دوربین کانن

پاسخگویی سوالات مخصوص به دوربینهای حرفه ای

عدم برقراری ارتباط نیکونD3300 با نرم افزار Camera Control Pro 2   [1395/04/18 10:05:53] پست#975

سلام
جهت اتصال دوربین نیکون D3300 به لب تاپ با ویندوز7 برای عکاسی از طریق نرم افزار، بعد از نصب چندین برنامه از جمله Camera Control Pro 2 در نسخه 32 و 64 بیتی اتصال از طریق کابل usb مقدور نشد و فقط جهت انتقال عکس ها می توان از کابل استفاده کرد.
آیا مشکل از دوربین هست؟

پاسخ مدیر:    [1395/04/28 16:53:24] پست#1036

دوست عزیز ، از طرف شرکت ایده آل دوربین با شما جهت اخذ اطلاعات بیشتر تماس گرفتیم اما متأسفانه موفق به مکالمه نشدیم، توضیحات شما کامل نیست. در صورتی که مشکل شما برطرف نشده است می توانید برای دریافت راهنمایی  با ایده آل تماس گرفته  و با آقای سیف صحبت کنید.

شماره تلفن ایده آل: 
88840065

نیکون d5300   [1395/04/12 09:42:06] پست#954

با سلام
من به تازگی این دوربینو تهیه کردم.میخواستم بپرسم دوربین خوبی هست و اگه ایراد یا باگ خاصی داره به من بگین؟با تشکر

پاسخ مدیر:    [1395/04/12 16:37:21] پست#958

دوربین D5300 نسبت به قیمتش بهترین دوربین است و ایراد خانوادگی خاصی ندارد.

افراد زیر از علی مردانی گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
علی مردانی,

[1395/04/04 17:50:26] پست#945

سلام
من تازه وارد دنیای حرفه ای شدم و میخوام یه دوربین بین یک تا دو میلیون بگیرم.
کیفیت زوم و عکس برداری تو شب برام خیلی مهمه . خودم بیشتر به HX300 و HX400  فک میکنم
ولی بدم نمیومد کانن باشه
میشه کامل راهنماتییم بکنید که چی بگیرم؟!میخوام امکاناتش زیاد و قیمتش مناسب باشه...

پاسخ مدیر:    [1395/04/12 16:35:29] پست#957

اگر قصد دارید کانن بگیرید، میتوانید کانن 700D با لنز 135-28 بگیرید. این دوربین تقریباً بیشتر نیازهایی رو که مطرح کردید برطرف میکنه

[1395/04/02 12:51:54] پست#939

امروز از دیجی کالا نیکون d3300 گرفتم
یه مشکل اینکه وقتی از داخل چشمی دوربین نگاه میکنم به جز نقطه های فوکوس یه نقطه یا لکه سیاه هم میبینم. البته بعد گرفتن عکس , اون لکه روی عکس دیده نمیشه
باید چیکار کنم ؟ اون لکه چیه ؟

پاسخ مدیر:    [1395/04/12 16:27:40] پست#955

مشکل از فوکوس اسکرین شماست. اگر روی آن خط نیفتاده باشد با سرویس رایگان از بین میرود اما اگر خط افتاده باشد مشمول هزینه است.

nikon d5300   [1395/03/28 15:49:08] پست#924

سلام به همگی.ممنونم بابت توضیحات و راهنمایی های کارگشایی که ارایه می دید.من دوروزه که nikon d5300  رو  خریداری کردم.ممنون می شم اگه تجربیاته باارزشتون رو در اختیارم قرار بدید..و همین طور می خواستم بدونم اگر فعلا نتونم به تهران بیام و در کلاسهای اموزشی رایگان شرکت کنم تا چه زمانی می تونم از این کلاسا استفاده کنم؟ سپاس

پاسخ مدیر:    [1395/03/29 13:59:15] پست#926

دوست عزیز، مهلت ثبت نام از زمان خرید دوربین به مدت 3 ماه است و پس از این مدت ، تا زمانی که گارانتی اعتبار دارد، به شرط هماهنگی با شرکت، خریدار میتواند در کلاسهای آموزشی شرکت نماید.ضمناً این صفحه مختص به سوالات «دوربین عکاسی حرفه ای» است ، سؤالات مخصوص آموزش عکاسی، باید در بخش خودش پرسیده شود. امیدوارم برای سؤالات آتی، صفحه مربوط به همان سؤال را انتخاب نمایید.
سپاسگزارم

افراد زیر از الهام ستارپناهی گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
سیف,

