دوربین کانن

درج سؤالات در خصوص تنظیمات دوربین ، لنز و...

آینه دوربین   [1395/07/30 23:06:05] پست#1341

سلام و خسته نباشید
من حدودا 4 روز هست که دوربین nikon D5200  رو از دیجی کالا خریداری کردم
ولی در اثر بی احتیاطی من لنز دربین رو باز کردم و احساس میکنم که آینه دوربین مقداری کثیف شده
من خیلی تحقیق کرده بودم اینکه چه دوربینی بخرم ولی هیچ جا نگفته بودن که آینه و لنز خیلی حساسه 
برای همین یکم با پارچه مخصوص عینک رو آینه رو خیلی سطحی حرکت دادم که کثیفیش پاک بشه 
اما متاسفانه بیشتر شد ... اولین دوربینی بود که گرفتم و الان این قضیه خیلی منو ناراحت کرده که از روی ندونم کاری خودم باعثش شدم :(
من در گیلان (لاهیجان) هستم ... آیا برای تمیز کردن آینه میشه که دوربین رو فرستاد ؟ 
البته در لاهیجان هستند فروشگاهایی که آینه رو تمیز میکنند اما میخوام اول از شما بپرسم ... اگه میشه فرستاد شرکت لطفا بگید ... واقعا این چند روزه خیلی این موضوع منو اذیت میکنه
البته این هم بگم که از نظر من کیفیت عکس تغییر نکرده ول تو چشمی نگاه میکنید یه چیزهایی دیده میشه که آدمو اذیت میکنه
بازم خواهش میکنم اگه راهی هست کمکم کنید ... لـــطفا  :(

پاسخ مدیر:    [1395/08/01 14:02:31] پست#1342

دوست عزیز شما می توانید دستگاه تان را برای تمیز کردن آینه به ایده آل ارسال نمایید و ما توصیه می کنیم به فروشگا های متفرقه ندهید چون محلول تمیزکننده آینه ی دوربینتان را ایده آل و یا تعمیرگاه مرکزی دوربین دارا هستند.

تنظیمات بهم ریخته   [1395/07/25 02:02:57] پست#1334

سلام 
اینکه گفتید دایال مود (dial mode)دوربینم خرابه واقعا چه معنی میده؟آخه از همون روز اول که روشن کردم همینطور بود.من قبل ازین با5تادوربین دیجیتال کار کردم.براهمین تعجب کردم ازین.
مگه میشه یه دوربین آک از همون اول خراب باشه
اگه بفرستم درست میشه و هزینه ارسال و بازگشتش هم باید خودم بپردازم؟و چقدر طول میکشه این فرایند؟
اگه واقعا این خرابه خب پس میدم به دیجی کالا
واقعا چقد مسخره اس
منتظر جوابتونم
ممنون

پاسخ مدیر:    [1395/07/26 13:59:28] پست#1337

دوست عزیز، متاسفانه امکان خراب بودن دوربین آکبند وجود دارد و شما می بایست در مدت 7 روزه ای که دیجی کالا برای چنین مواردی در نظر گرفته است، دوربین را مرجوع می کردید. در حال حاضر و با توجه به اینکه خرید شما دارای گارانتی و بیمه ایده آل است می توانید دوربین را برای بررسی و تعمیر به ایده آل ارسال نمایید که هزینه ارسال به عهده مشتری و هزینه بازگشت آن به عهده شرکت می باشد و معمولاً این فرآیند 24 تا 48 ساعت زمان میبرد.

