منوی تعمیرگاه دوربین

مجموعه طرح های ساده که چگونگی نور پردازی درپشت صحنه عکسها را آشکار می کند


مجموعه طرح های ساده که چگونگی نور پردازی درپشت صحنه  عکسها را آشکار می کند

Schlemmer   Paul  (پائول شلمر) عکاسی است که در اواخر دوره نوجوانی عکاسی را آغاز و در ابتدا 4 سال را صرف یادگیری مباحث نورپردازی در عکس کرد. همان زمان با افزایش مهارتش در عکاسی، وی به طراحی اشکال هندسی ساده ای پرداخت که بتواند به واسطه آن طرح‌ها ، شیوه‌های نورپردازی را به شکلی ساده به دیگران آموزش دهد.

 این طرح ها به منظور به اشتراک گذاشتن راه و روشهای نورپردازی با سایر عکاسان ابداع شده است که به وسیله آن، روشها و شیوه‌های ایجاد روشنایی در فضای عکاسی و سوژه  به ساده ترین شکل ممکن به نمایش گذاشته شده است.در آن دسته از عکسهای مجموعه  Schlemmer   (شلمر)  که از خورشید به عنوان تنها منشا نور استفاده شده است، از سطح هرچیز براقی جهت بازتاب نور خورشید استفاده شده است که در تصویر فوق ، استفاده از این شیوه را میبینیم به طوری که نور توسط یک رفلکتور به روی مرغ بازتابانده شده است البته لازم به ذکر است که این عکاس برای ایجاد پیچیدگی بیشتر نورپردازی در ‌فضاهای دیگر، از عناصر مختلف  دیگر مانند طلق‌های رنگی فلاش ها نیز استفاده کرده است.

شلمر امیدوار است که این طرحها و عکسها،  بتواند به عنوان سرلوحه‌ای در زمینه نورپردازی به سایر عکاسان مورد استفاده قرار گیرد.

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=