود و بعد تعیین هزینه شود.

جهت ارسال  و دریافت رایگان نیز باید گفت که عضویت در سایت ایده آل دوربین کفایت میکند ادامه روند دریافت و ارسال دوربین با تماسهای تلفنی با شما هماهنگ خواهد شد.

[1394/09/24 17:09:50] پست#330

ممنون از راهننماییتون
والا لنز دوربین یه محافظ پلاستیکی داره که تا دوربین رو روشن میکنیم این محافظ مثل دیافراگم باز میشه و از جلوی لنز میره کنار . محافظ کمی کثیف شده بود و درست باز و بسته نمیشد.بخاطر همین یکم اسپری کنتاکت شور بهش زدم و با دستمال تمیزش کردم و خوب شد. بعد از این ماجرا کیفیت عکسها خراب شد.ممکنه اسپری الکلی به دوربین آسیب برسونه؟

پاسخ مدیر:    [1394/09/28 09:33:36] پست#337

دوست عزیز متأسفانه محتویات اسپری از داخل لنز به روی شاتر نفوذ کرده است و ایراد از شاتر دوربین شماست.

sonyH70   [1394/09/20 13:51:30] پست#313

سلام
من یک دوربین سونی DSC-H70 دارم . کیفیت خوبی هم داشت.یه دفه کیفیت عکسش خراب شد . نمونه تصویرش رو براتون ارسال میکنم.عکسها خیلی سفید شده و خط های راه راه مثل اثر انگشت روی عکس می افته.
لطفا راهنمایی بفرمایید 
با تشکر

https://drive.google.com/open?id=0BwdcqUkCFfOtUkRISzJmaUkyU1E

https://drive.google.com/open?id=0BwdcqUkCFfOtSGlzenk0MWhWWFU
آخرین ویرایش در: 1394/09/20 13:59:39

پاسخ مدیر:    [1394/09/23 10:01:00] پست#318

دوست عزیز یا شاتر دوربین شما ایراد پیدا کرده است  و یا CCD آن، جهت پاسخگویی دقیقتر ،‌دوربین باید توسط کارشناس ما بررسی شود.

مشکل در فوکوس نیکون5200d   [1394/09/10 00:35:29] پست#291

با سلام وخسته نباشید
من دوربین نیکون دی5200 دارم ک دوسال هس ک خریدم واستفاده ی زیادی ازش نکردم.ضربه ای هم نخورده ولی الان وقتی روشن کردم فکوس اتو میکنم لنزش صدا میده ودر حالت دستی هم انگار رینگ فکوس گیر کرده هست وفکوس دستی هم یکم لق پیدا کرده..لطفا راهنمایی کنید ک لنزم مشکل اساسی داره؟
ی سوالم اینه ک از شهرستان بایدضوری دوربین وبرای تعمیر بیاریم یا میشه از اینجا فرستاد واسه تعمیر(از تبریز)
ممنون

پاسخ مدیر:    [1394/09/17 09:56:04] پست#302

دوست عزیز به احتمالا دنده های لنز درگیر شده اند، لطفاً به لنز بیشتر از این فشار نیاورید چون ممکن است آسیب بیشتر شود.
برای شما میتوانید آن را با پست یا تیپاکس برای شرکت ایده آل دوربین ارسال کنید.
شرایط ارسال: 
لنز را بدون لوازم جانبی (گپ ، در پوش ، جعبه و .... ) در یک بسته بندی کاملا مناسب برایمان با پست یا تیپاکس ارسال کنید.
قبل از ارسال حتما با مسئول شهرستان ما (سرکار خانم زمانی) تماس بگیرید. تمامی مراحل دریافت، پیگیری و ارسال بسته های شهرستان به عهده ایشان میباشد.
لنز در صورت توافق هزینه شما تعمیر خواهد شد.

مهم:  حتماً اعلام کنید که از افراد انجمن سایت هستید تا مشمول تخفیف ویژه شوید.

افراد زیر از سعید گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
اسکندری,

استفاده از فلاش های قدیمی   [1394/08/14 14:54:17] پست#193

سلام سوال: یه فلاش قدیمی ناسیونال pe-204 دارم و میخوام روی نیکون دی 7100 اش استفاده کنم.
آیا مشکلی ایجاد میکنه؟ اگه مشکل ایجاد میکنه آیا رابطی هست که بیاد و بین دوربین و فلاش قرار بگیره و ولتاژ فلاش را بیاره پایین؟؟
ولتاژه این فلاش حدود 200 ولته. تو یه سایت خارجی نوشته بود نیکون تا 250 ولت را تحمل میکنه ولی بازم شک دارم.
ممنون

پاسخ مدیر:    [1394/08/17 16:36:38] پست#215

از این فلاش فقط در حالت manual میتوان استفاده نمود، اما ریسک پذیری بسیار بالایی دارد و توصیه اکید ما این است که این فلاش برای دوربین D7100 استفاده نکنید.

تغییر نکردن دیافراگم   [1394/07/25 23:02:53] پست#178

سلام.من یه دوربین نیکون 3300 دارم و الان میبینم عدد دیافراگمش در حالت دستی تغییر نمیکنه!! یعنی حالت A و M مثل هم هستن،هرچی لنز رو میچرخونم تغییر نمیکنه عدد دیافراگم. قبلش درست کار میکرد نمیدونم چه مشکلی پیدا کرد یهو... باید چیکار کنم؟؟

پاسخ مدیر:    [1394/08/17 16:27:41] پست#214

دوست عزیز با توجه به مواردی که گفته بودید،‌ احتمال آسیب دیدگی و ضربه خوردگی وجود دارد، لطفا جهت بررسی دقیق و ارائه پاسخ درست ، دوربین را به نمایندگی بیاورید.

دستگاه های اجاست   [1394/04/29 05:49:23] پست#8

alirezajanjal
ببخشید برای اطلاع خودم میپرسم ک این دستگاه اجاست چیست و چکاری انجام میده؟برای استفاده از دستگاهی ک میفرمایید دوربین باید باز بشه؟
آخرین ویرایش در: 1394/05/21 04:15:23

پاسخ مدیر:    [1394/06/23 04:08:20] پست#134

دستگاه های اجاست ، به مجموعه دستگاه هایی گفته میشود که در خصوص تنظیم فوکوس، تنظیم VR ، تست کامل دوربین، اعم از سرعت، شاتر و نورسنج و.... گفته میشود. در زمان استفاده از دستگاه های اجاست دوربین باز نمیشود فقط اطلاعات نرم افزاری آن به صورت کامل و دقیق مورد بررسی قرار میگیرد و در صورت نیاز تغییر داده شده و تنظیم یا آپدیت میشوند.

افراد زیر از سیف گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
اسکندری,
درحال بارگزاری
در حال بارگزاری...