دوربین کانن

پاسخگویی سوالات مخصوص به دوربینهای حرفه ای

مشکل در تکان نخوردن آینه دوربین نیکون   [1396/03/24 20:56:38] پست#1866

سلام و خسته نباشین
دوربین nikon d5200 دارم که دیروز عصر ارور Error: press shutter release button again) را داد که پس از برداشتن لنز دیدم که آینه دوربین پایین مونده و شاتر کار میکنه.
می خواستم ببینم آیا موتور شاتر از کار افتاده یا مشکل چیز دیگه ایه؟
اگه شاتر تعویض بشه هزینش چقدر میشه؟
ممنون

پاسخ مدیر:    [1396/03/27 10:28:37] پست#1870

قطعاً مشکل شاتر است ، اما این ایراد به چند دلیل مختلف به وجود می‌آید گاهی با یک برنامه به صورت رایگان مشکل رفع میشود و گاهی مشمول هزینه می‌شود که آن هم بسته به نوع اشکال مبلغش متغیر است. برای پاسخ دقیق دوربین حتما باید توسط کارشناسان ما بررسی شود.

با سلام ... مشاوره   [1396/03/22 11:24:46] پست#1861

عرض ادب دارم
 من یک لنز دست دوم میخوام بخرم که طبق گفته فروشنده کم کاره و3 سالی تو کمد بوده ولی ظاهر بیرونی لنز جالب نیست وروی رینگ زومش وداخل  رینگ سفیدک زده .این به خاطر چیه وایا بر طرفش میشه کرد...ماونت لنز و عدسی ها ظاهر بسیار نویی دارن  ولی این ظاهر سفیدک پلاستیک رینگ ها تو ذوق میزنه
آخرین ویرایش در: 1396/03/22 11:39:42

پاسخ مدیر:    [1396/03/24 11:39:41] پست#1865

دوست عزیز این مورد را باید مد نظر داشته باشیدکه  یکی از عوامل وجود برفک ، احتمال آبخوردگی به لنز است، این برفک را می‌توان برطرف کرد اما بسته به میزان آن ممکن است با یک سرویس به سادگی برطرف شود و یا حتی ممکن است نیاز به تعویض چرم باشد.
پیشنهاد ما این است شما لنز را بگیرید اما از فروشنده مهلت تست گرفته و به شرط سلامت لنز آن را خریداری کنید و سپس در زمانی که مهلت تست دارید لنز را برای کارشناسان ما ارسال کنید تا هم  از هزینه احتمالی برطرف کردن سفیدک مطلع شوید و هم در صورت عدم صحت لنز، از بتوانید از خرید آن صرف نظر کنید.

افراد زیر از مجید گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
مجید,

مشکل ایجاد لکه مایع روی صفحه ال سی دی 7 دی کانن   [1396/03/20 16:06:18] پست#1860

سلام...
ممنون میشم به سوالم پاسخ دهید......
من یک بدنه دوربین 7 دی بصورت انلاین از اینترنت گرفتم...هنگامی که بدستم رسید متوجه شدم صفحه ال سی دی پشت دوربین دور قاب آن رنگ آیینه ای به شکل جیوه ای است...و بسیار نرم بود.(حالت لمسی)....تا اینکه بعد از مقدار 50 عدد عکس گرفتن روی lcd  به شکل مایع لکه شد....این ممکنه دوربین قبلا ال سی دی آن عوض شده باشد یا اصل نباشد.؟..چون من قبلا 7 دی داشتم و ال سی دی آن شیشه ای بود...و مقاوم...در هر صورت برای تعمیر فرستادم خدمتتان .البته از طریق فروشگاه پیکسل.چون از خودشان خرید کرده بودم...در ضمن 1 سال هم گارانتی داشت...سوالم این بود که آیا شیشه ال سی دی این دوربین اصل همین طور بوده  یا ممکنه تعویض شده؟...سوال دوم اینکه آیا ال سی دی اصلی آن با جنس فابریک شیشه ای در تعمیرگاه شما موجوده .؟..هزینه آن با داشتن گارانتی چقدر است...با تشکر

مشکل شاتر نزدن دوبین Canon 70D    [1396/03/17 13:20:28] پست#1858

سلام  و خسته نباشید یه دوربین 70d دارم روشن میشه ولی نه شاتر میزنه نه روی ال سی دی پشت تصویر دیده میشه ولی ال سی دی بالا تنظیمات دوربین رو نمایش میده و دوبین فوکوس هم انجام میده ...
میشه راهنمایی کنید چه مشکلی به وجود اومده و چقدر هزینه داره ...

