آیا عکاسان حرفه ای هم از TikTok باید استفاده کنند ؟

آیا عکاسان حرفه ای هم از TikTok باید استفاده کنند ؟

در شرایط فعلی چنین به نظر می رسد که شبکه های اجتماعی در حال رشد و قدرتمند تر شدن هستند و در این راستا برخی از شبکه های اجتماعی جدید تر نیز پا به عرصه گذاشته اند . تا به امروز شبکه اینستاگرام به عنوان یک رابط اجتماعی بسیار قدرتمند خدمات زیادی را برای عکاسان حرفه ای ارایه داده است و در آینده نیز به عنوان یکی از اصلی ترین رسانه های اجتماعی مورد استقبال جامعه عکاسی خواهد بود. اما در مورد شبکه اجتماعی و جدید TikTok چه فکر می کنید ؟

 

اگر تا کنون با نام Tiktok آشنا نشده اید ؛ در نظر داشته باشید که این شبکه اجتماعی جدید ؛ یک پلتفرم مبتنی بر ارایه فیلم های ویدیویی است و مردم را تشویق می کند تا فیلم های آماتور ؛ موزیک ویدیو و ... را در غالب فعالیت های سرگرم کننده در آن به اشتراک بگذارند . این ویدیو ها عموما به طول 15 تا 60 ثانیه بوده و برای هر پست ابزار هایی برای ارایه لایک ؛ کامنت و اشتراک گذاری در نظر گرفته شده است

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون - تعمیر دوربین سونی

تا همین یک یا دو ماه گذشته بسیاری از افراد بر این باور بودند که شبکه اجتماعی Tiktok یک رسانه سرگرم کننده برای نسل جوان و نوجوانان است و بسیاری از اعضای آن افراد زیر سن 25 سال هستند. از آنجا که عکاسان حرفه ای با طیف وسیعتری از افراد سر و کار دارند ؛ بنابراین شرایط موجود در Tiktok برای آنها چندان کارایی نداشته است . اما در هر صورت ، شرایط ناشی از شیوع بیماری کورونا و گسترده تر شدن قرنطینه جهانی موجب شد تا کاربران بسیار زیادی از تمامی طیف های سنی به سمت شبکه اجتماعی Tiktok سرازیر شوند و در حال حاضر بسیاری از گروه های سنی در آن حضور دارند.

 

این حالت بدین معنا می باشدکه بسیاری از گروه های عکاسان مثل عکاسان عروسی ؛ مراسم و ... اکنون قادرند تا از این شبکه به خوبی استفاده نمایند.

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون - تعمیر دوربین سونی

اما Tiktok چه مزیت هایی دارد و چگونه میتوان از آن استفاده نمود ؟

1 – فیلم های مربوط به ترفند های عکاسی

بسیاری از کاربران حاضر در شبکه Tiktok تمایل دارند تا فیلم های بهتر و حرفه ای تری بسازند تا بیشتر دیده شوند. این افراد نیاز دارند تا در مورد ژست دادن به سوژه ها و نورپردازی کردن برای تصویر برداری ؛ مطالبی را بدانند . عکاسان و تصویر برداران حرفه ای می توانند از این  موقعیت استفاده کنند .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون - تعمیر دوربین سونی

2 – فیلم های پشت صحنه

نشان دادن اینکه چگونه از یک صحنه زشت و به هم ریخته یک تصویر بسیار زیبا خلق می شود ؛ برای بسیاری از افراد یک داستان زیبا و جذاب است . بنابراین می توانید پشت صحنه کارهای خود را در Tiktok قرار داده و استعداد ذاتی خود را به همگان نمایش دهید .

3 – خودتان باشید

گاهی اوقات نیاز دارید تا خودتان باشیدو به دور از تمامی اصول و روابط حرفه ای ؛ چهره ای واقعی و بدون تکلف از خودتان را نمایش دهید . همچنین بسیاری از انسان ها تمایل دارند تا شخصیت یک هنرمند را به صورت ساده تری مشاهده نموده و با آن ارتباط برقرار کنند . اکنون Tiktok این موقعیت را در اختیار شما قرار می دهد.

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون - تعمیر دوربین سونی

استفاده از Tiktok کاملا ساده و آسان است اما در هر صورت عکاسان باهوش و خلاق قادرند تا در زمان ساختن ویدیو های خود برخی از خلاقیتهای مفید را نیز در آنها استفاده کنند.

دوربین یا موبایل خود را روی سه پایه قرار دهید تا تصاویر ساده و کاملا بدون لرزش به دست آورید. ابزار های جدید تصویر برداری مثل فانتوم یا اسمو به شما کمک می کنند تا تصاویر خلاقانه تری را نیز به وجود آورید .

با استفاده از نرم افزار های ادیت و ویرایش فیلم از قبیل Inshot فیلم های خود را به صورت خلاقانه تری ویرایش نمایید .

افراد بسیار زیادی عقیده دارند که موج هجوم به Tiktok ادامه خواهد یافت و افراد بسیار بیشتری به آن جذب خواهند شد. بنابراین به عنوان یک عکاس یا تصویر بردار حرفه ای این یک موقعیت مناسب برای شما خواهد بود تا به طیف گسترده تری از مشتریان دسترسی داشته باشید .

 

همچنین بخوانید :

چگونه می توان از فاصله گذاری اجتماعی برای پیشرفت حرفه عکاسی استفاده نمود ؟

نحوه استفاده از عکاسی سیاه و سفید برای ایجاد تاثیرگذاری بیشتر در عکس های اجتماعی

تعمیر دوربین کاننتعمیر دوربین نیکونتعمیر دوربین سونی

نظرات