دوربین کانن

درج سؤالات در خصوص تنظیمات دوربین ، لنز و...

خطای لنز و بسته نشدن لنز در دوربین کامپکت   [1397/03/03 17:09:05] پست#2272

سلام . یه راهنمایی میخواستم.
داشتم با دوربین عکس می‌گرفتم که خطای باتری داد.قبلا هم باتری رو به اتمام بود عکس می‌گرفتم گاهی و شارژ که تموم میشد خودبخود لنز جمع و دوربین خاموش میشد.
الان داشتم عکس می‌گرفتم سخت فوکوس میشد رو سوژه .هی سعی میکردم فوکوس کنم یهو نمی‌دونم چی شد ال سی دی خاموش شد و بوق زد و ارور داد رو صفحه .هر چی دکمه پاور رو زدم لنز جمع نشد و چندتا بوق دیگه زد یادم نیست ممتد بود فکر کنم بوقش.یه صدایی هم از داخل دوربین اومد انگار که به زور میخواد لنز رو ببنده.دیگه همونجوری باتری رو در آوردم قطع شد.لنز همینطور بیرونه.
.تو اینترنت سرچ کردم یه جا نوشته بود باتری که در حال اتمامه این اتفاق میفته شارژ کنید مجدد جا بزنید درست میشه.یه ربع گذاشتم رو شارژ جا زدم بازم همون خطا رو میده.دگمه پاور هم فشار میدم خاموش  نمیشه و لنز بسته نمیشه صدای همون فشار میاد از داخل دوربین.مجبور شدم بازم باتری رو در همون حال در بیارم.
خطاش اینه
Lense error
With shutting down automatically reset the camera

دوربین هم کامپکت کانن مدل G 12 سال ۹۰ خریده بودم.

یه جا هم نوشته بود ممکنه گرد و خاک رفته لای لنز در حین عکاسی ولی من تو خونه داشتم عکس میگرفتم.گردو خاکی نبود.یعنی لنز مشکل پیدا کرده؟؟
آخرین ویرایش در: 1397/03/05 10:51:07

افراد زیر از مهسا گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
مهسا,

نحوه اتصال دوربین به گوشی   [1397/02/23 11:08:54] پست#2265

با عرض سلام. من دوربین نیکون d7200 دارم. میخام وقت عکاسی دوربین رو تنظیم و با اتصال به گوشی و با تنظیم کادر عکسم از صفحه نمایشگر موبایل (که htc هست) عکس بگیرم. لطفاً راهنماییم می کنید اولا چه نرم افزاری توو موبایلم نصب کنم؟ دوما تنظیمات دوربین به چه صورت هست؟ خییییلی سپاسگزارم

مشکل نرم افزاری دوربین pl121 samsung   [1397/02/11 22:26:12] پست#2263

با سلام و احترام
من یک دوربین PL121 سامسونگ دارم .
این دوربین رو به نسخه سیستم عامل اروپایی اپدیت کردم و بعد از بروزرسانی دوربین روشن میشود و کار نمی کند .
و  سیستم عامل قبلی رو که میخوام نصب کنم ارور میده . (ERORE NAME ELF)
لطفا راهنماییم کنید . ممنون .
اگر قابل تعمییر در کادر شما هست نیز راهنمایی کنید برای ارسال
متشکر .

افراد زیر از محمد گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
محمد,

[1397/01/28 01:55:36] پست#2245

سلام قربان
میخواستم ببینم این صفحه فوکوس اسکرین را برای دوربین 5 دی مارک 1 موجود دارید چون من منوال کار میکنم میخواستم صفحه فوکوس ام را با این نمونه تعویض کنمCanon Ec-A Focusing Screen Matte with Microprismمتشکرم اگر میشه بفرماید موجود هست یا نه و اگر نه ایا باید سفارش بدم و هزینه هاش تقریبی چطور میشه متشکرم

پاسخ مدیر:    [1397/01/30 11:20:11] پست#2250

درود بر شما

این قطعه را به صورت اورجینال موجود داریم، جهت تعیین هزینه با شماره 66701038 (جناب آقای قاسمی) صحبت کنید

