منوی تعمیرگاه دوربین

نکات انتخاب لنز برای عکاسی ورزشی


نکات انتخاب لنز برای عکاسی ورزشی

یکی از عمده ترین چالش های پیش روی عکاسان ورزشی این است که به صورت مداوم می بایست از سوژه هایی در حال حرکت عکاسی نمایند و از این روی هر فردی که یک بار در طول دوران حرفه ای خود از یک سوژه در حال حرکت عکاسی کرده باشد ؛ به سختی و چالش های موجود در این ژانر از عکاسی آگاهی دارد .

بسیاری از عکاسان آماتور نیز تلاش می کنند تا از سوژه های ورزشی با استفاده از لنز های همه کاره ابتدایی موجود بر روی دوربین های خود عکاسی کنند اما به جز در مواردی که شما به حالت موشن بلور ناشی از عکاسی با لنز های زوم علامند باشید ؛ در سایر موارد برای عکاسی از سوژه های ورزشی به لنز هایی با سرعت بالا نیاز خواهید داشت .

یک لنز سریع چیست ؟

به لنزی سریع گفته می شود که عدد دیافراگم بسیار پایینی داشته باشد و به عنوان نمونه ؛ لنز های دارای بازترین دیافراگم f2.4 از سرعت بسیار بالاتری در مقایسه با لنز های f/4-5.6 برخوردار می باشد اما نکته قابل ملاحظه در رابطه با این لنز ها آن است که اغلب بسیار گران قیمت هستند .

موتور سریع نیز یک فاکتور مهم برای لنز ها در عکاسی ورزشی می باشد .

وجود یک موتور سریع در درون لنز برای سرعت بخشیدن به عملکرد اتوفوکوس ؛ اهمیت بسیار زیادی دارد . به عنوان مثال شرکت کانن طیف گسترده ای از لنز های USM را ارایه می دهد که از سرعت فوکوس بالاتری درمقایسه با سایر لنز های غیر USM برخوردار می باشند . در رابطه با لنز های نیکون نیز ؛ لنز های SWM لنز هایی با سرعت اتوفوکوس بالا به شمار می آیند .

بهترین لنز های تله فتو برای عکاسی ورزشی

لنز های مورد نیاز برای استفاده در عکاسی ورزشی از نوع لنز های تله فتو می باشند و طول یا بلندی یک لنز تله فتو ؛ به نوع عکاسی شما بستگی خواهد داشت . به عنوان مثال در  زمات عکاسی از یک مسابقه فوتبال به لنز بلند تری در مقایسه با عکاسی از یک مسابقه هاکی نیاز خواهید داشت . عموما لنز های تله فتو 300 یا 400 میلیمتری لنز هایی مناسب برای عکاسی ورزشی می باشند و در صورت نیاز به پوشش فاصله بیشتر می توانید از انواع مبدل های تله استفاده کنید . بنابراین در زمان خرید یک لنز تله فتو انتخاب لنز سازگار با مبدل های تله اهمیت می یابد .

بهترین لنز های کانن برای عکاسی ورزشی :

EF 300mm f/2.8 L IS USM یکی از بهترین لنز های ساخت شرکت کانن برای عکاسان ورزشی به شمار می آید .این یک لنز سریع USM است که تصاویر بسیار شارپ را تولید می کند و همچنین از سازگاری بسیار بالا با مبدل های تله Canon EF 1.4x و EF 2x

 برخوردار می باشد .

بهترین لنز های نیکون برای عکاسی ورزشی :

برای کاربران دوربین های نیکون ، لنز AF-S VR NIKKOR 300mm f/2.8G IF-ED یکی از بهترین گزینه های موجود برای علاقمندان به عکاسی ورزشی می باشد . این لنز دارای سرعت بسیار بالایی بوده و از یک موتور SWM بهره می برد و همچنین با مبدل های Nikon TC-17EII (1.7x), TC-14EII (1.4x) and TC-20EII (2.0x) برای تبدیل وضعیت تله ِ سازگار می باشد .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=