دوربین کانن

پاسخگویی سوالات مخصوص به دوربینهای حرفه ای

خرابی دوربین نیکون 3200   [1395/01/27 18:34:18] پست#678

با سلام یک سالی هست دوربین حرفه ای نیکون 3200 راا خریداری کردم و تصاویر زیادی را با آن ثبت کردم ولی متاسفانه به تازگی دوربین مشکلی پیدا کرده که ناشناخته است.
گاهی اوقات دوربین طبق روال معمول کار می کند گاهی اوقات به شاتر خطا می گیرد گاهی روشن نمی شود گاهی روشن می شود ولی خاموش نمی شود گاهی هم همه عملکردها را انجام می دهد ولی تصویر را ذخیره نمی کند یا اینکه شاتر کار می کند ولی تصویر نمی گیرد گاهی اوقات هم عکس می گیرد ولی ذخیره آن طول می کشد 
خلاصه کلا غیر قابل پیش بینی شده است

به نمایندگی مراجعه کردم گفت مشکل از سرعت رم است و رم دیگری با سرعت بالاتر داد مشکل حل نشد در صورتی که با رم قبلی هم مشکلی نداشت 
گفت مشکل باتریست ، باتری را هم تعویض کردم ولی بازم مشکل پابرجاست 
در نهایت گفت مشکل از برد است که من فکر می کنم اگر این طور بود همش باید یک خطا می داد نه گاهی اوقات فعالیت دوربین درست باشد و مشکلی ایجاد نکند و گاهی اوقات هر خطایی حال کرد بدهد.

خواهشمند است به این مشکل من هم پاسخ دهید.
دوربین دارای بیمه نامه و گارانتی ایده ال است ولی چون نمی دونستم باید در سایت ثبت کنم تازه چند روزی شده ثبت کرده ام تاریخ خرید دوربین هم اسفند 93 است و تا پایان 95 گارانتی دارد.

پاسخ مدیر:    [1395/01/29 15:27:49] پست#685

دوربین شما به شعبه تعمیرگاه مرکزی دوربین ارسال شده است و نتیجه آن متعاقباً به جنابعالی اعلام خواهد شد.

مشکل canon 6d   [1395/01/19 10:20:25] پست#662

با سلام و وقت بخیر

دوربین بنده canon 6d هست که دچار مشکل فنی شد و مجبور به تعویض سنسور شدم . توی تمام عکس ها الگویی از خطوط عمودی دیده میشه که خیلی آزار دهندست .

سپاس

پاسخ مدیر:    [1395/01/29 15:17:05] پست#684

لطفا برای بررسی بیشتر دوربینتان را به شرکت ایده آل بیاورید تا  کارشناسان ما آن را از نزدیک بازدید نموده و به شما اطلاعات فنی بدهند.

تمیز کردن سنسور و لنز دوربین   [1395/01/13 21:00:07] پست#653

با سلام خسته نباشید . من دوربین کانن 700d خریداری کردم 2 تا مشکل دارم ممنون میشم راهنمایی کنید .

مشکل اول زمانی که رم دوربین رو با رم ریدر به کامپیوتر وصل می کنم ارور میده و میگه که باید رم فرمت بشه و هر کاری می کنم رم فرمت نمیشه . اما زمانی که رم رو همراه با دوربین به کامپیوتر وصل می کنم مشکلی نداره و شناسایی میکنه . اما زمانی که با رم ریدر وصل می کنم دوربین رم رو شناسایی نمیکنه و باید حتما با دوربین رم فرمت بشه تا شناسایی بکنه ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار باید بکنم .

مشکل دوم من دوربین رو لنزش رو جدا کردم تمیز کنم داخل دوربین رو که بعد از تمیز کردن هر کاری می کنم بد تر کثیف شده و تمیز نمیشه و هنگامی که میخوام عکس بگیرم لکه ها روی لنز دوربین هست خواهش می کنم راهنمایی کنید . بسیار ممنون میشم.

