منوی تعمیرگاه دوربین

لنز Sphere، لنزی که به وسیله آن میتوانید توسط دوربین DSLR خود تصاویر 360 درجه ای ثبت کنید


لنز Sphere، لنزی که به وسیله آن میتوانید توسط دوربین DSLR خود تصاویر 360 درجه ای ثبت کنید
 

SPHERE یک لنز جدید است که به وسیله آن میتوان با تمامی انواع دوربینهای DSLR تصاویر 360 درجه ای برداشت .این لنز قادر است از محیط اطرافش یک تصویر 360 درجه ای افقی کامل و یک 180 درجه ای از نوار عمودی ثبت کند.


spheremounted2

این لنز توسط شرکتی که آن را Sphere Optic Company می نامند ساخته شده است که عمده محصولات این شرکت مخصوص دوربین های گوپرو و و گوشی های هوشمند است و تا کنون این تنها لنز 360 درجه است که مخصوص دوربینهای DSLR ساخته است.

spherevertical2

همان طور که میدانید  لنزهای معمولی دوربینها توسط معیارهای سنجش خاصی (مثل حداکثر و حداقل فوکال ، حداکثر و حداقل فاصله کانونی و قابلیتهای احتمالی لنز) نامگذاری میشوند (مانند  لنز Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM ) اما برای شناخت و بکارگیری انواع مختلف لنزهای 360 درجه با توجه به تفاوت ساختاری این گونه لنزها نمیتوان از مؤلفه های قبل استفاده کرد و باید مؤلفه شناسایی مخصوصی برای آنها تدوین شود ، چرا که تاکنون هیچ لنز دیگری با این خصوصیات و این ظرفیت ساخته نشده است و ما نمیدانیم که چه قابلیتهایی از این لنز را باید مدنظر داشته باشیم.

لنز Sphere به کاربر اجازه میدهد که مطابق معمول عکاسی همیشگی خود را انجام دهد اما بسیار سریعتر و ساده تر و با حداقل مصرف باتری میتواند تصاویر گرفته شده را ثبت نمایند.

Rob Englert یکی از بنیانگذاران این لنز طی مصاحبه با سایت خبری Newsshooter در خصوص این لنز گفته است که "یک عکاس میتواند تصاویر خود را به روال عادی و همیشگی خود عکسبرداری کند و سپس با برگردان به حالت Sphere به صورت سریع تمامی عکسهای گرفته شده به صورت کاملاً کروی نمایش دهد"

 

sphereuse2

پس از نصب لنز بر روی پایه اختصاصی لنز Sphere و اتصال به دوربین (چه دوربین DSLR باشد چه بدون آینه) شما تمامی تصاویر اطراف را در لنز خواهید داشت و دیگر نیازی به عکسبرداری تک تک برای ثبت یک تصویر 360 درجه نخواهد بود.

در ادامه یک دموی چهار دقیقه ای از روند عکسبرداری با این لنز نمایش داده شده است:

(این فیلم را می توانید توسط نرم افزار پخش ویدیوی 360 درجه مشاهده کنید و این نرم افزار را می توانید از لینک زیر دانلود نمایید)

دانلود

Sphere Pro سازگار با بدنه دوربینهای نیکون به بازار خواهد آمد اما به راحتی میتوان با استفاده از تبدیل کننده های رایج ، از این لنز برای کلیه دوربینهای DSLR و یا بدون آینه‌ استفاده نمود.

مشخصات لنز این شامل یک لنز عبارت است از: دیافراگم 8f /  ، فوکوس دستی تا 40 اینچی ، 35 میلیمتر در تصوایر فول فریم 360 درجه ، با طول 198 میلیمتر (حدود 7.8  اینچ) و وزن 1.8 کیلوگرم

با توجه به اینکه حسگر لنز در انتهای آن به صورت کاملاً مجزعمل میکند، لذا سنسور آن جهت تصویر برداری طولی دارای بهینه گردیده است.

اگر شما نیز به خرید یا اجاره این لنز علاقه مند شده اید، (با توجه به محدودیت در تعداد و دسترسی به این لنز) شما میتونید به سایت sphereoptics.io مراجعه نموده و آن را سفارش دهید.

 

خبرهای دیگر:

نمایندگی لایکا از اولین لنز قرمزرنگ خود رونمایی نمود

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=