[1397/01/04 18:47:45] پست#2207

سلام. عیدتون مبارک. من دو ماه پیش یه
دوربين عکاسی کاسيو اکسيليم ZR1200 با گارانتی شما از دیجی کالا خریداری کردم
هیچ مشکلی نبود و عکس مینداختم
حدود سیصد شات هم انداخته بودم‌. یهو دقیقن وسط عکاسی یه اروری خورد.
Lens Error 2
از اون موقع همه تصاویر تار هست و انگار لرزش گیر کار نمیکنه. فوکوس هم به خوبی کار نمیکنه
این مشکل قابل حله؟
من باید چیکار کنم؟

پاسخ مدیر:    [1397/01/14 15:37:06] پست#2222

با توجه به مواردی که شما بیان نمودید،‌ احتمال بسیار زیاد لنز آسیب دیده است،‌ برای بررسی بیشتر بایستی دوربین را نزد کارشناسان ما بیاورید.

غبار در ویزور دوربین نو   [1396/12/05 12:22:45] پست#2187

با سلام مجدد.
نه جناب خوشبختانه سنسور هیچ مشکلی نداره و چیزی روش نیست.چون تصاویر و عکس های خروجی کاملا بدون مشکل هستن و این ذرات روی عکس ها اصلا دیده نمیشن.
این دو ذره ی کوچیک رو فقط توی ویزور میبینم و همین واسم سوال بود که چطور رفتن داخل ویزور دوربین نو؟

پاسخ مدیر:    [1396/12/06 10:12:04] پست#2188

وقت بخیر، دوست عزیز این مورد هم با گارانتی به صورت رایگان برطرف خواهد شد. نفوذ غبار به ویزور هم همانند سنسور امری اجتناب ناپذیر است.

غبار در ویزور دوربین نو   [1396/12/05 03:05:21] پست#2183

با سلام.
چند روز پیش یک عدد نیکون 7200 خریداری کردم و همون لحظه متوجه شدم که یک نقطه ی سیاه کوچیک و همین طور یه پُرز خیلی کوچیک درون ویزور هست(احتمالا زیر صفحه فوکوس) چون با دمنده یکم هوا زدم ولی تغییری نکرد.
حالا میدونم که با سرویس مشکلش حل میشه.فقط میخوام بدونم ممکنه که واسه دوربین های نو هم همچین موردی وجود داشته باشه؟؟؟

پاسخ مدیر:    [1396/12/05 11:46:47] پست#2186

درود بر شما ، این لکه ممکن است در هر سنسوری (جدید یا کارکرده) ایجاد شود، اگر مطمئن هستید که فقط با سرویس قابل برطرف شدن است میتوانید آن را به همراه گارانتی به ایده آل دوربین بیاورید تا به صورت رایگان برایتان سرویس و به روز رسانی کنیم.

اتصال وای فای   [1396/11/30 19:25:47] پست#2177

سلام
من دوربین D5600 دارم در فیلمهای اموزشی و حتی تبلیغات نیکون دیدم که با نرم افزار SNAPBRIDGE با گوشی به دوربین متصل میشن و از گزینه ریموت کنترل این برنامه میشه دوربین رو کنترل و عکس و فیلم گرفت متاسفانه من هر کاری میکنم نمیتونم این گزینه رو فعال کنم با بلوتوث متصل میشم و حتی عکسها هم به گوشی منتقل میشن, بعد از وارد کردن پسورد وای فای دوربین در گوشی , وای فای وصل میشه ولی ریموت کنترل رو میزنم بعد سرچ شدن متصل نمیشه و تلاش برای اتصال مجدد و گزینه help رو نشون میده قسمت وای فای گوشی میرم رو اسم وای فای دوربین نوشته " اتصال انترنت وجود ندارد ".
چندین بار ازمایش کردم با همه نسخه های این نرم افزار هم ازمایش کردم نشد الان هم نسخه 2.0.3 رو گوشیم نصبه. با نرم افزار WMU هم نتونستم متصل بشم
گوشیم گلکسی S7 اندروید 7 هست. ممنون میش راهنمایی کنید

پاسخ مدیر:    [1396/12/03 10:19:31] پست#2180

شما دوربین را به شعبه مرکزی ما (به آدرس ذیل) ببرید و جهت اتصال دوربین و گوشی آن را به آقای محمودی تحویل دهید، ایشان پس از بررسی در صورت وجود هرگونه ایرادی شما را راهنمایی خواهند کرد و در صورتی مشکلی نباشد، آن را برایتان متصل می‌نمایند.

