منوی تعمیرگاه دوربین

نمایندگی کانن - روش غلبه بر نور خورشید در عکاسی پرتره فضای باز


نمایندگی کانن - روش غلبه بر نور خورشید در عکاسی پرتره فضای باز

نمایندگی کانن - عکاسی پرتره فضای باز در شرایط تابش شدید نور خورشید برای مدت زمانی نسبتا طولانی یک امر چالش بر انگیز در دنیای عکاسی به شمار می آمده است .اما اگر به نحوه کار و عملکرد فلاش های پر کننده آگاهی داشته باشید ؛ عکاسی در شرایط تابش شدید نور خورشید نیز به یک کار لذتبخش و دلپذیر مبدل خواهد شد.

اصول پایه در زمان استفاده از یک فلاش پرکننده

1 – نورسنجی دوربین را بر اساس نور موجود در پس زمینه سوژه انجام دهید .

در زمان نورسنجی با دوربین ؛ از فلاش استفاده نکنید و به گونه ای عمل نمایید تا دوربین بهترین حالت نور از پس زمینه را به دست بیاورد .

2 – بعد از انجام نور سنجی ؛ یک عکس بگیرید . در این عکس نور پس زمینه در وضعیتی کاملا عالی باید باشد اما سوژه درون تصویر شما تا حد زیادی سیلوئت یا ضد نور شده است .

3 – در این مرحله ؛ فلاش پر کننده را وارد کنید . برای دستیابی به بهترین حالت نور ؛ چند تست با قدرت های مختلف خروجی نور فلاش انجام دهید .

هیچ قانون ثابت و دایمی برای به دست آوردن بهترین شدت خروجی نور فلاش وجود ندارد و بهترین حالت آنرا با توجه به نور موجود در محیط می توان به دست آورد .تنظیمات میزان حساسیت و سرعت دوربین نیز به میزان زیادی بر به دست آوردن بهترین شدت تابش نور فلاش موثر می باشند .تنظیمات دوربین باید همانند زمان عدم استفاده از فلاش بوده و دوربین باید بر اساس نور موجود در پس زمینه تنظیم شده باشد .

در صورتی که در عکس نهایی پس زمینه سوژه دچار نوردهی بیشتر یا کمتر از میزان شده است ؛ شدت خروجی نور فلاش را به گونه ای تنظیم نمایید تا بهترین حالت از سوژه و پس زمینه به دست آورده شود .

نکات استفاده از فلاش

1- به سرعت سینک نور فلاش توجه داشته باشید . بیشتر فلاش  های استودیویی دارای سرعت سینک در 1/200 یا 1/250 ثانیه هستند .

فلاش های اسپیدلایت دارای سرعت های بالاتری می باشند و از این روی از به دست آوردن بهترین سرعت شاتر برای تطابق آن با سرعت تابش نور ؛ اطمینان حاصل نمایید .

2- در صورتی که فلاش شما از قدرت کافی برای غلبه بر نور خورشید برخوردار نیست ؛ آنرا کمی به سوژه نزدیک تر نمایید .

 

3 – به دست آوردن مهارت در این تکنیک نیازمند صبر و بردباری است . چند عکس آزمایشی بگیرید ؛ تا بهترین حالت را بتوان به دست آورد .

 

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=