پاسخ مدیر:    [1395/01/29 15:09:53] پست#682

1) مشکل کارت حافظه شما ممکن است سه دلیل داشته الف) بدون Safe Remove کردن کارت حافظه را از داخل کارت خوان بیرون میکشید   ب) وجود ویروس در کامپیوتر شما
زمانی که یک کارت ارور فرمت بدهد و نتوان آن را   Quick formt  بایستی آن را Full format نمود. (احتمال وجود ویروس در سیستم شما بیشتر از دو مورد دیگر است)  ج) ممکن است کارت حافظه شما تقلبی باشد

2) برای تمیز کردن داخل دوربین در صورتی که در این زمینه حرفه ای نباشید احتمال رساندن آسیب جدی به دوربین وجود دارد، توصیه ما این است که دوربین را برای سرویس به صورت رایگان به شرکت ایده آل دوربین بیاورید تا علاوه بر تمیز کردن قسمتهایی که بیان نمودید، شرکت در صورت نیاز برایتان نرم افزار دوربینتان را نیز به روز کند..

نوشتن حرف busy    [1395/01/07 16:20:21] پست#632

با سلام ، من حدود پانزده روزی میشه که دوربین 700d کانن رو از دیجی کالا خریدم اما دوربین موقع شروع کردن عکس اول یا مود های مختلف عکاسی کلمه busy را نوشته و عکس را ذخیره نمی کند من تا بیست دقیقه منتظر ماندم تا عکس ثبت شود اما ذخیره نشده و در بعضی مواقع در عکس های پنجم و ششم این کلمه را میاره و باید باطری رو در بیارم تا دوباره دوربین شروع به کار کنه لطفا راهنمایی کنین باتشکر.

پاسخ مدیر:    [1395/01/08 10:01:41] پست#637

دوست عزیز این ایراد هم ممکن است بخاطر کارت حافظه معیوب باشد و هم ممکن است به خاطر ایراد فلاش دوربین باشد، جهت ارائه پاسخ مطمئن، دوربین باید توسط کارشناسان ایده آل بررسی گردد.

هنگ کردن دوربین ونخواندن تصویر داخل دوربین در کامپیوتر   [1394/12/29 18:21:20] پست#604

سلام خسته نباشید من یک دوربین کنون1200dدارم وقتی که عکس میگیرم و میخواهم ببینم عکس را دوربین هنگ میکندوخاموش هم نمیشود باید باتری را دربیاورم تا درست بشود و اینکه عکس های دوربین که به کامپیوتر منتقل میکنم کامپیوتر عکس های من را نمیخواند در صورتی که دوستان من با این مشکل مواجه نیستند مشکل از چیست لطفا کمکم کنید لطفا؟؟؟؟

پاسخ مدیر:    [1395/01/08 09:59:01] پست#636

دوست عزیز به احتمال بسیار زیاد ایراد از کارت حافظه شماست، در صورتی که عکسهایتان اهمیتی ندارند آن را فرمت کنید و مشکلتان برطرف خواهد شد و اگر عکسها برایتان اهمیت دارند دوربین و کارت حافظه را به شرکت ایده آل دوربین بیاورید تا پس از بازیابی عکسها ، کارت حافظه را فرمت و مشکل را برطرف کنیم.

هشدار:
1- در صورتی که تصمیم به فرمت کارت گرفتید آن را حتما با خود دوربین فرمت کنید و از فرمت کردن توسط ویندوز بپرهیزید.
2- در صورتی که تصمیم به بازیابی عکسها داشتید به هیچ عنوان از نرم افزارهای ریکاوری رایج در بازار برای بازیابی عکسها استفاده نکنید، بازیابی عکسها نرم افزار ویژه ای دارد و نرم افزارهای رایج در بازار بیشتر عکسهایی را که میتوان بازیابی کرد برای همیشه تخریب میکند و فقط تعداد بسیار کمی از فایلهای کاملاً سالم را باز میگرداند.

نرم افزار دوربین Nikon D7100    [1394/12/29 00:56:11] پست#603

با سلام
بنده دوربینم را حدود 2 ماه پیش خریداری کردم و به علت ضربه ای که به دوربین خورد به تعمیرگاه ایدال مراجعه کردم پس از تعمبر و نصب نرم افزار زبان فارسی که در نرم افزار موجود روی دوربین بود،دیگر نیست و فقط زبان انگلیسی دارد میخواستم بدانم آیا امکان اضافه کردن مجدد زبان فارسی وجود دارد یا خیر ؟
آخرین ویرایش در: 1395/01/07 08:59:08

پاسخ مدیر:    [1395/01/29 15:10:41] پست#683

دوست عزیز مطمئناً نرم افزار جدیدی که برایتان نصب شده پلاگین فارسی نداشته است.