پاسخ مدیر:    [1396/03/20 13:26:52] پست#1859

طی تماس تلفنی با شما ، مقرر شد که دوربینتان  را به شرکت ایده آل ارسال نمایید.

Err 02    [1396/03/11 11:22:37] پست#1850

سلام .خسته نباشید
دوربین canon 760d دارم. بعد از گرفتن چند عکس ، چراغ دوربین روشن میمونه بعد پیغام Err 02 میده.
زمانی هم که مموری رو فرمت می کنم فقط چندتا عکس میشه گرفت مجدد پیغام اررور میده 
مدل مموری هم integral 64GB class10  هست
ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ مدیر:    [1396/03/16 15:43:55] پست#1854

به احتمال بسیار زیاد کارت حافظه شما خراب است ، لذا از یک کارت دیگر (که مطمئن هستید سالم است) استفاده کنید.

افراد زیر از محسن گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
محسن,

قفل شدن دوربین    [1396/03/05 11:09:52] پست#1845

با عرض سلام و خسته نباشید
من یک دوربین canon 700d دارم دیروز پس از اینکه سه و نیم دقیقه فیلم ضبط کردم وقتی که بلافاصله بعدش خواستم مجددا فیلم ضبط کنم دوربین قفل کرد نه خاموش می شد نه میرفت رو حالت عکاسی 
خواستم بدونم مشکل از کجا بود و اینکه در صورت رخداد مجدد باتری رو دربیارم یا باید منتظر بمونم که دوربین تو همون حالت بمونه ؟
با تشکر

پاسخ مدیر:    [1396/03/07 09:38:42] پست#1847

از لطف شما سپاسگزاریم، پاسخگویی به سوالات شما دوستان گرامی وظیفه ماست و امیدواریم که تا کنون توانسته باشیم رضایت خاطر تک تک عزیزان را جلب کرده باشیم.

افراد زیر از فقیه گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
محسن,

مشکل خاموش شدن ناگهانی دوربین   [1396/02/27 01:25:58] پست#1841

با سلام
من یک دوربین sony slt a 35  دارم که در هنگام عکاسی پانورما و در حالت ذخیره و بارگذاری عکس پس از زدن دکمه شاتر با پیغام خطای دوربین مواج شدم و دوربین خاموش شد و دیگر روشن نشد باطری هم دوباره کامل شارژ کردم ولی باز روشن نشد دربین ریست power کردم باز روشن نشد لطفا راهنمایی کنید 

پاسخ مدیر:    [1396/02/27 14:14:32] پست#1842

سلام دوست عزیز
مشکلی که می فرمایید می تواند عوامل متعددی داشته باشه. اگر لطف کنید تشریف بیارید اینجا کارشناس های ما دوربینتون رو چک می کنند و مشکلش رو برطرف می کنند.
آدرس ما : میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین

[1396/02/02 22:46:52] پست#1818

سلام.من می خوام دوربین Nikon d7200 بخرم ولی چندتا چیز ذهنم مشغول کرده،یکی اینکه درباره گارانتیا مختلف دو دل بودم که پاسخگویی شمارو داخل سایت دیدم مطمئن شدم که با گارانتی ایده آل خرید کنم بخاطر پاسخگویی خوبتون،دوم اینکه اینجا امار خرابی زیاد از این دوربین دیدم مخصوصا مشکل شاترش آیا این مشکل شامل گارانتی میشه؟ نظر شما درباره این دوربین چیه؟خرابیش زیاده مدل دیگه ای پیشنهاد نمیدین توی این رنج قیمتی بهم؟سوم اینکه من سربازم وتهران نیستم،من نهایتن یه روز می تونم بیام تهران دوربین بخرم برگردم فرصت تستشو ندارم که اگه مشکل داشت رجوع کنم فروشنده،من همون روز می تونم به شما مراجعه کنم دوربین برام تست کنین خیالم راحت بشه دوربین خراب یا رفیوسی نباشه؟شما خودتون فروشگاهی پیشنهاد نمیدین که قیمتش مناسب باشه و مطمینم باشه که ازش خرید کنم چون یکم مشکل مالی هم دارم.مرسی از پاسخگویتون

