دوربین کانن

پاسخگویی سوالات مخصوص به دوربینهای حرفه ای

نمایندگی ایده آلد در گیلان _ رشت    [1395/07/23 15:25:17] پست#1329

سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم برای سرویس دوره ای و تعمیرات میشه دوربین رو به نمایندگی رشت داد؟ 
از اونجایی که طبق ادعای خود نمایندگی ، تعمیرات و نگهداری ایده آل در رشت رو انجام میدن ، قابل اطمینان و با تجربه هستن
--------------------------------------
با توجه به اینکه دوربین قبلیم برای تعمیر فوکوس به تهران ارسال شد و 2 الی 3 بار پشت سر هم پس از دریافت دوربین و خراب شدن 1 روزه دوربین و هزینه ارسال به دفعات مکرر آیا میشه این اطمینان رو به نمایندگی رشت کرد و این هزینه پستی رو حذف کرد؟  

پاسخ مدیر:    [1395/07/24 12:17:19] پست#1332

دوست عزیز، از طرف شرکت ایده آل با شما تماس خواهیم گرفت.

گیر کردن آینه دوربین nikon D70s    [1395/07/23 12:16:12] پست#1328

سلام
دوربین من نیکون D70S هستش الان چند روزه عکس میگیرم آینه که بالا میره دیگه پایین نمیاد و گیر میکنه و دوربین هم ارور میده!
یک بار گه دکمه شاتر رو فشار میدی دوباره  آزاد میشه
مشکلش چیه؟؟ و اینکه هزینه تعمیرش چقدر میشه ؟
ممنون

پاسخ مدیر:    [1395/07/29 13:59:20] پست#1339

دوست عزیز شاتر دوربین شما خراب است. شما می توانید دستگاه را برای بررسی بیشتر توسط تعمیرکار به ایده آل ارسال نمایید و هزینه تقریبی آن 180 تا 248 تومان است.

هزینه تعویض سنسور دوربین نیکون 5200 و عدسی پشتی لنز 17-70 سیگما   [1395/07/16 03:07:52] پست#1317

با سلام خسته نباشید
میخواستم هزینه تعویض سنسور دوربین 5200 و عدسی پشتی لنز 17-70 سیگما رو  براورد و اعلام کنید
با تشکر

پاسخ مدیر:    [1395/07/17 11:47:25] پست#1322

دوست عزیز، هزینه تعویض سنسور، 338000 تومان است و برای تعویض عدسی پشتی لنز، ابتدا باید لنز توسط کارشناس بررسی شود. 

[1395/07/12 14:41:37] پست#1268

با سلام
ببخشيد من يه دوربين نيكون d7100 دارم كه مشكلش اينه كه كلا روي حالت error هست يعني عكس ميگيره ولي چيزي ثبت نميكنه صداش هم تقيير كرده . باتري رو در اوردم لنزو دراوردم روي حالت m هم گذاشتم باز درست نشد كارت حافظه رو ميخونه ولي عكس نميگيره  ميخواستم ببينم ميشه راهنمايي كنيد مشكلش از چي ميتونه باشه. يكي از افراد اول همين پست (1172#دقيقا همين مشكل من رو سوال كرده  
ممنون
يا علي

پاسخ مدیر:    [1395/07/12 15:07:37] پست#1273

دوست عزیز این مشکل ممکن است به علت خراب شدن شاتر و یا Main board دوربین شما باشد و همان طور که در پاسخ به پست #1172 گفته شده تا زمانی که دوربین توسط کارشناس عیب یابی نشود نمیتوان بطور قطعی علت این مشکل را اعلام کرد. شما می توانید برای بررسی بیشتر دستگاهتان را به ایده آل ارسال نمایید تا علت این مشکل مشخص شده و در صورت تمایل شما برطرف گردد.

شاتر دوربین 5D mark ii   [1395/06/20 13:02:39] پست#1193

با سلام
میخاستم بدونم علایم خراب شدن شاتر دوربین 5D mark ii چیه؟ ایا قبل اینکه کامل خراب بشه علایمی داره؟ و سوال دیگه ام اینکه به صورت معمولی و استفاده درست از این دوربین ایا عمر سنسور دوربین هم  مانند شاتر تعداد شات مشخصی داره؟
در صورت خراب شدن شاتر هزینه قطعه و دستمزد تعمیر آن چقدر است و ایا اینکه بعد از تعویض شاتر، کانتر شمارنده تعداد شات دوربین صفر می شود؟
کیفیت شاتر تعویض شده در چه حدی است؟ قطعه اصلی است؟
ممنونم 
آخرین ویرایش در: 1395/06/20 14:30:04

