منوی تعمیرگاه دوربین

کمپانی هاسلبلاد از رونمایی 4 لنز برای دوربین X1D بدون آینه خبر داد: 3 لنز پرایم و 1 لنز زوم


کمپانی هاسلبلاد از رونمایی 4 لنز برای دوربین X1D بدون آینه خبر داد: 3 لنز پرایم و 1 لنز زوم

 

کمپانی Hasselblad تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا جایگاه خود را تثبیت کند و حرکت روی به جلوی خود را تداوم ببخشد، این امر از زمان ارائه دوربین X1D به عنوان اولین دوربین دیجیتال بدون آینه با فرمت متوسط این دوربین به اوج خود رسیده است و به همین دلیل مدیران این شرکت تصمیم گرفتند که در سال 2017 به همراه این دوربین جدید ، نه فقط یک لنز، نه دو لنز، نه حتی سه لنز بلکه از چهار لنز را ارائه نمایند. که امروز اطلاعات خوبی از یکی از این چهار لنز در دسترس قرار گرفته است.

کمپانی هاسلبلاد 75 درصد این خبر را به صورت تیزر ارائه کرده است و تنها 15 درصد خبر مکتوب است و ما نیز مجاز به انتشار همین یک اسلاید هستیم.

چهار لنزی که همزمان با رونمایی دوربین X1D ارائه شدند عبارتند از

XCD 35-75mm Zoom،

 XCD 65mm

، XCD 22mm Wide Angle

 و XCD 120mm f/3.5 Macro می باشد که در حال حاضر تنها  بخشی از اطلاعات این لنز 120mm ماکرو در دسترس می باشد و هاسلبلاد همچنان سخنی از سه لنز دیگر به میان نیاورده است .

در ادامه نگاه دقیق تری به این لنز می اندازیم:

 

 

 

"لنز 120 میلیمتر ماکرو یک لنز همه کاره جدید است که برای کاربران دوربین X1D تولید گردیده. این لنز برای هرنوع عکس برداری نمای بسته (کلوزآپ) تا نسبت 1:2 مناسب است.

از این لنز می‌توان مانند یک لنز رده متوسط تله فوتو نیز برای عکاسی پرتره یا هرعکسبرداری دیگری که نیاز به یک عمق میدان زیاد داشت باشد، استفاده نمود فوکوس دستی یا اتوماتیک نیز در این لنز از بی نهایت تا 1:2 بدون نیاز به راحتی امکان پذیر است.ُ

در داخل لنز یک شاتر مرکزی قرار دارد که به شما اجازه می‌دهد که بتوانید تا همزمانی فلاش را  1/2000ثانیه بالا ببرید.

دیافراگم این لنز از f/3.5 شروع و تا f/35 ادامه می‌یابد. متأسفانه شرکت هاسلبلاد هنوز مشخصات دیگر این لنز مانند تعداد عنصر تشکیل دهنده ،  عناصر تخصصی،  گروه‌های تشکیل دهنده ، کوتینگ بکار رفته در آن و ... را اعلام نکرده است و مطالبی که در این خبر ذکر شد تنها اطلاعاتی است که در صفحه اختصاصی این محصول در سایت هاسلبلاد به آن پرداخته شده است.

زمان ارائه لنز 120mm f/3.5 Macro به بازار جهانی  در ماه ژوئن (اواسط خردادماه) اعلام گردیده اما تا کنون هیچ قیمتی برای آن تعیین نشده است. همانطور که در اخبار پیشین سایت ایده آل دوربین نیز بیان گردید. دوربین X1D موجب شد که هاسلبلاد اقدام به ایجاد یک خط تولید جدید برای سری لنزهای XCD نموده است.

هاسلبلاد متعهد شده است که سه لنز دیگر یعنی 35-75mm، 65mm,  و  22mm جزء اولین لنزهایی است که این خط تولید ، به بازارارائه خواهد نمود.

ما همچنان در صدد کسب اخبار جدید هستیم تا اطلاعات بیشتری از این لنز را در سایت tamir.ir و یا لنزهای دیگر این سری را به اطلاعتان برسانیم.

 

منبع : سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین ، بزرگترین مرکز تعمیرات کلیه مدلهای هاسبلاد در ایران.

 

خبرهای دیگر:

کمپانی بزرگ Hasselblad از جدیدترین محصول خود رونمایی نمود

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=