پاسخ مدیر:    [1396/02/03 09:40:37] پست#1820

سلام دوست عزیز 
با تشکر از اعتماد شما باید بگم که دوربین D7200 دوربین خوبی هست و چیزی که در مورد شاتر فرمودید رو نه کمپانی به ما اعلام کرده که که این دوربین مشکل خانوادگی داره و نه گزارشی مبنی بر خرابی تمامی شاترهای این سری ما از مشتریامون دریافت کردیم. هر شاتر برای تعداد مشخصی از عکس ساخته شده و خود کمپانی هم این تعداد رو اعلام و تایید کرده که در مورد D7200 این تعداد 180 تا 200 هزار تا می باشد. شما پس از خرید دوربین و لنز می تونید تشریف بیارید تا متخصصان ما دستگاهتون رو تست کنن و اگه مشکلی باشه به شما گزارش بدن. دوربین دیگه ای که در همین حدود قیمتی باشه 750D کانن می باشد ولی پیشنهاد ما همون D7200 که دوربین خوب و مناسبی هست در حدود قیمتی خودش. فروشگاه های پیشنهادی ما در این سایت قرار داره و می تونید از لینک زیر نماینده هامون در شهر های مختلف رو مشاهده کنید.
http://tamir.ir/نمايندگان.php

[1396/02/01 14:23:21] پست#1811

سلام دوستان من یک دوربین sony mc 2500  دارم که متاسفانه میخواستم صدا مستقیم بگیرم که فیش را اشتباهی به میکسر زدم الان میکروفون خود دوربین هم کار نمیکند چه کنم چقد خرج دارد چه کارش شده ممنون میشم بگید

پاسخ مدیر:    [1396/02/02 09:46:07] پست#1817

سلام دوست گرامی
متاسفانه مدار صوت دوربین شما یا دچار اتصال کوتاه شده و یا سوخته است. هزینه تعمیر دستگاهتون پس از بازدید مشخص میشه. اگر لطف کنید و دوربینتون را برای بازدید بیارید همکاران ما دستگاهتون رو چک می کنند و به شما اعلام هزینه می کنند.

افراد زیر از صمدسیستم گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
خزان,

نحوه ی ارسال   [1396/01/31 12:11:20] پست#1810

لطفا نحوه ی ارسال با جزییات را میشود توضیح دهید سایت را گشتم دقیق متوجه نشدم ممنون میشم راهنمایی کنید 

پاسخ مدیر:    [1396/02/02 09:43:03] پست#1816

سلام دوست عزیز
برای تعمیرات شما دوربین یا لنزتون را بدون لوازم جانبی مثل جعبه و کارت حافظه و درب و... و با بسته بندی مناسب از طریق پست یا تیپاکس برای ما ارسال می کنید و پس از ارسال با مسئول شهرستان ما (شماره 02188840065-02188319245) تماس می گیرید و اطلاع می دهید. در طول فرآیند تعمیر و تا زمان ارسال دستگاهتون برای شما از طریق تماس تلفنی شما را در جریان تمام مراحل قرار می دهیم. لازم به ذکر می باشد که هزینه ارسال یکی از مسیرهای رفت یا برگشت به عهده ماست.

نیکون دی 700   [1396/01/31 04:07:48] پست#1807

با سلام و خسته نباشید
1-لاستیک دور نیکون دی 700 خراب شده آیا موجود دارین ؟ اگر هست هزینه ی و تایم تعویض چقدر است 
2-هزبنه ی تمیز و سرویس سنسور را هم ممنون میشم بگویید
3-مورد سوم کفشک بالای دوربین کار نمیکند و هیج دستوری به اسپید لایت و تریگر نمیده . هزینه ی تعمیر این قسمت هم ممنون میشم بگویید

پاسخ مدیر:    [1396/01/31 10:47:32] پست#1808

در مورد سوال اولتون: چرم دوربینتون موجود هست و قیمت ست کامل آن 280 هزار تومان و اگه قسمت کف دوربین سالم باشه و احتیاج به تعویض نداشته باشه 260 هزار تومان و تعویضش هم بیشتر از 20 دقیقه زمان نمیخواهد.
در مورد سوال دومتون: این خدمات در مجموعه ما رایگان انجام میشه.
در مورد سوال سومتون: باید تشریف بیارید اینجا دوربینتون چک بشه که مشکل از جای دیگه ای نباشه بعد خدمتتون اعلام هزینه میشه.

