منوی تعمیرگاه دوربین

مواردی که در زمان خرید یک دوربین کارکرده باید به آن توجه داشته باشید


مواردی که در زمان خرید یک دوربین کارکرده  باید به آن توجه داشته باشید

دوربین های عکاسی ؛ لوازمی گران قیمت هستند و خرید یک دوربین کار کرده دست دوم ، روشی عالی برای صرفه جویی در هزینه ها و در عین حال ارتقا به سطوح بالاتر به شمار می آید . تهیه دوربین و لوازم کارکرده از سایت ها و فروشگاه های آنلاین یکی از روش های خرید است که این روز ها به شدت مورد توجه بسیاری از کاربران واقع شده است . در این مطلب نکاتی را که در زمان خرید یک دوربین کارکرده باید به آن توجه داشته باشید را مورد اشاره قرار می دهیم .

1 – از فروشنده های معتبر خرید کنید .

مهمترین نکته ای که در زمان خرید یک دوربین کارکرده باید به آن نوجه داشته باشید آن است که فروشنده از اعتبار کافی در بین همکاران خود باید برخوردار باشد . با کمی جستجو در اینترنت به آسانی می توان فروشنده های معتبر را شناسایی نمود و به آنها مراجعه کرد . دراین مرحله توجه داشته باشید که تبلیغات شما را فریب ندهند زیرا بسیار اسان است که یک فروشگاه بی نام و نشان با تاسیس یک سایت , خود را در بین فروشنده های معتبر جا بزند . هر فروشگاه معتبر می بایست مجوز از اتحادیه مربوطه را کسب نموده و تابلوی مشخصی داشته باشد . یک وبسایت خالی که فقط برای ارایه آدرس و شماره تلفن تاسیس شده است به هیچ عنوان نمایانگر اعتبار فروشنده نمی باشد .

2- از فروشنده هایی خرید کنید که دارای سابقه مثبت هستند .

سابقه فروشنده اهمیت بسیار زیادی دارد . شهرت یک فروشنده در بازار به آسانی قابل مشاهده است و اگر شما تصمیم دارید تا بر اساس نام سایت و یک نشانی اینترنتی به یک فرد مراجعه کنید ؛ در مرحله بعد باید سابقه مثبت فروشنده در معاملاتی که انجام می دهد را به دست بیاورید . خرید یک دوربین کارکرده ؛ اگر چه به میزان زیادی موجب صرفه جویی در هزینه های شما خواهد شد اما در صورتی که از یک فروشنده غیر معتبر دریافت شده باشد  ؛ موجب مشکلات و هزینه های بسیار زیادی در مراحل بعدی خواهد شد .

سازمان خدمات تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین همواره آماده است تا فهرستی از نمایندگان و فروشگاه های معتبر عرضه کننده برند های دوربین را در اختیار شما قرار دهد .تمامی فروشگاه های مورد تایید ؛ دارای لوح نمایندگی و یا تابلوی معرفی از ایده ال دوربین هستند

3 – از یک روش مطمئن برای پرداخت استفاده کنید .

در هنگام پرداخت های آنلاین مراقب صفحه های جعلی و تقلبی باشید . هموازه اطمینان حاصل نمایید که صفحه اینترنتی یا فروشگاه آنلاین شما دارای تاییدیه از سازمان های دولتی معتبر باشد . به طور خاص به آدرس درگاهی که پرداخت آنلاین را انجام می دهد ؛ توجه داشته باشید .

4 – کمی تحقیق کنید .

هیچگاه برای خرید عجله نکنید . با متخصصان و افراد حرفه ای مشورت کنید و سپس نسبت به خرید یک دوربین کارکرده اقدام کنید . دوربین های عکاسی به طور معمول نیاز به سرویس و خدمات پیدا می کنند و از این روی کارشناسان تعمیرات دوربین افرادی هستند که به خوبی می توانند نکاتی را در رابطه با عیب و ایراد های احتمالی یک دوربین در اختیار شما  قرار دهند . به خصوص در رابطه با دوربین های کارکرده ؛ با تکنسین های تعمیرات دوربین مشورت کنید . تعمیرگاه مرکزی دوربین و دفتر ایده آۀ دوربین از جمله مراکزی هستند که شما را در زمینه خرید دوربین های کارکرده به خوبی راهنمایی می کنند . تعیین کارکرد دقیق دوربین و بررسی نکات فنی قطعات یک دوربین را تنها متخصصین تعمیرات دوربین می توانند انجام دهند .

5 – به کد های خطا توجه داشته باشید .

هر دوربین در صورت بروز یک مشکل فنی در آن پیغام خطا می دهد . در صورت مشاهده هر پیغام خطا آنرا به شدت جدی تلقی کنید . دوربین های کارکرده ممکن است برخی از کد های خطا را به شما نشان دهند . هر کد به طور معمول با چندین کارکرد در درون دوربین مرتبط می باشد که باید توسط متخصص تعمیر دوربین در تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده ال دوربین مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد .

6 – مدل های جدیدتر دوربین را بررسی کنید

کمپانی های تولید کننده دوربین همواره در حال تولید دوربین جدید هستند و پس از مدت زمانی کوتاه مدل های جدید دوربین وارد بازار می شوند و مدل های قدیمی تر از چرخه تولید خارج می شوند . اگر قصد خرید یک دوربین کارکرده را دارید به این نکته توجه داشته باشید که کمپانی تولید کننده چه مدل هایی را به جای این دوربین در مدار تولید قرار داده است . معرفی دوربین های جدید را همواره از طریق وبسایت Tamir.ir می توانید پیگیری کنید

7 – سازگاری دوربین با سایر ابزار های موجود را بررسی کنید.

به جز دوربین عکاسی طیف گسترده ای از ابزار های جانبی نیز در اختیار شما ممکن است قرار داشته باشند و یکی از مهمترین این ابزار ها لنز ها هستند . توجه داشته باشید که آیاد این دوربین جدید با لنز های قدیمی تر شما سازگار می باشد یا خیر . فیلتر ها ؛ هود ها ؛ کارت های حافظه ؛ کیف ؛ سه پایه و ... باید از سازگاری کامل با ابزارهای تازه خریداری شده برخوردار باشند .

نظرات
=