منوی تعمیرگاه دوربین

7 ترفند ساده که به شما کمک می کند خلاقانه عکس بگیرید


7 ترفند ساده که به شما کمک می کند خلاقانه عکس بگیرید

اگر شما هم فکر میکنید که گرفتن عکس های خلاقانه و عالی وابسته به داشتن تجهیزات گران قیمت عکاسی و یا رفتن به کلاس های پر هزینه است، ما در این مطلب به شما نشان می دهیم که می توانید به سادگی و با وسایل ساده موجود در خانه تان، تجهیزاتی برای گرفتن عکس های زیبا بسازید. 7 ترفند زیر به شما کمک می کند تا سطح عکاسی خود را ارتقا دهید.

1- تجهیزاتی برای تایم لپس متحرک 

دوربین گوپروی خود را روی یک دستگاه Egg time )زمان سنج پخت تخم مرغ( سوار کنید، زمان سنج را تنظیم کنید. دستگاه زمان سنج تخم مرغ با چرخش آهسته خود در زمان گرفتن تایم لپس، از آن یک تایم لپس متحرک می سازد. شما با این شیوه میتوانید یک تایم لپس جلوه دار بسازید.


2- فیلتر رنگی هنری 

یک پاکت پلاستیکی را به وسیله ماژیک های رنگی، رنگ آمیزی کنید، یک سوراخ بر روی پاکت ایجاد کنید، سپس آن را بر روی لنز قرار دهید. رنگهای ماژیک به تصویر جلوه ای خاص میبخشند، در تصویر نمونه زیر از دو ماژیک آبی و قرمز استفاده شده است.


3-  پس زمینه عکس تان را محو کنید

لنز را بر روی دوربین سوار کنید، سپس کناره های لنز را به مقداری وازلین آغشته کنید تا یک تصویر با پس زمینه ی محو بسازید.


4-  نور فلاش تان را نرم کنید (ترفند پخش کننده فلاش)

یک بطری پلاستیکی که بزرگتر از فلاشتان باشد انتخاب کنید. روی بطری پلاستیکی را به اندازه سری فلاشتان  برش دهید تا سوراخی به اندازه آن در بطری ایجاد شود. .دیواره های داخلی بطری را توسط یک لایه کاغذ شفاف بپوشانید. اما یکی از دیواره ها رانیز بایستی فویل بکشید تا نور را به سمت دیواره روبرویش منعکس کند. در بطری را بگذارید فلاش خود را از قسمتی که برش زده بودید وارد بطری کرده و ثابت کنید. با این شیوه نور فلاش نرم تر منتشر میشود در نتیجه سایه های سوژه پرتره بسیار نرم تر و بهتر نمایان میشود و کنترل بر روی نور فلاش بیشتر میشود.


5- فیلتر Nd بسازید

یک صفحه طلق محافظ جوشکاری را از نزدیکترین ابزار فروشی خریداری کنید. آن را بوسیله کش مقابل لنز دوربینتان قرار دهید. (برای این کار میتوانید هود دوربین را برعکس بر روی دوربین سوار کنید و از لبه های آن برای اتصال کش استفاده کنید ) سرعت شاتر را بر روی 15 و شماره اپرچر را روی 4 تنظیم کنید.سپس ایزو را روی 250 بگذارید.


6- سه پایه مثلثی بسازید

یک طناب بلند را به جایگاه سه پایه گره بزنید. اطمینان حاصل کنید که طناب به اندازه ای که به پایتان برسد تا عکس بگیرید بلند باشد.هم اکنون یک سه پایه مثلثی ساخته اید و میتوانید تا حد بسیار زیادی از لرزش دست خود جلوگیری کنید.


7- بوکه به شکل های دلخواهتان بگیرید

طرح یک شکل(مانند مثلث، کاج ، مربع و...) را روی مقوایی کوچک کشیده و آن طراح را با قیچی ازروی مقوا جدا کنید. حال مقوا را (از سوراخی که به واسطه خارج کردن طرح به روی مقوا ایجاد شده است) به روی لنز بچسبانید. سرعت شاتر را روی 200/1، شماره اپرچر را روی  1.8 و ایزو را روی 320 قرار دهید. نورهای محو داخل عکستان به همان شکل روی مقوا خواهند بود. با توجه به نزدیک بودن کریسمس میتوان از طرح کاج استفاده نمود تا نورهای محو نیز به شکل کاج نمایش داده شوند.

فیلم زیر 7 ترفند بالا را به شما آموزش می دهد.

 

 

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=