افراد زیر از کامران گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
کامران,

چند سوال ابتدایی   [1396/01/21 16:13:32] پست#1785

سلام . من به تازگی دوربین Canon EOS 700D خریداری نموده ام و چند تا سوال داشتم که ممنون میشوم اگر پاسخ دهید.
1- آیا پس از هر بار عکس برداری لازم است که لنز از بدنه اصلی دوربین جدا شود؟
2- فناوری Eye-Fi Cards که در این دوربین به کار رفته چیست و چطور باید از آن استفاده کرد؟

پاسخ مدیر:    [1396/01/21 17:29:16] پست#1786

1- خیر، نیاز به باز و بسته کردن مداوم لنز نیست، اما بهتر است در صورتی که برای مدتی طولانی از دوربین استفاده نمی‌کنید لنز آن را جدا کرده و درپوش مخصوص دوربین و لنز را به جای آن بگذارید.
2-   Eye fi سیستم ارتباط بی‌سیم جدیدی است که توسط رابط خاصی که شبیه به کارت های حافظه SD هستند اعمال می‌شوند. این کارت ها توسط کمپانی های زیادی تولید می‌شوند که قادرند عکسهای دوربین را با ارتباط گیری بدون سیم به گوشی های موبایل یا دیگر دستگاه های هوشمند ارسال نماید.  در زیر نمونه ای از این کارت نمایش داده شده است. در صورت خرید این رابط کاربری بدون سیم ، می‌توانید طریقه راه اندازی آن را از مشاورین سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین آموزش ببینید.
http://www.tamir.ir/uploads/images/ANJOMAN/users/61X-hF8hLjL._SY450_.jpg

پیغام error نیکون 7200   [1396/01/13 22:38:55] پست#1757

سلام، حدود یک ماه پیش دوربین d7200 نیکون از نمایده شما خریداری کردم،تعداد شاتهای گرفته شده هم خیلی کمه و نزدیک حدود پانصد تا هست حداکثر، ایرادی پیدا کرده که هنگام عکاسی error میده عکاسی انجام میشه ولی نور سنجی ناقص هست و عکس تیره میشه و پیغام  error چشمک میزنه بخش بالایی صفحه نمایش بعد از خاموش و روشن کردن برطرف می‌شود. لنز دوربین 18-140 هست.دلیلاین حالت چی می تونه باشه لطفا برای بر طرف کردن این مشکل  راهنمایی بفرمایید. ممنون.

پاسخ مدیر:    [1396/01/15 10:23:33] پست#1765

این ایرادها معمولاً به خاطر خرابی  Aperture  Control میباشد اما برای پاسخگویی دقیقتر نیاز به بررسی کارشناسان ماست.

افراد زیر از Behrooz گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
محسن,

تعمیر   [1396/01/12 22:12:36] پست#1756

سلام ب همگی و اساتید محترم
یه دوربین مدل Nikon D300 دارم شاترش خراب شده،هزینه تعمیرش چقده؟ و اینکه از شهرستان میتونم براتون بفرستم

پاسخ مدیر:    [1396/01/15 10:17:06] پست#1764

دوست عزیز چنین موردی باید توسط کارشناس بررسی  و قیمت دهی شود. اما اگر فرض کنیم که مشکل فقط شاتر باشد در صورت تعویض کامل شاتر (بیشینه قیمت) 338 هزار تومان می‌شود اما اگر با تعمیر مشکل رفع گردد قیمت پایین تر خواهد بود. شما می‌توانید دوربین را (بدون لنز و لوازم جانبی همچون کیف ،  باتری ، رم و ...) برایمان ارسال کنید و پس از ارسال نیز با مسئول مراسلات شهرستان شرکت در تماس باشید، ایشان  لحظه به لحظه شما را در جریان روند تعمیر ، تا زمان تحویل کالا قرار خواهند داد.

افراد زیر از محسن گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
محسن,

مشکل در اتصال به کامپیوتر    [1396/01/08 13:59:07] پست#1732

باسلام بنده از دوربین canon eos 1300d استفاده میکنم تمامی درایور ها و نرم افزار های مربوط به اتصال دوربین رو نصب کردم اما باز هم وصل نمیشه و دوربین رو نمیشناسه راه حل چیه؟

پاسخ مدیر:    [1396/01/09 10:19:39] پست#1736

احتمال وجود این مشکل از سه ناحیه میتواند باشد که رایج ترین آنها به ترتیب زیر است:
1) خرابی کابل رابط USb
2) خرابی MainBoard دوربین یا خرابی پورت USb
3) خرابی ویندوز و یا تأثیر برخی از ویروسها در آن
شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات دقیق‌تر ، دوربین را توسط کارشناس شرکت مورد بررسی قرار دهید.

افراد زیر از علیرضا رحمانیان گرامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند:
محسن,
درحال بارگزاری
در حال بارگزاری...