منوی تعمیرگاه دوربین

نکاتی که در زمان فروش دوربین باید به آنها توجه داشته باشید :


نکاتی که در زمان فروش دوربین باید به آنها توجه داشته باشید :

 

این نکته به طور کلی صحیح است که مناسبترین ابزار ها برای یک عکاس در جهت پیشرفت در حرفه عکاسی داشتن یک ذهن خلاق برای ترکیب بندی عکس و برخورداری از یک چشم قوی برای دیدن سوژه های بکر و ناب می باشند اما در هر صورت زمانی فرا می رسد که سطح توانایی های شما به اندازه ای ارتقا یافته است که نیاز پیدا می کنید تا دوربین قدیمی خود را فروخته و یک دوربین با قابلیت های بیشتر و مدرن تر را در دست بگیرد . در این زمان باید دوربین قدیمی خود را بفروشید و بخشی از هزینه خرید دوربین جدید را تامین نمایید . در این مطلب نکاتی را که در زمان فروش دوربین قدیمی خود باید به آنها توجه داشته باشید را مورد اشاره قرار می دهیم .

1 – همیشه جعبه دوربین را به صورت سالم و تمیز نگهداری کنید .

در زمان خرید لنز یا دوربین یا هر وسیله دیگر عکاسی جعبه یا بسته بندی مخصوص آن به شما ارایه می شود و سالم نگه داشتن این جعبه به همان صورت روز اول موجب خواهد شد تا در زمان فروش دوربین یا لنز قدیمی ؛ بتوانید قیمت بالاتری را برای آن درخواست نمایید . در رابطه با دوربین های عکاسی نه تنها جعبه ؛ بلکه سالم نگه داشتن دفترچه های راهنما ؛ نرم افزار ؛ بند دوربین و کابل های همراه با آن نیز اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت .

2 – از وسایل خود در مقابل خط و خش مراقبت و محافظت کنید .

دوربین ابزاری برای ثبت لحظات و موقعیت ها می باشد و این بدان معناست که این وسیله همیشه باید آماده کار باشد . اما در زمان هایی که نیاز به استفاده از دوربین ندارید سعی کنید تا آنرا به بهترین نحو مورد محافظت و مراقبت قرار دهید . طلق محافظ صفحه ال سی دی ؛ ابزاری است که از بروز خط و خش بر روی صفحه ال سی دی مارقبت می کند و استفاده از آن موجب سالم و محفوظ ماندن ال سی دی در طول زمان می شود . همیشه دوربین خود را در کیف مخصوص قرار دهید و همیشه از درپوش های لنز و بدنه برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به درون آنها استفاده کنید . در زمان کار با دوربین مراقب بدنه آن باشید , به عنوان مثال زمانی که حلقه ازدواج در دست دارید ؛ این حلقه ممکن است موجب بروز خط بر روی بدنه دوربین شود .

3 – دوربین را تمیز کنید .

قبل از ارسال دوربین برای فروش یا نصب آگهی فروش , قسمت های مختلف آنرا به دقت تمیز کنید . از یک پارچه کاملا نرم برای تمیزکاری دوربین استفاده کنید و قسمت های مختلف ال سی دی ، ویزور ؛ محل مانت لنز و کفشک فلاش را به خوبی از گرد و غبار تمیز کنید . استفاده از یک بلوور ( blower ) نیز به زدودن گرد و غبار از قسمت های مختلف دوربین می تواند کمک کند .

4 – در مورد محل فروش دقت کنید .

امروزه گزینه های بسیار زیادی برای فروش یک دوربین دست دوم در دسترس عکاسان قرار دارند . یکی از آسانترین راه ها ارایه آگهی و عرضه دوربین در وبسایت های فروش می باشد . اما در هر صورت این وبسایت ها شرایط و مراحلی برای ارایه یک کالا دارند که شما باید آنها را رعایت نمایید .

دفاتر و مراکز خدمات پس از فروش همیشه فهرستی از بهترین خریداران و فروشندگان دوربین را در اختیار دارند و با مراجعه یا تماس با مراکز خدمات پس از فروش تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین همیشه می توانید فهرستی از خریداران و فروشندگان بالقوه را دریافت نمایید .

5 – راستگو باشید .

عدم ذکر اطلاعات کافی از یک دوربین در زمان فروش یکی از بدترین و آسیب رسان ترین رفتار هایی است که ممکن است موجب بروز خسارت های مادی و معنوی بسیار زیادی برای هر دو  طرف خریدار و فروشنده دوربین شود . همیشه سعی کنید اطلاعات کامل و دقیقی در رابطه با دوربین مورد فروش را ارایه دهید . به عنوان مثال کارکرد و عمر مفید یک دوربین از جمله اطلاعاتی می باشد که با تعیین کارکرد شاتر دوربین به دست آورده می شود و از این روی ارایه آمار دقیق کارکرد شاتر دوربین از جمله مهمترین اطلاعاتی می باشد که در زمان فروش یا خرید یک دوربین دست دوم باید به آن  دقت نمود .

با مراجعه به دفاتر تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده ال دوربین با استفاده از نرم افزار های تخصصی و کارشناسان ویژه ؛ تعداد دقیق کارکرد شاتر و طول عمر شاتر و سایر قطعات داخلی دوربین را به دست آورید .

6 – برای به دست آوردن بهترین قیمت فروش ؛ وسایل جانبی را ارایه دهید .

در صورتی که در یک حراجی یا یک سایت اینترنتی اقدام به فروش دوربین خود می کنید , در رقابت با تعداد زیادی از فروشنگان دیگر قرار می گیرید و در حالتی که گزینه های بیشتری برای ارایه به خریداران در اختیار داشته باشید امکان موفقیت شما در فروش محصول تا حد زیادی افزایش خواهد یافت . وسایل همچون کارت حافظه ، باتری اضافه ؛ پارچه های تمیز کننده ؛ فیلتر های uv یا پلاریزه ؛ از جمله وسایلی هستند که خریداران را تشویق می کنند تا به دوربین عرضه شده از سوی شما بیشتر توجه کنند .

7 – چند عکس با کیفیت بگیرید

فروش موفق  یک محصول همیشه برآیندی از ارایه اطلاعات صحیح و کامل به همراه ارایه جلوه های بصری و تحریک کننده برای خریداران می باشد . چند عکس رنگی با کیفیت خوب که نمونه عکس های خود دوربین یا لنز باشند ؛ موجب می شود تا خریدار دوربین شما سریعتر برای خرید آن به نتیجه برسد . عکس گرفتن با یک گوشی هوشمند و قرار دادن آن بر روی سایت ؛ ایده جالبی برای معرفی یک دوربین حرفه ای نخواهد بود .

8- از مسئولیت های خود در زمان پس از فروش آگاهی داشته باشید .

به خاطر داشته باشید که حتی پس از فروش محصول نیز مسئولیت هایی متوجه شما خواهد بود . و آگاهی از این مسئولیت ها به عنوان یک فروشنده وظیفه شما خواهد بود. گاهی نیاز است شرایطی را در نظر بگیرید که خریدار بعد از دوره ای خاص بتواند در صورت انصراف دوربین را به شما بازگرداند .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=