منوی تعمیرگاه دوربین

خطر لیزر برای سنسور دوربین


خطر لیزر برای سنسور دوربین

لیزرها ، پرتو های نور متمرکز شده ای هستند که از شدت و قدرت بسیار بالایی برخوردارند و در زمان برخورد به سطوح حساس به نور ، تاثیرات بسیار مخربی به بار می آورند. تمام اجسام و سطوح حساس به نور در برابر پرتو های لیزر در معرض خطر قرار دارند و سنسور دوربین نیز یکی از سطوح بسیار حساس به نور است که لیزر می تواند آسیب های بسیار مخربی بر روی آن ایجاد کند .

در مکان هایی که نمایش نور افشانی با لیزر انجام می شود ؛ دوربین های حاضر در صحنه به میزان زیادی در معرض خطر ناشی از برخورد لیزر با سنسور دوربین قرار دارند . در نمایش های بزرگ ؛ مسئولین برگزاری دوربین های فیلمبرداری و عکاسی را در مکان های خاصی قرار می دهند تا از خطر برخورد مستقیم لیزر با سنسور درامان باشند اما در این مواقع برگزار کنندگان مسئولیتی در قبال دوربین های موجود در دست حضار و افراد غیر مسئول بر عهده نمی گیرند . بنابراین اگر به صورت هماهنگ نشده و یادر صورتی که نکات ایمنی را در زمان حضور در یک نمایش لیزر شو رعایت نکرده اید ، دوربین شما به میزان زیادی درمعرض خطر قرار دارد .

یک راهکار برای در امان ماندن از خطر برخورد مستقیم لیزر با دوربین

یکی از راههایی که می توانید فاصله ایمنی خود و دوربین تان تا لیزر را تشخیص دهید این است که اگر از ویزور دوربین منبع پرتاب نور لیزر را مشاهده نمی کنید ، بنابرین شما در محدوده امن قرار دارید و در این فاصله لیزر از قدرت اسیب رسان برخوردار نیست . اما اگر منبع تابش لیزر از ویزور قابل مشاهده باشد ، در این حالت حتما دوربین شما در معرض خطر قرار دارد .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=