خرید دوربین کانن 6D و لنز 24-105 L USM   [1395/02/23 13:10:50] پست#815

سلام به همگی. موضوع من اینه که میخام دوربین کانن 6 دی با لنز 24-105 ال بخرم . اول میخام بدونم از کجا بخرم که دست دوم یا بازسازی شده به من نفروشن . بعد میخام بدونم از نظر کیفیت عکس دقیقا چند درصد در بهترین حالت با دوربین 5 دی مارک 3 و استفاده از همین لنز فرق داره . در حالت داخل ساختمان و نور کم . تشکر از پاسخ گوئی شما. باباخانی

پاسخ مدیر:    [1395/02/26 09:58:16] پست#821

در خصوص سؤال اول میتوان گفت که اگر شما از یکی از نمایندگان برتر ما خرید نمایید ، خاطرتان از هر لحاظ آسوده خواهد بود که یک خرید مناسب انجام داده اید. لینک نمایندگان برتر در ذیل آمده است.
اما  سؤال دوم شما را از دو دیدگاه باید بررسی کرد: 1) مشخصات روی کاغذ  2) نتیجه عملی 
1) مشخصات روی کاغذ:
در ذیل عمومی ترین مشخصات دو دوربین را با هم مقایسه میکنیم:
www.tamir.ir/uploads/images/ANJOMAN/ADMIN/123.jpg

همانطور که در بالا میبینید، بجز پشتیبانی از wifi و همچنین ابعاد و وزن، در کلیه موارد دیگر 5D III نسبت به 6D برتری دارد پس به صورت تئوری 5DIII بهتر عمل میکند،

2) اما در خصوص کیفیت عکس و میزان مچ شدن دو دوربین با لنز 105-24 میتوان گفت این مورد بسته به شرایط متفاوت محیطی و نوری متغیر و تا حدی هم سلیقه ای است، به نظر من بهترین حالت برای انتخاب این دو ، این است که خودتان عکاسی با هر دو دوربین و لنز مذکور را تجربه کنید که خوشبختانه این امر در نمایشگاه DIF که در هفته آتی برگزار خواهد شد، میسر است. با استفاده از لینک ذیل میتوانید اطلاعات کافی در خصوص نمایشگاه به دست آورید.

لینک نمایندگان برتر

لینک اطلاعات نمایشگاه

آپدیت   [1395/02/12 11:30:54] پست#713

با سلام خدمت دوستان
خواستم بدونم دوربین های D3100 نیکون قابل آپدیت هست یا نه
اگر هست میشه طریقه آپدیت رو توضیح بدین
ممنونم

پاسخ مدیر:    [1395/02/14 17:30:20] پست#719

بله امکان پذیر میباشد، در حال حاضر آخرین Firmware به تاریخ 2013/11/14 و با ورژن شماره A:Ver.1.02/B:Ver.1.01 میباشد درصورتی که ورژن دوربین شما از این شماره پایینتر باشد میتوان آن را به روز رسانی کرد.

تعویض سنسور   [1395/02/11 13:13:48] پست#710

با سلام و عرض ادب

می خواستم بدونم آیا دوربین 5D Mark III  امکان تعویض سنسور را دارد یا خیر ؟ در صورتی که این امکان وجود دارد قیمت سنسور با تعویض چقدر است ؟ 
همچنین میخواستم بدونم قیمت شاتر دوربین فوق با تعویض چقدر است ؟ 

ممنون از سایت خوبتون

پاسخ مدیر:    [1395/02/14 17:26:39] پست#718

دوست عزیز، جهت اعلام هزینه ها منتظر تماس از طرف شرکت ایده آل دوربین باشید.

افراد زیر از یوسف گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
یوسف,

نرم افزار دوربین   [1395/02/10 17:42:57] پست#706

باسلام
میخواستم بدونم آیا منظور Firmware همون نرم افزار دوربین هستش؟
من نیکون 5100 دارم ، از سایت شرکت نیکون 2تا آپدیتی که برا دوربین بود رو گرفتم نصب کردم که یکیش Firmware بود
با 5300 یکی از دوستان که کار کردم با نرم افزار خیلی راحتتر بودم
میخواستم بدونم امکانش هست که مثلا نرم افزار 5300 یا 5500 روی 5100 نصب بشه؟ و برای اینکه باید Firmware 5300 یا 5500 رو دانلود کنم و نصب کنم؟

با تشکر

پاسخ مدیر:    [1395/02/14 17:18:45] پست#716

دوست عزیز Firmwareهر دستگاه مختص به همان دستگاه است و متأسفانه نمیتوان برای دوربین D5100 از firmware دیگه ای استفاده کرد، آخرین ورژن برای فریمور دوربین D5100 به تاریخ 2013/11/14 و شماره ورژن A:Ver.1.02/B:Ver.1.01 میباشد. در صورتی که ورژن فریمور دوربین شما پایین تر از این نرم افزار است میتوانید آن را برای آپدیت به شرکت ایده آل دوربین بیاورید.