پاسخ مدیر:    [1395/06/21 10:37:05] پست#1196

دوست عزیز، تنها علامت خراب شدن شاتر این است که error بدهد و تا قبل از آن علامت خاصی ندارد. در مورد عمر سنسور هم جواب خیر است. سنسور تا زمانی که که رنگ ها بهم نریزد کار میکند. در صورت بهم ریختگی رنگ خراب شده است. 
در صورت خراب شدن و تعویض شاتر(5D MARK iii) هزینه ی آن 780 هزار تومان میشود(این هزینه با توجه به سوال شما برآورد شده است و بهتر آن است دوربین را به ایده آل بفرستید تا کارشناسی شده و هزینه اعلام شود) و پس از تعویض تعداد شات های دوربین صفر می شود. 
تمام قطعاتی که در شرکت ایده آل و یا تعمیرگاه مرکزی دوربین تعویض می شوند اصل بوده و دارای سه ماه گارانتی ایده آل می باشند.

گیر کردن شاتر    [1395/06/14 19:25:53] پست#1172

سلام و خسته نباشید
من یه نیکون d750 دارم که امروز بعد از اینکه از کیف درش آوردم شاترش گیر کرد ! (شایدم آینش گیر کرده . دکمه ی شاتر رو میزنم کار میکنه اما صداش با زمانی که درس کار میکرد فرق میکنه و وقتی داخل لنز نگاه میکنم یه نور قرمز هم وقتی که شاتر رو فشار میدم دیده میشه) الان هم error رو صفحش نشون میده و از لایو ویوو هم نمیشه استفاده کرد . عکس میندازه اما چیزی ثبت نمیکنه ! فوکوس هم نمیکنه ! کلا ساکن ساکن شده ! تنظیمات رو ریست کردم، باطری رو داوردم ، لنزو در اوردم و دوباره جا زدم اما تغییری نکرد !
نمیدونم با این بیانه ی اخیر نیکون در مورد این دوربین سازگاره یا نه . اما در هر صورت . میخواستم ببینم این مشکل شامل گارانتی میشه ؟ گارانتی ایده ال داره که هنوز یه سال هم نشده !
دو مورد کثیفی سنسور و فوکوس اسکرین رو هم دارم .
سوال بعدی اینکه اگه این دوربین رو خودم برای تعمیر بیارم به تعمیرگاه مرکزی ، چند ساعت تعمیرش طول میکشه ؟ چون ساکن ارومیه هستم و مسیر برام طولانی هست و امکان اقامت هم ندارم، اما میخوام حتما خودم بیارم ! خاطره استفاده ی مفید از تیباکس ندارم .
ممنون میشم پاسخ بدید .
پیروز باشید .
آخرین ویرایش در: 1395/06/14 20:50:53

پاسخ مدیر:    [1395/06/22 13:41:50] پست#1219

دوست عزیز نور قرمزی که مشاهده می کنید نقطه فوکوس دوربین است و مشکلی ندارد. و در مورد بقیه مشکلاتی که مطرح کردید متاسفانه تا زمانی که دوربین توسط کارشناس از نزدیک عیب یابی نشود نمی توان پاسخی درباره مدت زمان تعمیر و گارانتی داد. با این حال با توجه به گفته های خودتان به احتمال زیاد شامل گارانتی خواهد شد ضمن اینکه با توجه به این که گارانتی ایده آل را دارید پیشنهاد می کنیم دوربین را به ایده آل ارسال کنید و یا شخصا بیاورید.

افراد زیر از سهیل گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
جواد,

راهنمایی برای نیازمند بودن دوربین به تعمیر یا سرویس   [1395/06/09 12:31:02] پست#1161

با سلام
دوربین کانن ای اواس 450 دارم. چند وقتی احساس می کنم که بیشتر در مواقعی که نور کافی وجود ندارد مثلا در گرگ و میش غروب افتاب دوربین در فوکوس کردن بر روی یک نقطه و نورسنجی دچار سردرگمی میشود و فوکوس آن بارها جلو عقب میشود و غالبا نقطه فوکوس را پیدا نمی کند . آیا نیاز به سرویس یا کالیبره شدن فوکوس دارد یا احیاناا سنسور دچار مشکل شده است و یا به نظر یک دوست با تجربه مشکلی نیست؟
لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ مدیر:    [1395/06/09 14:49:21] پست#1162

دوست عزیز با توجه به اینکه گفته اید غالباً نقطه فوکوس را پیدا نمی کند قطعاً مشکلی وجود دارد و باید توسط کارشناس بررسی شود. شما می توانید دوربین را برای بررسی بیشتر و رفع مشکل نرم افزاری به ایده آل ارسال نمایید.

