به روز رسانی جدید نرم افزار داخلی دوربین کانن EOS R برای تولید فیلم های استاپ موشن حرفه ای

به روز رسانی جدید نرم افزار داخلی دوربین کانن EOS R برای تولید فیلم های  استاپ موشن  حرفه ای

 

کمپانی کانن نسخه ای جدید از به روز رسانی نرم افزار داخلی دوربین های کانن EOS R را منتشر نموده است که با استفاده از آن ، کاربران دوربین کانن EOS R قادر به تولید فیلم های استاپ موشن حرفه ای خواهند بود.

این به روز رسانی جدیدکه تنها از سوی مرکز تعمیر دوربین کانن قابل ارایه است ؛ تعدادی از ویژگی های جدید را به دوربین های کانن EOS R می افزاید و با استفاده ازآن تولید فیلم های استاپ موشن به خصوص برای آن دسته از افرادی که از نرم افزار انیمیشن سازی Dragonframe استفاده می کنند ؛ آسان تر خواهد بود .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - نمایندگی کانن

شایان ذکر است که دوربینهای جدید EOS R که به تازگی از خط تولید کانن خارج شده اند ؛ به همراه این نسخه به روز رسانی شده ؛ ارایه می شوند .

یکی از اصلی ترین مزیت های موجود در این به روزرسانی جدید آن است که رزولوشن تصویر در حالت نمای زنده به میزان زیادی ارتقا یافته است و حتی در زمان انتقال تصویر زنده با استفاده از کابل USB نیز تصاویر پیش نمایش با کیفیت بالاتری را می توان به دست آورد.

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - نمایندگی کانن

بدون استفاده از این به روز رسانی جدید پیش نمایش خروجی تصویر با رزولوشن 960x640 ارایه می شود و این در حالی است که با استفاده از نسخه نرم افزار به روز رسانی شده ؛ رزولوشن 1920x1280 پیکسل ؛ به دست خواهد آمد . بنا بر اعلام کانن ؛ در مقایسه با تمامی دوربین های سازگار با نرم افزار Dragonframe ، این رزولوشن در سطح بالاتری است و از این روی دستیابی به تصاویر با جزئیات بسیار بالاتر و امکان فوکوس آسانتر ؛ میسر می گردد.

اما یکی از نقاط ضعف موجود در این به روز رسانی آن است که خروجی تصویر با استفاده از HDMI غیر فعال می گردد. همچنین قابلیت focus peaking به صورت دستی و در زمان استفاده از کابل USB غیر فعال می گردد .

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن - نمایندگی کانن

به روز رسانی جدید دوربین های کانن EOS R رایگان نیست و کمپانی کانن هزینه ای در حدود 100 دلار به اضافه هزینه های ارسال و دریافت دوربین را از کاربران دریافت می دارد .


کانن تایید کرد : دوربین جدید کانن EOS R5 با قابلیت فیلمبرداری 8K/30p
بررسی مقایسه ای دوربین های Canon EOS R و Sony a7 iii

دوربین جدید کانن EOS Ra معرفی شد

نقد و بررسی دوربین Canon EOS RP

بررسی مقایسه ای دوربین Canon EOS RP با دوربین Canon EOS 6D MKII

تعمیر دوربین - تعمیر دوربین کانن

نظرات