افراد زیر از سادات گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
سادات,

تنظیمات بهم ریخته   [1395/07/22 21:50:08] پست#1324

سلام من حدود یک ماهی میشه کنون700 دی رو از دیجی کالا خریدم و گارانتیش هم برا همین ایده ال بود ک ثبتش کردم.
ولیاز همون روز اول این مشکل رو داشت. وقتی میذارم رو حالت های m,av,tv مود های دیگ ای میاد.مثلا وقتی میذارم رو حالت tv،مودpمیاد.فقط حالتp سر جای خودشه.وقتی رو حالتav میذارم حالت sport میاد و وقتی رو حالت mمیذارم،حالتscn میاد. ینی عملا فقط با حالت p میتونم کار کنم.و حالت های m و tv وav از دسترس خارجه و نیست ک باهاشون کارکنم. لطفا اگ میتونید راهنمایی کنید زودتر.باتشکر

پاسخ مدیر:    [1395/07/24 12:22:49] پست#1333

دوست عزیز، دایال مود (Dial mode) دوربین تان خراب است. شما می توانید برای بررسی بیشتر و تعمیر دوربین آن را به ایده آل ارسال نمایید.

دو رنگه شدن عکس های دوربین   [1395/06/23 01:17:28] پست#1222

با سلام
دوربین d3300 دارم . امروز باهاش عکس میگرفتم و متوجه شدم عکسهایی که میگیرم یه حالت تداخل رنگ یا دو رنگه شدن تو بعضی عکس هام پیدا شده.
البته همه عکس ها را خراب نمیگیره . چندتا خوب میگیره و چندتا خراب بعد دوباره مثلا 20تتا عکس میگیره و یکی دوتا را خراب میکنه.
در ضمن احساس میکنم از همون اول دوربین از تصاویر کنتراست خوبی ارایه نمیداد و یه حالت سفیدی خیلی کمی رو عکس ها نشون میداد. و این مسیله را از اونجایی متوجه شدم که الان بعضی از عکس های خراب کنتراست خیلی خوبی پیدا میکنند. یعنی اون قسمت خراب عکس یا درهم ریختگی رنگی داره و یا کنتراست خیلی خوب نسبت به بقیه تصویر.
نمونه عکس ها ی خراب را که گذاشتم ببینید و راهنمایی کنید که مشکل از کجاست؟ امیدوارم اگه مشکل جدیه شامل گارانتی بشه.

سوال بعدی اینکه از کجا بفهمم گارانتی دوربینم فعاله یا نه؟ کد رهگیری و کارت گارانتی هم دارم. دوربین را هم تقریبا 6 ماه پیش خریدم.

عکس اول
عکس دوم
عکس سوم
عکس چهارم
آخرین ویرایش در: 1395/06/23 12:34:17

پاسخ مدیر:    [1395/06/27 12:15:12] پست#1233

دوست عزیز با توجه به عکسهای شما مشکل دوربین میتواند هم به ccd و هم به شاتر دوربین مرتبط باشد. برای عیب یابی قطعی بهتر است دوربین را به ایده آل ارسال نمایید تا توسط کارشناس بررسی شود.
با توجه به اینکه 6 ماه از خریدتان گذشته و کد رهگیری نیز دریافت کرده اید با احتمال زیاد گارانتی دوربین تان فعال است اما برای اطمینان بیشتر کد رهگیری را به ما ارائه دهید تا برایتان بررسی کرده و اطلاع دهیم.

سوال در مورد فلاش دوربین.   [1395/06/18 02:24:02] پست#1184

با سلام.
من دوربین دی 3200 نیکون دارم. یه مشکلی پیدا کرده که وقتی میذارمش روی حالت فلاش عکس نمیگیره. در هیچ نوری و تحت هیچ تنظیماتی عکس نمیگیره. حتی اگه از حالت فلاش هم بردارم و همچنان فلاش دوربین بالا باشه باز هم عکس نمیگیره. فلاش رو چندین بار خاموش روشن کردم درست نشده. لطفا بهم بگید چیکار کنم؟؟
یک ماه پیش هم همچین مشکلی داشتم دوربین رو آوردم شرکت ایده آل برای تعمیر اما بهم گفتن خراب نیست و تنظیماتش به هم خورده درست هم شد اما دوباره همونجوری شده. نمی دونم چیکارش کنم. تنظیمات رو هم ریست کردم باز درست نشده.