عدم اتصال دوربین به رایانه با کابل   [1395/06/03 10:38:50] پست#1148

باسلام .چند روزپیش، دوربین دی 70 کنون با گارانتی شرکت ایده آل از دیجی کالا به دستم رسید .همراه دوربین فقط یک سی دی وبقیه لوازم بود.وهیچ سی دی نرم افزاری پیدا نکردم.در سی دی همراه دوربین هم، نرم افزاری وجود ندارد . در حال حاضربرای اتصال دوربین به رایانه وانتقال تصاویر با کابل مشکل دارم.وسیستم اصلا دوربین را شناسایی نمی کند. در اینترنت هم گشتم ونرم افزار مربوطه را یافتم اما موفق به دانلود آن نشدم .لطفا راهنمایی بفرمایید.نرم افزارهای اتصال به رایانه با کابل + وای فای ، را چگونه تهیه کنم؟

پاسخ مدیر:    [1395/06/03 17:00:15] پست#1149

دوست عزیز با توجه به حجم بالای نرم افزار "اتصال با کابل" دانلود آن از سایتهای متفرقه توصیه نمی شود. برای دریافت این نرم به صورت رایگان می توانید به شرکت ایده آل دوربین مراجعه کنید و اگر ساکن شهرستان هستید جهت سفارش آن با شماره 88840065 (آقای سیف) تماس بگیرید.
اما نرم افزار Wi-Fi را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید.
نرم افزار Wi-Fi

دو سوال   [1395/06/01 03:10:47] پست#1135

سلام
موضوع یک- خرید دوربین دست دوم Canon 5D miii
سوال: من یک دوربین m iii پیدا کردم اما میخواهم از سلامت بدنه و لنز و عملکرد آن مطمئن باشم، چطور میتوانم از کمک شما استفاده کنم؟( ساکن شهرستان هستم)

موضوع دو- هزینه تعویض شاتر دوربین
سوال: با توجه به خرید بادی دست دوم، میخواستم هزینه تقریبی تعویض شاتر(+قطعه و هزینه مربوط) را برای همین مدل دوربین(miii) بدانم تا بتوانم تصمیم درستی بگیرم!

باتشکر

پاسخ مدیر:    [1395/06/01 15:03:16] پست#1137

دوست عزیز
1. برای اطمینان از صحت عملکرد دوربین باید دوربین خود را به ایده آل ارسال نمایید. با توجه این که ساکن شهرستان هستید می توانید دوربین را پست یا تیپاکس کنید.
2. اگر بخواهید کل قطعه شاتر را عوض کنید هزینه آن 880 تومان می باشد.

اشکال در فوکوس   [1395/05/28 01:30:20] پست#1129

سلام، وقت شما بخیر.
من به تازگی یک دوربین 80دی کنون خریدم. بعد از چند روز و البته با تغییر نا آگاهانه تنظیمات با یک مشکل روبرو شدم. در هنگام عکسبرداری از طریق منظره یاب نقاط فوکوس از طریق مربع های کوچک سبز رنگ مشخص نمی شوند. در حال حاضر یا مربع های کوچک به رنگ قرمز در می آیند یا اصلا تغییر رنگ نمی دهند. در صورتی که در روزهای اول نقاط فوکوس خیلی سریع شناسایی و به رنگ سبز در می آمدند. باید اضافه کنم که از منو تنظیمات هم کلیه تغییرات را به حالت اول یا به قولی ریست فکتوری کرده ام ولی همچنان این مشکل پا برجاست. توضیح: لنزم 24-105 ال می باشد.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

پاسخ مدیر:    [1395/06/01 15:11:35] پست#1139

با سلام و تشکر از شما
دوست عزیز از طرف شرکت ایده آل با شما تماس گرفته خواهد شد.

خرید فیلتروهود برای لنز   [1395/05/27 16:24:56] پست#1126

باسلام .با راهنمایی های کارشناس این سایت یک عدد دوربین نیکون 3300 خریداری کردم. ومراحل ثبت گارانتی وبیمه و... رو درسایت انجام دادم. حالا سوالم اینه که آیا خرید فیلتر وهود برای دوربین لازمه ؟ اگرلازمه فیلتر یو وی  یا پولاریزه بخرم . وهود ازچه نوعی اگرلازمه؟؟؟؟؟؟

ممنون ازراهنمایی تون

پاسخ مدیر:    [1395/05/27 17:21:45] پست#1127

دوست عزیز، خرید فیلتر پلار توصیه نمی شود مگر اینکه بخواهید در شرایط زیر عکاسی کنید:
1- برای جلوگیری انعکاس نور بر اشیا و محیط (به جز فلزات). برای مثال اگر بخواهید از یک طرف شیشه سمت دیگر آن را عکاسی کنید به طوری که بازتاب نور باعث نمایش تصویر عکاس در شیشه نشود و فقط طرف دیگر شیشه در عکس بیفتد.
2- زمانی که بخواهید از آب، شیشه، برف و ... عکس بگیرید به طوریکه تأثیر نامناسب بازتاب های  نور خورشید از سوژه به داخل لنز کاسته شود.

