منوی تعمیرگاه دوربین

عکاسانی که به عنوان برنده در مجله World Press Photo معرفی شده اند با چه دوربینی عکس می‌گیرند؟


عکاسانی که به عنوان برنده در مجله World Press Photo معرفی شده اند با چه دوربینی عکس می‌گیرند؟

مجله معتبر عکاسی World Press Photo برندگان مسابقه عکس 2017 خود را معرفی نمود. با مشاهده اطلاعاتی که این مجله ارائه نموده است به بررسی دوربین های این عکاسان برنده پرداختیم تا ببینیم بهترین‌ عکاسان از چه دوربین‌هایی استفاده می‌کنند.

مجله اسپانیایی Photolari با استخراج این اطلاعات اقدام به تهیه یک  نمودارکرده است تا هم بتوان پرطرفدارترین دوربین را در بین عکاسان حرفه ای تشخیص داد، و هم دید کدام مارک و برند پیروزتر از بقیه در این مسابقات هستند . این نمودار در زیر آمده است:

با وجودی که دوربین 5D Mark IV به عنوان یک جایگزین جدید برای Canon 5D Mark III معرفی شده است و همچنین با وجودی که در شاخه دوربین ‌های 5D دوربین‌های قدرتمندی چون 5DS و 5DS R وجود دارد اما نمودار فوق نشان می‌دهد که دوربین Canon 5D Mark III بیشترین طرفدار را در بین عکاسان برنده در این مجله تخصصی عکاسی دارد. (که این امر قدرت این دوربین را از چندسال قبل تا به امروز نشان می‌دهد)

همچنین بر اساس میزان فراوانی دوربین‌ها ، نمودار زیر تدوین شده است که توسط این نمودار مشخص است که دو کمپانی بزرگ کانن و نیکون برای عکاسان بزرگ جهان همچنان به عنوان دو برند پیشتاز معرفی می‌شوند اما فوجی فیلم نیز در این عرصه در حال رشد می‌باشد.

در مسابقات این دوره از بین دوربین‌های DSLRهای شرکت کننده 88.8% برنده شده اند از بین دوربین‌های بدون آینه 5.55% و از بین انواع دیگر سیستم‌ها  5.55%. برنده شده است.

 در ادامه نمودارهای سال 2015 و 2016 را جهت مقایسه شما با نمودارهای امسال (2017) ارائه داده ایم تا چگونگی اطلاعات این سه دوره را بتوان نسبت به یکدیگر بررسی و قیاس نمود.

 

خبرهای دیگر: 

تست بین المللی دوربین CANON 5D IV

Magic Lantern در حال ارائه یک نسخه کرک شده رسمی از نرم افزار Canon 5D Mark IV می باشد.

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=