منوی تعمیرگاه دوربین

چند ویژگی که در زمان ارتقا به دوربین جدید باید به آن توجه نمود .


چند ویژگی که در زمان ارتقا به دوربین جدید باید به آن توجه نمود .

نمایندگی کانن - در زمان تصمیم گیری برای ارتقا از یک دوربین قدیمی به یک دوربین جدید تر و یا حتی در زمان تصمیم گیری برای خرید یک دوربین جدید با توجه به سطح مهارت های حرفه ای ، نکاتی وجود دارند که همواره باید مورد توجه قرار داده شوند .

در این مطلب به بررسی نکات و مواردی میپردازیم که برای ارتقا به یک دوربین جدید ؛، باید به آنها دقت نمود .

1 – پردازش داخلی فایل های RAW

حتی اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که به طور معمول تمایل دارید تا عکس های خود را در کامپیوتر مورد پردازش قرار دهید نیز ؛ در اختیار داشتن یک دوربین با قابلیت پردازش داخلی فایل RAW ؛ یک گزینه مطلوب برای شما به شمار می آید .

نمایندگی تعمیرات کانن بر این باور است که؛  این گزینه به شما امکان می دهد تا با سرعت بیشتری نسخه قابل چاپ از تصاویر خود تهیه کنید و مواردی همچون وایت بالانس و ایرادات جزیی نوردهی و سایر موارد را برطرف نمایید .

این ویژگی به همراه امکاناتی همچون وای فای و بلوتوث امکان ارسال سریع تصاویر برای شبکه های اجتماعی و اینترنت را فراهم می آورد که البته این امکانات در برخی از دوربین های سطح متوسط و یا ارزان قیمت فراهم نمی باشند .

تعمیرات نیکون - تعمیرات کانن - نمایندگی کانن - نمایندگی نیکون

2 – دکمه ها و درگاه های نوردار

در حال حاضر حتی بسیاری از دوربین های سطح متوسط از نمایندگی کانن و نمایندگی نیکون ؛ نیز دارای پانل ال سی دی فوقانی هستند اما آنچه اکنون اهمیت بسیار بیشتری یافته است ، استفاده از قابلیت دکمه ها و کنترل های نوردار و روشن شونده است .

در زمان عکاسی در محیط های کم نور و تاریک که نیاز به سرعت عمل بیشتری احساس می شود این یک ویژگی کاربردی برای استفاده از تمامی قابلیت های دوربین است و حتی در زمان تعویض کارت حافظه ، روشن شدن درگاه ورود کارت حافظه به میزان زیادی به سرعت عمل شما می افزاید .

در حال حاضر این ویژگی در برخی از مدل های گران قیمت تر وجود دارد .

تعمیرات کانن - تعمیرات نیکون - نمایندگی کانن - نمایندگی نیکون

3 – شاتر بی صدا

بسیاری از دوربین های میرورلس ( بدون آینه ) دارای قابلیت شاتر بدون صدا هستند که برای دوربین امکان عکاسی در وضعیت کاملا بدون صدا را فراهم می آورد .

در برخی از دوربین های DSLR همچون دوربین جدید نیکون D850 و برخی از دوربین های ساخت برند پنتاکس نیز این ویژگی گنجانده شده است .

در دوربین های DSLR شاتر بی صدا هرگز بدون صدا عمل نمی کند و تنها به میزان محدودی از صدای عملکرد شاتر می کاهد .

در هر صورت این یک ویژگی بسیار مطلوب برای عکاسی در موقعیت هایی می باشد که نیاز به عدم جلب توجه در محیط وجود دارد .

عکاسان عروسی ؛ عکاسی در محیط های رسمی و عکاسی در خیابان و به طور کلی عکاسی از سوژه های زنده نیازمند استفاده از ویژگی شاتر بدون صدا خواهد بود.

تعمیرات کانن - تعمیرات نیکون - نمایندگی کانن - نمایندگی نیکون

4 – پشتیبانی از UHS-II

در حال حاضر کمپانی های تولید کننده دوربین  در نمایندگی نیکون و نمایندگی کانن ؛ توجهی به ارتقا مگاپیکسل ها در محصولات خود نشان نمی دهند اما به هر روی دوربین های جدید دارای کیفیت مگاپیکسل بسیار بالاتری می باشند .

همچنین سرعت عکاسی متوالی در دوربین های جدید نیز افزایش یافته است و این امر نشانگر آن می باشد که سرعت وکیفیت دوربین های جدید تا حد زیادی ارتقا یافته اند .

بنا به دلایل ذکر شده از سوی نمایندگی تعمیرات نیکون و نمایندگی تعمیرات کانن ؛ شایان توجه خواهد بود که کارت حافظه مورد استفاده برای دوربین های جدید باید از سرعت و حجم متناسب برای کار با این دوربین ها باید برخوردار باشد

در حال حاضر کارت های UHS-II دارای بالاترین سرعت انتقال در میان سایر گونه های موجود در بازار هستند و دوربین های جدید به گونه ای طراحی می شوند که قادر به پشتیبانی از کارت حافظه UHS-II باشند .

اکثر دوربین های پیشرفته دارای دو درگاه ورودی کارت حافظه هستند و به خاطر داشته باشید که در بسیاری از مدل ها تنها یکی از این درگاه ها قادر به پشتیبانی از UHS-II می باشد.

تعمیرات کانن - تعمیرات نیکون - نمایندگی کانن - نمایندگی نیکون

5 – پوشش ویزور 100 درصد

در زمان خرید یک دوربین DSLR برای ارتقا به یک سطح حرفه ای این نکته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که این مدل جدید از محدوده مورد دید دارای پوشش 100 درصد باشد . بسیاری از دوربین های سطح مبتدی و یا حتی دوربین های سطح متوسط قادر به ارایه پوشش صد در صد از کادر تصویر نیستند

از این روی مقداری از لبه های تصویر در عکس نهایی ممکن است بریده شود . بنابراین در زمان خرید یک دوربین جدید برای سطوح حرفه ای تر توجه داشته باشید که پوشش تصویر در ویزور حداقل در محدوده 95 تا 98 درصد قرار داشته باشد و در صورتی که هزینه بیشتری را تقبل نمایید دوربینی را می توان تهیه نمود که قادر به ارایه پوشش تصویر 100 درصد باشد .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=