اما خرید فیلتر UV به دو دلیل توصیه می شود : 
1- جلوگیری از طیف آبی منتشر شده در سراسر عکسها به واسطه نور ماوراء بنفش 
2- به عنوان محافظ لنز برای جلوگیری از ضربه خوردن لنز(در صورت ضربه خوردگی فیلتر UV می شکند اما از آسیب رسیدن به لنز جلوگیری می شود) .
توضیح: برای خرید فیلتر UV هزینه زیادی نکنید و ارزانترین فیلترهای موجود در بازار نیز مشکل شما را برطرف خواهند کرد.

خرید هود کاملاً مدیریتی و شخصی است. اگر عکاسی شما در محیط باز و با تابش مستقیم خورشید است به طوریکه Flare نور خورشید در لنز نمایان شود باید از هود استفاده کرد البته این مورد فقط در شرایط خاص اتفاق می افتد و عموماً به استفاده از هود نیازی نیست.

افراد زیر از جیمی گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
جیمی,فرید,

سرویس دوربین   [1395/05/27 10:20:01] پست#1123

سلام
وقت بخیر
استان گیلان  هستم . امکان اینکه بیام تهران نیست . فرمودین فوکوس اسکرین و و سنسور باید تمیز بشه . ایا میشه دوربین رو ارسال کرد ؟ و در مسیر ارسال دوربین اسیب نمیبینه ؟ و وقتی ارسال میکنیم رسید ارسالی و ... چگونه دریافت کنیم ؟ در ضمن دوربین گارانتی هستش و در مدت گارانتی هزینه پست به عهده ماست ؟
و ایا کلا پست کردن دوربین قابل اعتماد هست ؟
دوربین 70d canon
با تشکر

پاسخ مدیر:    [1395/05/27 10:59:37] پست#1124

دوست عزیز، بله شما می توانید دوربین خودتان را از طریق پست و یا تیپاکس به ایده آل ارسال نمایید و برای جلوگیری از آسیب دیدن دوربین باید حتماً دوربین را از هر طریقی که ارسال میکنید، به خوبی بسته بندی نمایید. شرکت ایده آل رسیدی من باب دریافت ارسال نمی کند و پس از تحویل گرفتن دوربین شما، حتما با شماره ای که ارائه داده اید تماس گرفته و دریافت دوربین را به شما اطلاع رسانی میکند. در دوره گارانتی، هزینه برگشت دوربین از طرف شرکت به شما برعهده شرکت می باشد و هزینه ارسال آن به شرکت بر عهده خودتان است. همان طور که در بالا گفته شد، ارسال دوربین در صورتی که به خوبی آن را بسته بندی نمایید مانعی ندارد و ایده آل روزانه دوربین های زیادی را از شهرستان از طریق تیپاکس و پست دریافت می کند.

پیکسل سوخته   [1395/05/04 00:35:30] پست#1076

سلام
دوربین کانن 700 دی من در حدود 10-12 تا پیکسل سوخته داره. میخواستم بدونم میشه کاریش کرد یا نه؟

پاسخ مدیر:    [1395/05/04 15:23:12] پست#1079

دوست عزیز، در صورتی که دوربینتان دارای گارانتی باشد ، سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین به صورت رایگان این مشکل را برطرف خواهد کرد و در صورت فاقد گارانتی بودن دوربین ، هزینه ی آن 188 هزار تومان خواهد بود.
لازم به ذکر است جهت انجام رفع پیکسل سوخته ، میتوانید به هر دو شعبه (ایده آل دوربین: واقع در هفت تیر و یا تعمیرگاه مرکزی دوربین: جمهوری) مراجعه فرمایید.