(نشانی شعبه مرکزی: تهران، خیابان جمهوری، بین پل حافظ و خیابان شیخ هادی، ساختمان آلومینیوم ، طبقه 11 واحد 1117 ، تلفن 66701038)

افراد زیر از اسماعیل گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
اسماعیل,

باتری دوربین سونی سایبرشات مدل dsc-w730   [1396/11/14 21:21:35] پست#2157

با سلام من امروز یک کابل برای شارژ شدن باتری دوربینم خریدم منتها بجای اتصال به کامپیوتر به برق زدم دوربین را و اینکه دو باتری من مال حدود یکسال پیش بودند اما یکی از آنها بدون  استفاده بود من همزمان ذوربین را روشن کردم اما نوشت باتری تمام است و  خاموش شد اما لنز را جمع نکرد سوالم این است باتری خرابه یا کابل و یا اینکه دوربین سوخته است؟چون چراغ دوربین هم روشن نمیشود
باتری دوربین سونی سایبرشات مدل dsc-w730

پاسخ مدیر:    [1396/11/28 11:25:16] پست#2171

با توجه به اینکه باتری ها مدت زمان مصرف دارند ، به احتمال خیلی قوی ، هر دو باطری شما از کار افتاده اند.... برای اینکه از این امر مطمئن شوید، یک جفت باتری آلکالاین خریداری کنید و دوربین را با آنها روشن کنید، اگر دوربین درست کار کرد به راحتی می‌توان متوجه شد که مشکل از باتری ‌های شارژی است.
کابل را هم ‌میتوانید با یک دیوایس دیگر (مثل رم ریدر برای کابل‌های کاننی) تست کرد ، یا دوربین را به واسطه آن به کامپیوتر وصل کرد، اگر کابل مشکل داشته باشد با این شیوه به راحتی میتوان متوجه آن شد

راهی بهتر: اگر وقت حضور در تعمیرگاه را دارید، هر سه موردی را که میخواهید تست کنید به همراه خودتان بیاورید تا به راحتی و رایگان مشکل یابی کنیم.

نحوه تنظیم تایمر   [1396/10/23 10:53:59] پست#2139

با عرض سلام و خدا قوت و تشکر از پاسخگویی شما. من دوربین نیکون d7200 دارم. لطفا راهنماییم کنید چطور میتونم تایمر دوربین روتنظیم کنم تا بطور مثال 3 بار به فاصله هر 10 ثانیه عکس بگیره؟ سپاسگزارم 

پاسخ مدیر:    [1396/10/24 09:49:33] پست#2141

با سلام
با استفاده از دکمه Release Mode دوربین و یا با استفاده از منوی Release Mode در منو تحت کلید i با گزینه های تایمر میتوانید این حالت را به دست بیاورید .

[1396/10/18 09:41:37] پست#2131

مرسی از پاسخگویی شما ولی دوربین من با لنز 18-105 که دارم به راحتی کار میکنه ولی وقتی این لنز 70-300 رو میندازم تصویر تاره یه جورایی انگار فوکوس نمیکنه.... میخواستم بدونم ایا امکان داره دوربین من با این لنز هماهنگ نباشه!!!
آخرین ویرایش در: 1396/10/20 10:43:42

پاسخ مدیر:    [1396/10/20 10:42:47] پست#2134

دوست عزیز ساختار دو لنز مذکور با هم متفاوت است و نمی‌توان صرفا به دلیلاین که یک لنز درست کار می‌کند استناد کرد که لنز دیگر نیز معیوب نیست و شاید هم به قول شما این لنز خاص با این دوربین تحت firmware فعلی هماهنگ نباشد و با به روز رسانی فریمور بدنه ، مشکل حل شود مع الوصف با توجه به اینکه عوامل زیادی ممکن است دلیل این ایراد باشد، باید توسط کارشناس بررسی شود تا بتوان دلیل اصلی بروز این مشکل را یافت.

