منوی تعمیرگاه دوربین

نکات عکاسی از غروب آفتاب


نکات عکاسی از غروب آفتاب

 

نمایندگی کانن - صحنه های غروب آفتاب یکی از جذاب ترین موقعیت ها برای عکاسی را فراهم می آورند و بسیاری از عکاسان حرفه ای و آماتور همواره تمایل دارند تا عکاسی از صحنه های غروب آفتاب را در مجموعه آثار خود داشته باشند .

اما این موقعیت کمی چالش برانگیز می باشد و در صورتی که به اصول عکاسی از صحنه های غروب آفتاب آگاهی نداشته باشیم ؛ تصویر نهایی و ثبت شده تطابقی با سطح انتظارات ما نخواهد داشت .

بیشتر عکاسان آماتور ؛ با قرار دادن دوربین در حالت اتوماتیک ؛ تصویری که از غروب آفتاب به دست می آورند حاوی نمایی از خورشید با مقدار زیادی از نواحی تاریک در درون تصویر است .

دلیل به وجود آمدن این حالت در آن است که نورسنج دوربین به گونه ای طراحی شده است که یک حالت میانگین را از نور موجود در صحنه به دست می آورد

و از این روی برای محاسبه نقاط بسیار روشن و یا بسیار تاریک صحنه مناسب نمی باشد .نمایندگی کانن

به همین دلیل ؛ نورسنج دوربین نور را مورد محاسبه قرار داده و با به دست آوردن میانگین آن از نواحی میانی تصویر موجب می شود تا مقداری از رنگ ها و نور ها از دست بروند.

در بسیاری از موقعیت های عکاسی ؛ صحنه  و سوژه دارای تعدادی از نقاط تاریک و روشن است و از این روی به دست آوردن حالت میانگین نوردهی یک امر مطلوب می تواند باشد .

در این تصاویر نقاط روشن به صورت روشن ونقاط تاریک به صورت تاریک نمایش می یابند اما نقاط دارای نوردهی متوسط و میانه به صورت مطلوب دیده می شوند .

اما در یک صحنه از غروب آفتاب , خورشید در وضعیت بسیار پر نور تری در مقایسه با سایر بخش های صحنه قرار دارد

و بقیه بخش های تصویر بسیار تاریک دیده می شوند . تعمیرات دوربین کانن

در این حالت , نورسنج دوربین نور خورشید را به دست آورده و آن را می سنجد و با پایین آوردن شدت نور خورشید آنرا در حالت متعادل قرار می دهد .

این حالت موجب تاریک تر شدن سایر بخش های موجود در صحنه شده و بخش های زیادی از جزئیات را از بین می برد .

در موقعیت برعکس ؛ در صورت انجام نورسنجی بر اساس بخش های تاریک از صحنه ؛ خورشید بسیار پر نور شده و نواحی دارای نور در صحنه از دست می روند .

راه حل

از آنجا که مشکل موجود در این صحنه ها از ناحیه حد نهایت نور و حد نهایت تاریکی به دست می آید از این روی برای بر طرف کردن آن لازم است تا نورسنجی بر اساس روشنترین بخش صحنه ( خورشید ) انجام شود اما خود خورشید را می بایست در خارج از کادر تصویر نهایی قرار دارد .

آسمان بدون خورشید تا حد زیادی در نقطه تعادل قرار می گیرد . برای انجام صحیح این کار ؛ نورسنجی را از نواحی نزدیک به خورشید در شرایطی انجام دهید

که خورشید از کادر خارج می باشد . برای ترکیب بندی مجدد خورشید را به کادر وارد کنید . نمایندگی تعمیر دوربین نیکون

با استفاده از این روش ؛ آسمان و ابر ها با تمامی جزئیات موجود به ثبت می رسند .

این یک تکنیک در عکاسی از طبیعت و مناظر طبیعی به شمار می آید و برای کسب مهارت در آن لازم است تا چندین شات آزمایشی گرفته شود .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=