افراد زیر از م گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
یوسف,

خرابي فوكوس لنز   [1395/01/29 07:34:23] پست#680

با سلام 
دوربين من nikon5200 با لنز 200-18 يه ضربه به دوربين وارد شده كه باعث شده موقع فوكوس كردن لنز گير ميكنه و جلوتر از 105 نميره و عكاسايي كه ميگيرم همه تار ميوفته ميخواستم مشكل دوربينم با چه هزينه ايي حل ميشه ممنون

پاسخ مدیر:    [1395/01/29 15:33:52] پست#686

دوست عزیز ، از طرف شرکت ایده آل دوربین با شما جهت اخذ اطلاعات بیشتر تماس گرفتم اما متأسفانه موفق به مکالمه نشدم، توضیحات شما از نظر فنی کامل نیست و نمیتوان میزان تخریب دوربین و نتیجتاً میزان هزینه احتمالی را برآورد نمود. در خصوص دوربینهای ضربه خورده بهتر است کارشناس دوربین را از نزدیک بررسی کند تا قادر باشد اطلاعات دقیق ارائه دهد.

خرابی دوربین نیکون 3200   [1395/01/27 18:34:18] پست#678

با سلام یک سالی هست دوربین حرفه ای نیکون 3200 راا خریداری کردم و تصاویر زیادی را با آن ثبت کردم ولی متاسفانه به تازگی دوربین مشکلی پیدا کرده که ناشناخته است.
گاهی اوقات دوربین طبق روال معمول کار می کند گاهی اوقات به شاتر خطا می گیرد گاهی روشن نمی شود گاهی روشن می شود ولی خاموش نمی شود گاهی هم همه عملکردها را انجام می دهد ولی تصویر را ذخیره نمی کند یا اینکه شاتر کار می کند ولی تصویر نمی گیرد گاهی اوقات هم عکس می گیرد ولی ذخیره آن طول می کشد 
خلاصه کلا غیر قابل پیش بینی شده است

به نمایندگی مراجعه کردم گفت مشکل از سرعت رم است و رم دیگری با سرعت بالاتر داد مشکل حل نشد در صورتی که با رم قبلی هم مشکلی نداشت 
گفت مشکل باتریست ، باتری را هم تعویض کردم ولی بازم مشکل پابرجاست 
در نهایت گفت مشکل از برد است که من فکر می کنم اگر این طور بود همش باید یک خطا می داد نه گاهی اوقات فعالیت دوربین درست باشد و مشکلی ایجاد نکند و گاهی اوقات هر خطایی حال کرد بدهد.

خواهشمند است به این مشکل من هم پاسخ دهید.
دوربین دارای بیمه نامه و گارانتی ایده ال است ولی چون نمی دونستم باید در سایت ثبت کنم تازه چند روزی شده ثبت کرده ام تاریخ خرید دوربین هم اسفند 93 است و تا پایان 95 گارانتی دارد.

پاسخ مدیر:    [1395/01/29 15:27:49] پست#685

دوربین شما به شعبه تعمیرگاه مرکزی دوربین ارسال شده است و نتیجه آن متعاقباً به جنابعالی اعلام خواهد شد.

مشکل canon 6d   [1395/01/19 10:20:25] پست#662

با سلام و وقت بخیر

دوربین بنده canon 6d هست که دچار مشکل فنی شد و مجبور به تعویض سنسور شدم . توی تمام عکس ها الگویی از خطوط عمودی دیده میشه که خیلی آزار دهندست .

سپاس

پاسخ مدیر:    [1395/01/29 15:17:05] پست#684

لطفا برای بررسی بیشتر دوربینتان را به شرکت ایده آل بیاورید تا  کارشناسان ما آن را از نزدیک بازدید نموده و به شما اطلاعات فنی بدهند.

تمیز کردن سنسور و لنز دوربین   [1395/01/13 21:00:07] پست#653

با سلام خسته نباشید . من دوربین کانن 700d خریداری کردم 2 تا مشکل دارم ممنون میشم راهنمایی کنید .

مشکل اول زمانی که رم دوربین رو با رم ریدر به کامپیوتر وصل می کنم ارور میده و میگه که باید رم فرمت بشه و هر کاری می کنم رم فرمت نمیشه . اما زمانی که رم رو همراه با دوربین به کامپیوتر وصل می کنم مشکلی نداره و شناسایی میکنه . اما زمانی که با رم ریدر وصل می کنم دوربین رم رو شناسایی نمیکنه و باید حتما با دوربین رم فرمت بشه تا شناسایی بکنه ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار باید بکنم .

