معرفی بهترین لنز ها برای دوربین های میرورلس APS-C سونی

معرفی بهترین لنز ها برای دوربین های میرورلس APS-C سونی

 

قابلیت تغییر لنز یکی از ویژگی های بسیار مهم و مفید برای دوربین های میرورلس سونی به شمار می آید و با استفاده از این قابلیت ؛ امکان انجام عکاسی در سبک های مختلف برای عکاسان فراهم می آید . دراین مطلب به بیان و معرفی برخی از بهترین لنز های قابل استفاده به همراه دوربین های میرولس ( بدون آینه ) سونی می پردازیم .دوربین های میرورلس APS-C سونی دارای مانت 'E' و دوربین های فول فریم میرورلس سونی با مانت 'FE' شناخته می شوند .

بهترین لنز های قابل استفاده برای دوربین های میرورلس APS-C سونی

بهترین انتخاب : 18-135mm F3.5-5.6 OSS

نمایندگی تعمیرات دوربین سونی

در مقایسه با لنز  های کیت 18-55mm و 16-50mm لنز 18-135mm F3.5-5.6 OSS از کیفیت تصویر بسیار بهتری برخوردار است . با توجه به فاصله کانونی نسبتا بلند این لنز ؛ اما حجم بدنه آن بسیار کوچک و کم حجم دیده می شود و در مقایسه با محصولات رقیب از کانن و نیکون ؛ این یک لنز کم حجم به شمار می آید .اگر چه بازترین دهانه دیافراگم برای این لنز شبیه به سایر لنز  های کیت است اما کیفیت تصویر نهایی آن در سطح بسیار برتری قرار دارد .

نمایندگی تعمیرات دوربین سونی

بهترین لنز پرایم : Sigma 30mm F1.4 DC DN | C

لنز  های پرایم با برخورداری از تنها یک فاصله کانونی ؛ پیچیدگی های لنز های زوم را ندارند  و با برخورداری از یک دیافراگم نسبتا باز ؛ امکان عکاسی در شرایط کم نور را به راحتی فراهم می آورند .لنز سیگما 30mm F1.4 یک لنز میان قیمت نسبتا سریع است که به همراه بسیاری از دوربین های APS-C ساخت سونی ؛ از عملکرد مطلوبی برخوردار خواهد بود .بازترین دهانه دیافراگم این لنز F1.4 است که با کنترل عمق میدان ؛ امکان عکاسی در شرایط نسبتا کم نور را به راحتی فراهم می آورد .

نمایندگی تعمیرات دوربین سونی

بهترین لنز زوم واید انگل :

لنز های دارای زاویه دید باز ؛ به طور معمول برای عکاسی در محیط های داخلی عکاسی از مناظر طبیعی و عکاسی از ابنیه و معماری مناسب هستند . بهترین لنز زوم واید انگل قابل معرفی برای دوربین های میرورلس APS-C سونی می توان به Sony 10-18mm F4 اشاره نمود .این لنز با دیافراگم F4  برای عکاسی در بسیاری از موقعیت ها مناسب است و قیمت نسبتا ارزان آن ؛ استفاده از آن در شرایط مختلف را توجیه پذیر می نماید .

نمایندگی تعمیرات دوربین سونی

بهترین لنز زوم تله فتو : Sony E 55-210mm F4.5-6.3 OSS

لنز های تله فتو ؛ امکان زوم کردن و کادر بندی از فواصل نسبتا دور همراه با کاهش عمق میدان به صورت مطلوب را فراهم می آورند .لنز زوم تله فتو 55-210mm is از کمپانی سونی یک لنز ارزان قیمت است که به طور خاص برای مانت E دوربین های سونی طراحی شده است . بازترین حالت دیافراگم این لنز در محدوده F4.5-6.3 قرار دارد که برای عکاسی در محیط های نسبتا کم نور چندان مناسب نیست .

نمایندگی تعمیرات دوربین سونی

بهترین لنز ماکرو : Sony 50mm F2.8 Macro

لنز  های ماکرو امکان عکاسی و فوکوس از فواصل بسیار نزدیک را فراهم می آورند و از این روی برای عکاسی از سوژه های بسیار کوچک مناسب می باشند. لنز سونی Sony 50mm F2.8 Macro از عملکرد اپتیکال بسیار با کیفیتی برخوردار است . عکس های به دست آمده با این لنز حالت شارپ بسیار بالایی را ارایه می دهند و فاصله کانونی 50 میلیمتر آن امکان عکاسی از فواصل نزدیک را به خوبی فراهم می آورد . وزن سبک ، بدنه کم حجم و قیمت نسبتا ارزان ؛ از ویژگی های کاربردی این لنز به شمار می آیند. .

نمایندگی تعمیرات دوربین سونی

بهترین لنز زوم مسافرتی : Tamron 18-200mm F3.5-6.3 Di III VC

لنز های زوم تله فتو برای عکاسی از سوژه های دور در مواقع مسافرت نیز مناسب می باشند . لنز زوم تله فتو تامرون Tamron 18-200mm F3.5-6.3 Di III VC در زمان های مسافرت انعطاف پذیری فوق العاده زیادی را در اختیار عکاس قرار می دهد . این لنز با برخورداری از یک زاویه دید بسیار باز ؛ تا زاویه دید تله فتو ؛شرایط عکاسی از بسیاری از سوژه ها تنها بااستفاده از یک لنز را فراهم می آورد .

 

نمایندگی تعمیرات دوربین سونی

نظرات