پاسخ مدیر:    [1395/06/22 13:48:04] پست#1221

دوست عزیز فلاش دوربین ایراد دارد و می توانید برای بررسی بیشتر آن را به یکی از شعب ایده آل یا تعمیرگاه مرکزی دوربین بیاورید.

افراد زیر از پریسا گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
پریسا,ارش,

canon70d   [1395/06/02 04:04:42] پست#1144

با عرض سلام و خسته نباشید
من مدت چند ماه هست کنون ۷۰دی گرفتم
و امروز متوجه یه نقطه کثفی روی لنزم از طرف داخل شدم که همین لکه باعث ایجاد نقطه ای خاکستری داخل عکسام میشود
با وجود اینکه از روز اول روی لنزم فیلتر انداختم نمیدونم چیجور این ذره کثیفی به داخل لنز نفوذ کرده
حالا ممنون میشم بفرمایید چیجور باید اینور تمیز کنم من ساکن شیراز

پاسخ مدیر:    [1395/06/03 09:49:39] پست#1147

دوست عزیز این لکه به احتمال زیاد روی حسگر بدنه دوربین شما وجود دارد نه روی لنز. بهتر است دوربین توسط کارشناس چک شود تا پاسخ قطعی به شما بدهد. با توجه به این که ساکن شیراز هستید، می توانید دوربین تان را برای بررسی توسط پست یا تیپاکس به یکی از شعب تعمیرگاه مرکزی و یا ایده آل ارسال نمایید. اگر گارانتی ایده آل را داشته باشید و گارانتی شما فعال باشد هزینه ارسال به عهده شما و هزینه برگشت آن به عهده شرکت میباشد. 

[1395/05/28 16:51:40] پست#1132

سلام خسته نباشید من یه دوربین 70d دارم ویه لنز stm 135-18
که دوربین لنز رو نمیشناسه و نمیشه دیاف رو تعقیر داد با چند لنز دیگه امتحان کردم بدنه مشکلی نداشت درست عمل میکرد.شب قبل دوربین یه ارور داد بعد از اون این مشکل به وجود اومده حالا به نظرتون مشکل چیه و چجوری میشه برطرفش کرد؟

پاسخ مدیر:    [1395/06/01 15:08:36] پست#1138

دوست عزیز دوربین شما ارور 01 داده است. این مشکل مربوط به لنز (فلکس دیافراگم) است. دوربین باید توسط تعمیرکار چک شود و شما می توانید دوربین خود را برای بررسی بیشتر به یکی از شعب تعمیرگاه مرکزی/ ایده آل ارسال نمایید.

در مورد نرم افزار مجیک لنترن   [1395/05/11 08:40:12] پست#1103

با سلام
      میخواستم بدونم که آیا نرم افزار مجیک لنترن مخصوص دوربینهای نیکون هم هست یا فقط برای کنون برنامه ریزی شده؟ و اگه برای دوربینهای نیکون هم هست آیا دوربین D5300 قابلیت استفاده از این نرم افزار رو داره یا نه؟

با سپاس از شما
آخرین ویرایش در: 1395/05/12 10:29:14

پاسخ مدیر:    [1395/05/12 10:30:47] پست#1106

دوست عزیز نرم افزار مجیک لنترن فقط برای دوربین های Canon قابل استفاده است.

