منوی تعمیرگاه دوربین

نگاهی به داخل کمپانی تولید کننده دوربین های هاسلبلاد در سوئد


نگاهی به داخل کمپانی تولید کننده دوربین های هاسلبلاد در سوئد

کمپانی هاسلبلاد در شهر گوتنبرگ سوئد ( دومین شهر بزرگ سوئد ) واقع شده است و قدمت آن به سال 1841 میلادی بر میگردد اما تولید دوربین دراین کمپانی رسما از سال 1941 آغاز شده است . مقر اصلی کمپانی در کنار رودخانه مرکز شهر همانجایی است که دوربین های هاسلبلاد سری H و مدل جدید میرورلس X1D تولید می شود .

در بازدیدی که از این کارخانه داشته ایم به عکاسان اجازه داده شد تا از قسمت های مختلف خطوط تولید و جزییات تولید محصولات این کمپانی عکس گرفته شود بنابراین در تصاویری که برای اولین بار از داخل این کمپانی منتشر می شوند ؛ جزییات تولید یکی از مهمترین دوربین های عکاسی در سطح جهان را می توان مشاهده نمود .

در رابطه با این کمپانی تولید دوربین سه نکته جالب توجه وجود دارند . نکته اول آنکه این کمپانی در مقایسه با سایر شرکت های رقیب بسیار کوچکتر می باشد . در اینجا هیچ میز یا قسمتی برای پذیرش وجود ندارد و حتی بازدیدکنندگان ملزم به پوشیدن لباس مخصوص نیستند زیرا تقریبا مشخص است که هر فرد دیگر به جز کارکنان همیشگی ؛ قطعا یک بازدید کننده موقتی خواهد بود .

نکته دوم در مورد این کمپانی آن است که در خط تولید دوربین های H6D و X1D تعداد بخش های تولید کننده بسیار محدود می باشند و از این روی راندمان کار و سرعت تولید نسبتا بالا می باشد .

نکته سوم و مهمترین نکته آنکه تقریبا تمامی فرایند های تولید یک دوربین در این کارخانه به صورت دستی انجام می شوند . در بسیاری از کارخانه های تولید دوربین ربات ها کنترل بخش ها و خطوط تولید را به دست می گیرند اما در اینجا بسیاری از کارهای تولیدی توسط انسان و به صورت دستی انجام می شوند .

طبقه اول این کارخانه محل تولید دوربین های H6D و X1D می باشد در اینجا انتظار می رود که یک خط تولید به شیوه معمول سایر کارخانه ها مشاهده شود اما در واقع بخش های مختلف یک دوربین در قسمت های متفاوتی تولید شده و سپس در یک جا جمع می شوند .

تولید شاتر

فرایند تولید شاتر با قالبگیری رینگ پلاستیکی که سایر اجزا بر روی آن سوار می شوند ؛ آغاز می گردد. در این کمپانی شاتر ها در دو اندازه ساخته می شوند که قابل استفاده برای لنز های HC و XCD از دوربین های سری H و X1D خواهند بود .

سنجش فشار :

متخصص تولید یونیت شاتر سطح فشار وارد شونده بر واحد شاتر در زمان عملکرد مکانیسم رهاسازی شاتر را مورداندازه گیری قرار می دهد .

تست دقت شاتر :

هر یک از واحد های شاتر به لحاظ دقت و مقاومت در عملکرد با استفاده از دستگاه های مخصوص مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرند . هر یک از واحد های دیافراگم چندین بار مورد بررسی و ارزیابی قرار داده می شوند

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=