منوی تعمیرگاه دوربین

آموزش ترفند شیوه عکاسی و ساخت تصاویر 360 درجه از محصولات


آموزش ترفند شیوه عکاسی و ساخت تصاویر 360 درجه از محصولات
 

اگر شما نیز جهت ارائه محصولات خود در فروشگاه‌ اینترنتی خود ، مجبورید از سوژه‌ای که قصد عرضه آن را دارید عکسهای زیادی بگیرید تا از تمامی زوایای محصول تصویر داشته باشید، این مطلب می‌تواند برایتان بسیار مفید باشد.

چرا که دراین مطلب به شما آموزش داده می‌شود  که برای نمایش تمام زوایای محصول خود ، چگونه از آن عکسبرداری 360 درجه کنید. آنهم با حداقل هزینه (15 یا 20 دلار)

این فیلم آموزشی توسط Jordan Carrasquillo ارائه گردیده است . در این ترفند به شما آموزش داده می‌شود که محفظه ای بسازید تا بتوانید کالاهای خود را درون آن قرار داده و از آنها تصاویر 360 درجه بردارید و سپس این تصاویر را به صورت یک ویدئو درآورید و یا آنها را پس از تبدیل به فایل 360 درجه،  در بخش مخصوص تصاویر 360 درجه سایت خود قرار دهید.

برای شروع شما به وسایل زیر نیاز دارید:

  • به یک صفحه چوبی مدور دارید به شکل زیر که بر روی یک سطح دیگر بسیار نرم بچرخد (در تصویر زیر دو صفحه مدور نمایش داده شده است که توسط یک محور به هم متصل شده اند و صفحه بزرگتر به نرمی بر روی صفحه کوچکتر می‌چرخد.
  • یک متر نواری (مخصوص خیاطی)
  • کاغذهای سفید با ابعاد 24×36-inch

روش کار:

متر نواری مطابق شکل زیر  دور تا دور صفحه مدور قرار داده و ثابت کنید محصول نهایی باید شبیه به تصویرزیر باشد 

برای اینکه در زمان چرخش یک معیار درست داشته باشیم تا بتوانیم زاویه چرخش را در زمان تولید ویدئو و یا اسلایدهای GIF کاملاً تحت کنترل داشته باشیم می‌توان از یک نشانگر استفاده کنیم، برای مثال Jordan از یک سوزن تلمبه به عنوان نشانگر استفاده کرده است، به این صورت که نوک سوزن را به روی یک عدد قرار داده و صفحه گردان را به اندازه نیم سانتی متر می‌چرخاند و پس بر داشت 5 الی 10 تصویر آنها را وارد سیستم کرده و با تکرار آن‌ها حالت چرخش را تداعی می‌کند

در فیلم روش تنظیم دوربین توضیح داده شده است به طوری که بتوان بهترین پوشش را در روی سوژه داشت. همچنین موارد دیگری همچون ، تنظیم سوژه بر روی مرکزصفحه مدور، جلوگیری از انعکاسهای ناخواسته و همچنین ساخت سریع فایل نهایی از تصاویر گرفته شده توسط نرم افزارهایی که به این منظور تولید شده اند.

اما احتمالا برای بسیاری ، خود گردونه و خلاقیت ساخت آن جالب‌تر از آموزش چگونگی استفاده از آن باشد.

برای تماشای آنچه را که Jordan  ارائه نموده است می‌توان آن را از به صورت تمام و کمال در فیلم زیر مشاهده نمود به عبارت دیگر در این فیلم نحوه راه اندازی سیستم نوری و روش ساخت گردونه و تنظیمات دوربین و.... بیان شده است.

ترفندهای دیگر:

چگونه با هزینه‌ای کمتر از 50 دلار یک Lightbox عکاسی بسازیم

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=