منوی تعمیرگاه دوربین

چگونه از یک سوژه عکاسی کنیم به طوری که میان زمین و هوا شناور به نظر برسد


چگونه از یک سوژه عکاسی کنیم به طوری که میان زمین و هوا شناور به نظر برسد

 

Mathieu Stern  عکاس و متخصص در استفاده از لنزهای ویژه یک روش بسیار ساده را در فتوشاپ آموزش داده است که به واسطه آن هر کسی می تواند پرتره هایی همانند بازیگران فیلم جنگ ستارگان داشته باشد، که در این پرتره ها شخص میان زمین و هوا شناور است.

 

در فیلم زیر آموزش ساخت یک پرتره شناور، نمایش داده شده است که این گونه تصاویر دارای زمینه ای هستند که موجب القای حس آرامش به مخاطب می شوند، هرچند که این ترفند تا حدودی کهنه است.

این تصاویر تنها برای نمایش زیبایی سوژه و یا نمایش یک نگاه رویایی نیست، بلکه قدرت گرفتن از یک نیروی ماورائی را به نمایش می گذارد.

برای خلق چنین آثاری این مراحل را انجام دهید:

مرحله اول: برای شروع سه عکس بگیرید – یکی از فضای پس زمینه بدون اینکه سوژه در داخل آن باشد، یک عکس دیگر از سوژه (مدل عکاسی) بگیرید درحالتی که به روی یک چهار پایه کوتاه نشسته باشد و در نهایت عکس دیگری بگیرید به صورتی که یک نفر اسلحه نوری (مخصوص جنگ ستارگان) را به صورت عمودی نگاه داشته است.

مرحله دوم: هر سه عکس را درسه لایه مختلف به درون فتوشاپ وارد و باز کنید.

مرحله سوم: تصویر پس زمینه خالی را به عنوان لایه اصلی انتخاب کنی و تصاویر دیگر را یعنی(مدل نشسته بر روی چهارپایه (تصویر دوم) و اسلحه نوری به همراه نگهدارنده آن (تصویر سوم) به عنوان لایه های فرعی به روی آن بیفزایید.

 

نکته مهم: مطمئن شوید که به تمامی سایه ها توجه لازم را داشته اید. اگرمی خواهید در عکس حالت آرامشی را که شناور بودن به مدل داده است به بیننده نیز القاء کنید باید در نظر داشته باشید که وقتی چهارپایه را از زیر سوژه حذف می کنید، به جای آن سایه مدل را به روی زمین اضافه کنید تا حس بی وزنی را برای بیننده تداعی کند.

در ادامه مطلب چند تصویر نهایی را که Stern به همین شیوه ساده تولید کرده است، ارائه کرده ایم.

levitation1

levitatjsus

ویدئوی زیر کلیه مراحل را از ابتدا تا تکمیل عکس درفتوشاپ به صورت فیلم نمایش می دهد. به چگونگی ایجاد سایه های احتمالی در فیلم دقت کنید:

 

 

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=