دسترسی به کاستوم ستینگ فلاش نیکون   [1395/05/06 13:42:22] پست#1089

با سلام
من یک فلاش نیکون SB-900 خریدم. توی دفترچه راهنماش نوشته که با نگه داشتن کلید Ok وارد کاستوم ستینگ میشی. ولی با نگه داشتن این دکمه وارد منویی میشه که کلا 4 تا گزینه داره مربوط به خاموش یا روشن کردن ال سی دی  و یا قطع کردن بیپ دستگاه. لطفا من رو راهنمایی کنید که مشکل کجا می تونه باشه.؟؟؟
                                                                                                                                                                 باسپاس

پاسخ مدیر:    [1395/05/06 18:02:11] پست#1095

دوست عزیز، بنابر توضیحات شما و مشورتی که با کارشناس ایده آل انجام شد، بهتر است دوربین خود را برای بررسی بیشتر توسط کارشناس به ایده آل بفرستید و نهایتاً طی 24 ساعت نتیجه را به شما اعلام خواهیم کرد.

مشکل روشن نشدن دوربین   [1395/04/27 00:09:01] پست#1005

سلام. من دوربین نیکون اس 4400 خریدم. جندروز اول خوب بود ولی یه بار که خواستم روشن کنم بدون دلیل خاصی روشن نمیشه دیگه. نه ضربه ای خورده نه گردوخاکی. اینطور بگم که برا مسافرت خریده بودم و امتحانش کردم و گذاشتم تو کیفش ولی روز شروع مسافرت روشن نشد. 
در ضمن من گارانتی رو 14 روز بعد از خرید از سایت فروش فعال کردم و کد رهگیری گرفتم. آیا کافیه کد رهگیری؟ بیمه نامه هم داره ولی فراموش کردم فعال کنم و گذاشتم برا بعد از مسافرت. الان تقریبا بیست روز از خریدم میگذره میتونم فعال کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ مدیر:    [1395/04/27 11:43:23] پست#1016

دوست عزیز، این مشکل ممکن است ازباتری شارژر دوربین یا بخاطر رطوبت باشد. دوربین شما باید توسط کارشناس بررسی شود و شما می توانید دوربین تان را برای بررسی به ایده آل ارسال نمایید. 
گرفتن کد رهگیری برای فعال شدن گارانتی کافیست ولی برای فعال شدن بیمه نامه، اگر از دیجی کالا خرید کرده اید باید ته برگ را ارسال نمایید در غیر اینصورت خود فروشگاهی که از آن دوربین را خریداری کرده اید باید برایتان فعال کند.

فرخي   [1395/04/25 01:56:31] پست#993

باسلام من دوربين sx30 دارم متاسفانه از دستم افتاد و لنزم تار شده و وقتي زوم ميكنم صداي تق تق مي كنه يعني امكان داره لنزم تنظيماتش بهم خورده راهنماييم مي كنيد آيا نيازي به تعمير داره يا خير؟ لطفا راهنماييم كنيد

پاسخ مدیر:    [1395/04/26 14:21:44] پست#1000

دوست عزیز، مشکل دوربین شما سخت افزاریست و باید تعمیر شود. شما می توانید برای تعمیر، دوربین تان را به یکی از شعب سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین ارسال نمایید.

آدرس شعبه ی ایده آل ( هفت تیر)

آدرس شعبه ی تعمیرگاه مرکزی (جمهوری)

حالت توقف یا همان وقفه حین فیلمبرداری   [1395/04/14 17:03:49] پست#971

سلام 
من دوربین کامپکت نیکون اس 4400 دارم میخوام بدونم چجوری میشه در حین فیلمبرداری وقفه داشته باشم و بعد از چند دقیقه دوباره ادامه همون فیلم را بگیرم 
اگر تنظیماتی هست لطفا بفرمایید 
با تشکر رحیمی 

پاسخ مدیر:    [1395/04/26 14:07:47] پست#999

دوست عزیز، در هیچ کدام از دوربین های عکاسی این قابلیت وجود ندارد و این قابلیت فقط مخصوص دوربین های فیلمبرداریست.