طیف رنگی   [1394/12/26 09:11:48] پست#599

باسلام و خسته نباشید خدمت شما
دوماه میشه دوربین نیکون d7100 رو خریداری کردم. متاسفانه حدود 10 درصد عکسام طیف نارنجی، زرد ،سبز،قرمز یا بنفش و یا تلفیقی از این رنگ ها میشه.
firmware دوربین رو بروزرسانی کردم وکارت حافظه رو هم تعویض ولی بازم مشکل حل نشد.میشه این جوری گفت که یه نوار رنگی عکس رو خراب میکنه.مشکل از کجاس؟

پاسخ مدیر:    [1395/01/08 09:39:27] پست#635

دوست عزیز این اشکال عموماً به خاطر حسگر  (CCD یا CMOS) معیوب در دوربین است و ارتباطی به FIRMWARE یا کارت حافظه ندارد، اما جهت ارائه پاسخی مطمئن، نیاز به بررسی دوربین توسط کارشناسان ایده آل دوربین است و باید این مورد توسط آنها بررسی و پاسخ داده شود.

ریموت کنترل برای d3100   [1394/11/20 11:01:29] پست#520

سپاس از پاسخگویی
بنده تجربه استفاده از ریموت رو نداشتم
و سئوالم این هست که ایا باید در دوربین تنظیماتی انجام بدم؟
چون که ریموت تنظیماتی ندارد.

پاسخ مدیر:    [1394/11/20 14:40:14] پست#521

نیاز به تنظیمات خاصی ندارد، فقط باید در روی بدنه کلید مربوط به ریموت را بیابید و آن را فعال کنید. خوشبختانه یک دوربین D3200 در دسترس من بود که جهت راهنمایی بهتر از آن عکس گرفتم و دکمه مربوط به ریموت را روی آن مشخص نمودم. شما هم کلید مربوط به ریموت را همانگونه که در تصویر میبینید پیدا کنید و بخش ریموت آن را فعال کنید.
http://tamir.ir/uploads/images/ANJOMAN/ADMIN/photo-2016-02-09_14-23-31.jpg

افراد زیر از سعید گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
سعید,

ریموت کنترل برای d3100   [1394/11/12 10:03:45] پست#478

درود بر شما
من نیکون 3100 دارم و یه ریموت Hahnel HW 433 N80 خریدم
اما نتونستم عکسی با استفاده از ریموت بگیرم

لطفا اگر تجربه ای دارید بنده رو هم راهنمایی کنید
با سپاس.

آخرین ویرایش در: 1394/11/19 11:50:42

پاسخ مدیر:    [1394/11/19 11:54:33] پست#502

دوست عزیز، لطفا دقیقاً مشخص نمایید که آیا تاکنون با ریموت کار نکرده اید و قصد دارید که روند استفاده از آن را یاد بگیرید یا اینکه قبلاً با ریموت کار کرده اید و با این ریموت خاص به مشکل خورده اید؟

سوال در باره عمر شاتر نیکون   [1394/11/12 02:38:47] پست#477

با عرض سلام 

از آنجایی که بنده در دنیای عکاسی تازه وارد به حساب میام به تازگی با پدیده عمر شاتر آشنا شدم و میخواستم بدونم هزینه تعویض شاتر برای یک دوربین مثل D7000 حدودا چقدر میشه بعد از این که گارانتی اکسپایر بشه. و این خدمان تا چند سال بعد از تاریخ ساخت دوربین قابل ارائه است؟ مثلا سال 2020 میشه شاتر یک d7000 رو تعویض کرد؟ 

با تشکر

پاسخ مدیر:    [1394/11/19 11:48:30] پست#501

هزینه تعویض شاتر تا آخر امسال 388 هزار تومان است و خدمات پس از فروش برای این دوربین بعد از 24 ماه گارانتی، معادل 6 سال است، یعنی از زمان خرید به مدت 8 سال مشمول خدمات پس از فروش میشود. (به عبارت دیگر تا سال 2021) مشمول خدمات پس از فروش خواهد شد.