تار بودن لنز   [1396/10/18 00:05:37] پست#2126

سلام من یک لنز اک نیکون مدل ۷۰-۳۰۰ انرور خریدم دوربینم نیکون ۳۲۰۰ هست
تصویر کاملا تار هست ایا لنز مشکلی داره یا دوربینم با این لنز هماهنگ نیست
رینگ جلوی لنز حرکت میدم فایده ندار

پاسخ مدیر:    [1396/10/18 09:32:01] پست#2129

دوست عزیز تاربودن تصویر ممکن است هم به لنز مربوط باشد و هم به بدنه، لذا بایستی لنز و دوربین رو با هم به شرکت ارسال کنید تا کارشناسان ما دلیل تاربودن رو پیدا کنند. 

سلام   [1396/10/15 15:13:38] پست#2119

من دوربین عکاسی فوجی فیلم مدل s9500 دارم دوربین فلش کارنمیکنه و بعد از این که باز کردم بالای دوربین متوجه شدم فلتی که مربوط به عکس گرفتن فلش و حالت های عکاسیه پاره شده یعنی الان فقط روشن میشه و افتاده رو حالت عکسبرداری رو شب و عکس نمیگیره می خواستم ببینم هزینه تعمیر چقدر میشه بعد میشه قطعه کامل گیر آورد و آیا می تونم خودم تعمیرش کنم ممنون میشم پاسخ بدین

پاسخ مدیر:    [1396/10/16 09:45:12] پست#2121

دوست عزیز کار ما فقط تعمیرات است و فروش قطعات نداریم، ما از میزان توانایی شما در تعمیرات بی اطلاعیم و تنها موردی که قابل ذکر کردن است این است که به دلیل پیچیدگی تعمیرات دوربین،‌ صلاح در این است که دوربینتان را حتماً باید یک کارشناس باز کند.

کار نکردن دکمه رکورد فیلمبرداری   [1396/10/09 21:43:27] پست#2113

با سلام و خسته نباشید
بنده حدودا یک ماه پیش از یکی از نمایندگی های شهرستان یک عدد دوربین نیکون d7200 با گارانتی و بیمه خریداری کردم که به دلیل بی تجربگی و استفاده نکردن از دوربین تا زمان شروع کلاس متاسفانه بعد از یه مدت متوجه شدم دکمه رکورد فیلمبرداری کار نمیکنه ضمنا در زمان تست دوربین توسط فروشنده ، باتری با یک شات خالی شد و نتونستیم فیلمبرداری روتست کنم ، لطفا اگر دوربین تنطیمات خاصی داره بفرمائید والا لطفا بنده رو راهنمایی بفرمائید که چه کار کنم
با تشکر
آخرین ویرایش در: 1396/10/09 21:57:32

پاسخ مدیر:    [1396/10/10 10:15:05] پست#2114

دوست عزیز راه اندازی حالت فیلمبرداری تنظیمات خاصی ندارد و به احتمال زیاد خود دوربین معیوب است، با این توضیح،  در صورتی که شما ساکن تهران هستید، دوربین را برای بررسی بیشتر نزد یکی از کارشناسان ما بیاورید تا پس از بررسی درست به شما اطلاعات داده شود، اما اگر در شهرستان هستید، دوربین را بدون لوازم جانبی (بند، کیف، لنز و ...) در یک بسته بندی مناسب به شرکت ایده آل دوربین بفرستید. 

مشکل در فلاش دوربین کنن 700d   [1396/09/30 16:27:21] پست#2098

سلام..من حدود 2 سال دوربین canon 700d خریدم....از پارسال یه مشکل برای فلاش دوربینم اتفاق افتاد که بعضی وقتا که میخواستم با فلاش عکس بگیرم این error میداد : the built-in flash could not be raised....turn the camera off and on again...بعد از اون این مشکل زیادتر شد والان کلا با فلاش نمیتونم عکس بگیرم و همیشه این ارورو میده دیگه....خواستم ببینم مشکل چیه و هزینه تعمیرش چه قدر میشه...ممنون

پاسخ مدیر:    [1396/10/04 17:19:29] پست#2105

دوست عزیز ، دوربین شما برای بررسی بیشتر باید توسط کارشناسان ما بررسی شود.

درحال بارگزاری
در حال بارگزاری...