منوی تعمیرگاه دوربین

معرفی یک منبع اطلاعاتی بزرگ که به شما اجازه می دهد ترکیب بندی های هنری زیبایی را برای تصویربرداری های خود جستجو کنید


معرفی یک منبع اطلاعاتی بزرگ که به شما اجازه می دهد ترکیب بندی های هنری زیبایی را برای تصویربرداری های خود جستجو کنید

 

ریموند تای سازنده ی برنامه  ترکیب بندی و کادربندی در دوربین است، که علاقه مندان بسیاری را نیز در دنیای مجازی پیدا کرده است. این برنامه ها مخصوص عکاسانی تدوین میشود که در ترکیب بندی وسواس دارند. به تازگی ریموند تای با موضوع جدیدی که عکاسی هندسی نامیده می شود بازگشته است.

تای این بار  یک مجموعه قابل جستجو را از ترکیب بندی های مطلوب در فیلم های معروف و سریال های تلویزیونی تهیه و ارائه نموده است.

عکاسی هندسی در واقع یک سایت است که همانند  اکانت پرطرفدار توئیری با آدرس comp_cam@ اقدام به معرفی کادر بندی های رایج در فیلم ها و نمایش های تلویزیونی معروف می نماید.

فریم های این تصاویر گردآوری شده در این سایت و اکانت توئیتر،  یکی پس از دیگری نمایش داده می شوند. این تصاویر از فیلم های معروف و نمایش های تلویزیونی موفق، برگرفته شده است که درآن چهارچوبهای اصلی و مهم فضاسازی یک نما را ، توسط خط‌های صورتی رنگ مشخص نموده است که با این شیوه ، نکات بصری عکس را به راحتی می توان تشخیص داد.

گاهی اوقات این خطوط، محو و یا برجسته اند و گاهی اوقات نیز مثلثی و یا دایره ای و  حتی مربعی هستند.  اما عمدتاً این خطوط را به عنوان مشخص کننده چگونگی اعمال قانون یک سوم در تصویر می‌بینیم.

در ادامه تعدادی از نمونه های موجود در سایت را ارائه می دهیم:

 

A Space Odyssey (فیلم ادیسه فضایی)

Ex Machina (فیلم فرا ماشین)

https://petapixel.com/assets/uploads/2017/01/exmachina.jpg

Mr. Robot (فیلم آقای ربات)

https://petapixel.com/assets/uploads/2017/01/mrrobot.jpg

 

Stranger Things (سریال چیزهای عجیب و غریب)

https://petapixel.com/assets/uploads/2017/01/strangerthings.jpg

Hannibal (فیلم هانیبال)

https://petapixel.com/assets/uploads/2017/01/hanibal.jpg

تفاوتی که  سایت عکاسی هندسی با  اکانت توییتری که در حال حاضر مورد استفاده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 در وب سایت تمامی عکسها دسته بندی شده اند این دسته بندی ها نام فیلم/نمایش تلویزیونی که کادربندی از آن اتخاذ شده است به روی تصویر الحاق می شود. ازدسته بندی های دیگر نیز می توان به چارچوب های ترکیبی، نام کارگردان،  و سایر عوامل شناسایی آن اشاره نمود. این تفکیک و دسته بندی باعث می شود که سایت نسبت به یک اکانت جامعه مجازی مانند توئیتر کارآمدتر وفعالتر نمود کند.

به عنوان مثال اگر شما بخواهید تمام ترکیب بندی های استنلی کوبریک را ببینید و یا تمام ترکیب بندی‌های مثلثی شکل را مشاهده کنید و یا حتی بخواهید که نوع ترکیب‌ بندی را در نمایش‌های تلویزیونی ببینید ، کافی است به سایت Geometricshots رفته و لینک مربوط به آن را پیدا کنید.

تای در خصوص تأسیس این سایت چنین می‌گوید: ممکن است که بعضی از مردم سایت را الهام بخش و مفیدتربدانند . زمانیکه عکسها را بصورت گروهی و در کنار یکدیگر مشاهده می کنید، آنها بسیار مطلوب‌تر به نظر می آیند. شما به طور قطع می توانید الگوهای جدید را نیز در این مجموعه ها ببینید، برای مثال عکسهای مثلثی که یک همبستگی قوی را در ذهن تداعی میکنند.

https://petapixel.com/assets/uploads/2017/01/power.jpg

هر چند که این سایت به منظور ایجاد یک مرجع اطلاعاتی مفید و الهام بخش تهیه شده است اما می‌توان از آن به عنوان یک سایت تفریحی و جذاب نیز استفاده کرد.اگر می خواهید مطالب بیشتری درباره عکاسی هندسی پیدا کنید و بسیاری از ترکیب بندی های مورد علاقه تان را در فیلم ها و نمایش های تلویزیونی کشف کنید، به سایت Geometricshots مراجعه کرده و از اطلاعات آن لذت ببرید.

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=