پیغام خطا   [1394/11/07 16:30:39] پست#455

سلام. روز بخیر .من یه دوربینCanon EOS 70D+18-135mm IS STM Lensدارم . وقتی دکمه چرخان روی حالات عکسبرداری اتوماتیک(+  (SCN- CA- Aمیذارم , موقع عکسبرداری داخل نمایشگر LCD این پیغام خطا میاد .
This function is not selectable in the current shooting mode""
داخل menu این حالات عکسبردای, گزینه برگشتن به تنظیمات اولیه هم نداره.
ممنون میشم راهنماییم کنین.
با تشکر فراوان 

پاسخ مدیر:    [1394/11/08 10:03:54] پست#458

دوست عزیز ، همانگونه که تلفنی به شما اعلام شد، مشکل دوربین شما خرابی DIAL MODE میباشد. حال که شما تمایل به تعمیر دوربین دارید، حتماً جهت پذیرش اعلام کنید که عضو سایت ایده آل دوربین هستید تا از تخفیف 10 درصدی مخصوص اعضاء سایت ، جهت تعمیر آن استفاده کنید.
لازم به ذکر است قبل از تعمیر هزینه به شما اعلام خواهد شد و در صورت موافقت شما تعمیر صورت میگیرد.

افراد زیر از مجتبی گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
مجتبی,

در مورد وقت   [1394/10/07 16:05:23] پست#382

سلام وقت بخیر ببخشید مزاحم شدم اگه من دوربینم را بیارم برای اجاست چند روزه تحویل میدی چون از شهریتان میام راهم دور هست اون روز عکس هارو فرستادم براتون

پاسخ مدیر:    [1394/10/10 09:20:10] پست#388

اگر فقط نیاز به اجاست باشد ، نهایتاً یک ساعت طول میکشد اما با توجه به تراکم درخواست برای اجاست از شما خواهشمندیم جهت جلوگیری از هرگونه تداخل ، قبل از هر اقدامی با شماره 66701038 - 021 تماس بگیرید و زمانی را برای اجاست دوربین خود معین کنید.

[1394/10/06 10:37:42] پست#375

سلام من d7 کانن عکاسی کردم با لنز 24*105 سری گرفتم وقتی عکس نیم تنه میندازم کفیت داره ولی عکس تمام قدی کفیت نداره مشکل از لنز هست یا دوربینL عکس را به ایمیل شما ارسال کردم

پاسخ مدیر:    [1394/10/06 11:36:32] پست#377

دوست عزیز ، عکسهای شما توسط کارشناس بازبینی شد،‌ احتمال دارد، ایراد از هر دوی آنها (لنز و دوربین) و یا یکی از آنها باشد، لذا برای بررسی دقیق هر دوی آنها را به ایده آل بیاورید تا با دستگاه های اجاست چک و کنترل شوند.

در مورد دوربین d7   [1394/10/06 09:01:40] پست#372

سلام من یک دوربین d7کانن دارم با لنز 24*105وقتی عکس نیم قد مگیرم کفیت داره چشم وپلک قنگ دیده میشه ولی عکس تمام قد که میندازم پلک و چشم محو میشه مشکلش  از چی میتونه باشه لنز یا دوربین؟

پاسخ مدیر:    [1394/10/06 09:46:31] پست#373

لطفاً نمونه ای از هر دو عکس را برای site@tamir.ir ایمیل کنید تا بتوانیم پاسخ دقیقتری به سوال شما بدهیم.
خواهشمندم پس از ارسال عکسها،‌ مجدداً در همین انجمن سؤال خود را تکرار کنید و در ادامه سؤال قید کنید که عکسها به ایمیل مذکور، ارسال گردیده است.

نامگذاری و ذخیره عکسها   [1394/09/15 00:24:31] پست#295

با سلام :
 دوربین من conon70D در شماره گذاری عکسها (file numbering) گهگاه فایلها را بجای  IMG-XXXX  بصورت  MG- XXXX-  روی مموری ذخیره میکنه این باعث بهم ریختگی ترتیب عکسها میشه مگر اینکه بر اساس sort by date دسته بندی کنی.لطفا" راهنمایی بفرمایید علت این امر چیه و آیا بین همۀ این دوربین ها عمومیت داره یا دوربین من مشکل پیدا کرده؟
                                                                                                                                                                                                                                                          با تشکر
آخرین ویرایش در: 1394/09/17 11:12:01

پاسخ مدیر:    [1394/09/28 09:29:16] پست#336

دوست عزیز این مورد عمومیت ندارد،‌ احتمالاً تنظیمات تغییر کرده اند،‌ شما یکبار دوربین را به حالت اولیه (کارخانه) بازگردانید، به احتمال بسیار زیاد مشکلات برطرف خواهد شد.

درحال بارگزاری
در حال بارگزاری...