نیکون D850 رسما معرفی شد

نیکون D850 رسما معرفی شد

غول جدید فناوری دوربین های dslr از سوی شرکت نیکون رسما معرفی شد

نیکون D850 اولین DSLR فول فریم با سنسور CMOS و موتور پردازشگر تصویر EXPEED 5  را رسما معرفی کرد . این دوربین فوق پیشرفته با رزولوشن 45.7مگاپیکسل ، فیلمبرداری 4K با دامنه ایزو 64 تا 25600 ( قابل گسترش از 32 تا 102400) ارایه می شود .

به گفته شرکت نیکون ، قدرت و توانایی این دوربین به لحاظ ترکیب رزولوشن ، دامنه ایزو ، قدرت پردازش تصاویر و دامنه دینامیکی منحصر به فرد آن ، مرز های فناوری را جابجا می کند و سنسور 45.7 مگاپیکسلی آن در حال نزدیک شدن به رزولوشن دوربین های مدیوم فرمت است . سنسور BSI CMOS راندمان بالاتری در جذب نور داشته که این حالت منجر به افزایش دامنه دینامیکی و کمترین میزان نویز در تصاویر نهایی خواهد شد .

این دوربین دارای سه حالت ثبت فایل های RAW به صورت 45.4 و 25.6 و 11.4 مگاپیکسلی است و بعد از ثبت و ذخیره سازی فایل های RAW با استفاده از پردازشگر گروهی فایل های RAW در درون دوربین قادر می باشید تا تعداد زیادی از این شات ها را مورد پردازش و تبدیل سریع قرار دهید .

به رغم وجود این رزولوشن به شدت بالا ، این دوربین سرعت عملکرد نسبتا زیادی دارد . سرعت اولیه آن 7 فریم بر ثانیه است و در صورت استفاده از گریپ باتری تا 9 فریم بر ثانیه قابل افزایش می باشد . اتوفوکوس D850 از سیستم مشابه با دوربین D5 برخوردار است که یک سیستم 153 نقطه ای با 99 نقطه متقاطع می باشد

صفحه ال سی دی 3.2 اینچی بالا رونده با کیفیت 2.3 مگاپیکسل بر قابلیت های کار بردی دوربین تا حد زیادی  می افزاید . ویزور اپتیک این دوربین از شفافیت و روشنایی بسیار بالایی در بین تمام DSLR های برند نیکون برخوردار است و بزرگنمایی آن به 0.75 x کی رسد و شاتر الکترونیک دوربین امکان عکاسی کاملا بدون صدا را در حالت نمای زنده فراهم می آورد . دراین حالت امکان عکاسی با سرعت 6 فریم بر ثانیه با بالاترین کیفیت موجود است و در سزعت 30 فریم بر ثانیه امکان عکاسی با کیفیت 8.6 مگاپیکسل فراهم می آید .

دو درگاه ورودی کارت حافظه ، انباشت فوکوس ، ساختار بدنه مقاوم ، وجود چندین فرمت برای عکاسی ، و حالت های اتصال بدون سیم ، از دیگر امکانات این دوربین هستند .

نظرات