نشانی ایده آل دوربین

عکاسی اینفرارد   [1395/05/03 19:53:41] پست#1075

سلام
من با یه دوربین کانن 350 دی .قصد انجام عکاسی مادون قرمز دارم.
یه فیلتر 720 نانومتر کوکین روی لنز نصب کردم که بعد از عکس گرفتن کیفیت عکس افتضاح بود .
طبق تحقیقی که انجام دادم متوجه شدم که باید از روی سنسور یه فیلتری برداشته بشه تا کیفیت خوب بشه
به دفتر اقای قاسمی مراجعه کردم تعمیرکار خودش داخل دوربین یه چیزی رو نشون داد گفت این باید ور داشته شه تا عکسای مادون قرمز انجام بگیره
حالا که این فیلترو برداشته با لنز معمولی و بدون فیلتر عکسا متمایل به قرمز هستن
وقتی فیلتر 720 نانومتر رو روی لنز نصب میکنم و عکس میگیرم کلا صفحه سفید هستش بعد از عکس گرفتن و تو بعضی عکسها به جز چند لکه قرمز هیچی معلوم نیست.
توی فاکتور هم زدن برداشتن پس ccd
حالا سوال من اینه که فیلتر اشتباهی ورداشته شده یا مشکل از جایی دیگست
چون من شنیده بودم باید فیلتر ir از روی سنسور ورداشته بشه 
حالا این ccd قضیش چیه 
به نظرتون مشکل کجای کار هست
ممنون میشم راهنمایی کنین تا مشکلو بر طرف کنم

پاسخ مدیر:    [1395/05/04 15:27:03] پست#1080

فیلتری که از روی دوربین برداشته شده است به نام فیلتر IR شناخته میشود و برای عکاسی با نور مادون قرمز بایستی آن فیلتر از روی دوربین حذف شود، اما در صورتی که قرمزی تصاویر موجود بیش از حد مورد نظر و نیاز شماست ،  این مورد به زمان نوردهی (اکسپوژر) زیاد ، مربوط میشود.
برای حل مشکل اکسپوژر طولانی در این روش، عملاً راه خاصی وجود ندارد مگر اینکه آن فیلتر جلوی سنسور برداشته شود. در این صورت می‌توان به راحتی با نوردهی‌ معمولی (و توجه به چند نکته خاص) به عکاسی مادون قرمز پرداخت.
البته برداشتن فیلتر مخصوص از روی سنسور تنها بخشی از کار است «و در ادامه بایستی یک فیلتر را که تنها به نورمادون قرمز اجازه عبور بدهد و از عبور سایر قسمتهای طیف مرئی جلوگیری کند به روی سنسور نصب کرد.» که آن فیلتر مادون قرمز را نیز همانجا در داخل دوربین جلوی سنسور نصب می‌کنند تا دیگر دوربین کاملا به یک دوربین عکاسی مادون قرمز تبدیل شود.
برای دوربین شما بخش اول کار انجام شده است، اما شما میتوانید با خرید یک فیلتر مادون قرمز، توسط کارشناسان ایده آل دوربین / تعمیرگاه مرکزی آن را به جای فیلتر حذف شده IR قرار دهید.
(لازم به ذکر است متأسفانه در حال حاضر شرکت ایده آل دوربین این  فیلتر را در انبار ندارد و شما بایستی آن را از جای دیگری تهیه کنید.)

ویزور دوربین   [1395/04/31 08:39:24] پست#1066

سلام وقت بخیر
دوربین من 70d canon هست . الان چند روزه عکس هایی که میگیرم توی تمام عکس ها 4 نقطه مشکی به قطر حدود 2 الی 3 میلیمتر میافته . اول فکر کردم برای لنزه که نز هم عوض کردم دیدم اون نقاط توی عکس هست . ویزور رو با دقت نگاه کردم دیدم 4 نقطه ای که توی تمام عکس ها هست دقیقا توی همان مکان ها درون ویزور هست . اون نقاط چه با لنز چه بی لنز معلومن . اما جالب اینجاست اینه که بالا میرود برای تصویر برداری یا حتی عکاسی اون نقاط درون فیلم نیستند . ایا راهی وجود داره برای حل این موضوع و مشکلش چیه ؟ پیکسل سوزیه ؟ هزینش چطوره ؟ دوربین هنوز یک ماه و نیم از گارانتی شما رو داره و یکسالش تموم نشده . تعداد شات گرفته شده با دوربین زیاد نبود نهایت 7 هزار شات . ممنون میشم راهنمایی کنید .

پاسخ مدیر:    [1395/05/02 09:32:32] پست#1070

دوست عزیز فوکوس اسکرین دوربین شما کثیف شده است و سنسور هم باید سرویس شود. اگر دوربینتان را به ایده آل بیاورید، موارد ذکر شده به صورت رایگان به روی فوکوس اسکرین و سنسور دوربینتان اعمال خواهد شد.

آدرس ایده آل 

افراد زیر از ali گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
فرید,
درحال بارگزاری
در حال بارگزاری...