راهنمای استفاده از دوربین   [1395/04/07 19:33:58] پست#949

سلام.
دوربین نیکون d3300 خریدم و متاسفانه دفترچه راهنمای فارسی ندارد. فروشنده با قاطعیت گفتند که در سایت ایده آل دفترچه راهنمای فارسی هست. ولی متاسفانه در سایت فقط به زبان انگلیسی دارد. چگونه می توانم دفترچه راهنمای فارسی را داشته باشم؟ لطفا راهنمایی کنید.
متشکرم

پاسخ مدیر:    [1395/04/12 17:27:08] پست#961

دوست عزیز دفترچه راهنمای دوربین D3300 هنوز ترجمه نشده است، اما شما میتوانید دفترچه D3200 را خریداری کرده و از آن استفاده کنید. 
با در این خصوص میتوانید با شماره 88929707 تماس گرفته و دفترچه خود را خریداری کنید.

نیکون D 3300   [1395/03/25 23:40:38] پست#922

Nikon D3300 Kit 18-55 VR AFP Digital Camera
با سلام اگه میشه مهر بفرمایید  پاسخ بدید من همین امروز گرفتم میخواستم بدونم چیاشو باید تست کنم تا از سالم بودن محصول اطمینان حاصل  کنم
تا حالا هم دوربین نداشتم میخواستم بدونم وقتی به مدت چند روز نخوایم از دوربین استفاده کنیم لنز رو جدا کنم یا متصل باشه مشکلی نداره
 داخل ذهنم مثلا پیکسل سوختگی نباشه و برای پاک کردن لنز در صورت پرز گرفتن بهترین  گزینه چی میتونه باشه

اولین کاری کردم کیف خوبی گرفتم  و 3 پایه و اولویت بعدیم میتونه باتری اضافی  و فلاش بزرگتر باشه ولی دیگه چیزی به فکرم نمیرسه برای تامین و نگهداریش  بازم ممنون

آخرین ویرایش در: 1395/04/12 17:12:57

پاسخ مدیر:    [1395/04/12 17:18:40] پست#960

دوست عزیز نیازی نیست که در زمان بلا استفاده بودن دوربین، لنز آن را جدا کنید.
برای موارد نگهداری دوربین هم میتوانید به مقاله ای در سایت ما مراجعه کنید که مختص به همین امر نوشته شده است. برای مراجعه به این مقاله  میتوانید از لینک زیر استفاده کنید:

لینک مقاله

افراد زیر از عماد گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
عماد,

درخواست کمک برای خرید لنز   [1395/03/25 09:12:56] پست#920

سلام
وقت بخیر
من در خصوص خرید لنز ازتون کمک میخواستم
به عکاسی علاقه دارم و میخوام تازه شروع به عکاسی کنم (برحسب علاقه ام بیشتر از طبیعت و بچه هام عکس بگیرم)
دوست دارم از فاصله های دور رو سوژه ام فوکوس کنم
من چن وقت پیش از دیجی کالا یه دوربین نیکون 3300 با گارانتی شرکت خودتون خرید
لنزی که رو خودشه فاصله زومش پایینه و قصد خرید لنز دارم
و اینکه من دوربینم نیکون هست حتما باید لنز نیکون استفاده کنم یا فرقی نمیکنه؟
میخواستم یه راهنمایی کنین یه لنز خوب با زوم بالا و فوکوس خوب بهم معرفی کنین
میخواستم از بین این دو لنز راهنمایی کنین با توجه به چیزهای که گفتم کدوم بیشتر میتونه نیازمو برآورده کنه
Canon EF 75-300 mm F/4.0-5.6 III

Nikon AF 70-300 F/4-5.6G
آخرین ویرایش در: 1395/05/27 15:32:02

پاسخ مدیر:    [1395/04/12 17:07:12] پست#959

دوست عزیز، دوربینهای نیکون فقط به لنزهای نیکون متصل میشوند. با توجه به این امر از میان دو لنزی که مطرح نمودید تنها قادرید لنز نیکونی را خرید کنید.

افراد زیر از سام گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
عماد,
درحال بارگزاری
در حال بارگزاری...