مشکل دوم من دوربین رو لنزش رو جدا کردم تمیز کنم داخل دوربین رو که بعد از تمیز کردن هر کاری می کنم بد تر کثیف شده و تمیز نمیشه و هنگامی که میخوام عکس بگیرم لکه ها روی لنز دوربین هست خواهش می کنم راهنمایی کنید . بسیار ممنون میشم.

پاسخ مدیر:    [1395/01/29 15:09:53] پست#682

1) مشکل کارت حافظه شما ممکن است سه دلیل داشته الف) بدون Safe Remove کردن کارت حافظه را از داخل کارت خوان بیرون میکشید   ب) وجود ویروس در کامپیوتر شما
زمانی که یک کارت ارور فرمت بدهد و نتوان آن را   Quick formt  بایستی آن را Full format نمود. (احتمال وجود ویروس در سیستم شما بیشتر از دو مورد دیگر است)  ج) ممکن است کارت حافظه شما تقلبی باشد

2) برای تمیز کردن داخل دوربین در صورتی که در این زمینه حرفه ای نباشید احتمال رساندن آسیب جدی به دوربین وجود دارد، توصیه ما این است که دوربین را برای سرویس به صورت رایگان به شرکت ایده آل دوربین بیاورید تا علاوه بر تمیز کردن قسمتهایی که بیان نمودید، شرکت در صورت نیاز برایتان نرم افزار دوربینتان را نیز به روز کند..

نوشتن حرف busy    [1395/01/07 16:20:21] پست#632

با سلام ، من حدود پانزده روزی میشه که دوربین 700d کانن رو از دیجی کالا خریدم اما دوربین موقع شروع کردن عکس اول یا مود های مختلف عکاسی کلمه busy را نوشته و عکس را ذخیره نمی کند من تا بیست دقیقه منتظر ماندم تا عکس ثبت شود اما ذخیره نشده و در بعضی مواقع در عکس های پنجم و ششم این کلمه را میاره و باید باطری رو در بیارم تا دوباره دوربین شروع به کار کنه لطفا راهنمایی کنین باتشکر.

پاسخ مدیر:    [1395/01/08 10:01:41] پست#637

دوست عزیز این ایراد هم ممکن است بخاطر کارت حافظه معیوب باشد و هم ممکن است به خاطر ایراد فلاش دوربین باشد، جهت ارائه پاسخ مطمئن، دوربین باید توسط کارشناسان ایده آل بررسی گردد.

هنگ کردن دوربین ونخواندن تصویر داخل دوربین در کامپیوتر   [1394/12/29 18:21:20] پست#604

سلام خسته نباشید من یک دوربین کنون1200dدارم وقتی که عکس میگیرم و میخواهم ببینم عکس را دوربین هنگ میکندوخاموش هم نمیشود باید باتری را دربیاورم تا درست بشود و اینکه عکس های دوربین که به کامپیوتر منتقل میکنم کامپیوتر عکس های من را نمیخواند در صورتی که دوستان من با این مشکل مواجه نیستند مشکل از چیست لطفا کمکم کنید لطفا؟؟؟؟

پاسخ مدیر:    [1395/01/08 09:59:01] پست#636

دوست عزیز به احتمال بسیار زیاد ایراد از کارت حافظه شماست، در صورتی که عکسهایتان اهمیتی ندارند آن را فرمت کنید و مشکلتان برطرف خواهد شد و اگر عکسها برایتان اهمیت دارند دوربین و کارت حافظه را به شرکت ایده آل دوربین بیاورید تا پس از بازیابی عکسها ، کارت حافظه را فرمت و مشکل را برطرف کنیم.

هشدار:
1- در صورتی که تصمیم به فرمت کارت گرفتید آن را حتما با خود دوربین فرمت کنید و از فرمت کردن توسط ویندوز بپرهیزید.
2- در صورتی که تصمیم به بازیابی عکسها داشتید به هیچ عنوان از نرم افزارهای ریکاوری رایج در بازار برای بازیابی عکسها استفاده نکنید، بازیابی عکسها نرم افزار ویژه ای دارد و نرم افزارهای رایج در بازار بیشتر عکسهایی را که میتوان بازیابی کرد برای همیشه تخریب میکند و فقط تعداد بسیار کمی از فایلهای کاملاً سالم را باز میگرداند.

درحال بارگزاری
در حال بارگزاری...