منوی تعمیرگاه دوربین

تکنیک عکاسی از صحنه های آتش بازی با استفاده از دوربین های کانن


تکنیک عکاسی از صحنه های آتش بازی با استفاده از دوربین های کانن

صحنه های آتش بازی یکی از هیجان انگیز ترین صحنه ها برای عکاسی کردن به شمار می آیند اما درعین حال این صحنه ها و سوژه های جالب در زمان عکاسی قدری چالش بر انگیز نیز می باشند. و برای آن دسته از عکاسانی که علاقمند به استفاده از مود های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک دوربین خود هستند ، باید به این نکته توجه داشته باشیم که در این موقعیت ها ، استفاده از مود های اتوماتیک و یا فوکوس خودکار دوربین چندان چاره ساز نخواهد بود .

انجام تنظیمات

موقعیت قرار گیری دوربین و انتخاب زاویه دید مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد . در اینجا لزوما نباید در نزدیکی محل آتش بازی قرار داشته باشید بلکه باید بتوانید تا از یک زاویه دید باز و بدون وجود هرگونه مانع برخوردار شوید . هر اندازه که به محل پرتاب نزدیک تر باشید بیشتر مجبور خواهید شد تا دوربین را به سمت بالا گرفته و نشانه گیری انجام دهید . و هر اندازه که لنز واید تری را مورد استفاده قرار دهید ؛ صحنه بیشتری از آتش بازی را در درون کادر خود قرار خواهید داد .

فاکتور ها و عامل های تاثیرگذاری همچون باد را نیز مد نظر قرار دهید . موشک های آتش بازی ردی از دود به دنبال خود به جا می گذارند و از این روی اگر در مسیر وزش باد قرار داشته باشید در زمان پرتاب آنها در میان هاله ای از دود قرار خواهید گرفت .

در مسیر تعقیب پرتاب موشک های آتش بازی هیچ مانعی در مسیر دید شما و دوربین نباید وجود داشته باشد و برای این حالت لازم است تا محل مناسب برای قرار دادن دوربین را به دقت انتخاب نمایید.

تنظیمات دوربین

برای عکاسی از صحنه های آتش بازی ؛ مود اتوماتیک دوربین را فراموش کنید . در شرایطی که اسمان کاملا تاریک است و شاخه های آتش بازی دارای نور بسیار زیادی هستند سیستم نوردهی خودکار دوربین شما قادر به برآورده کردن انتظارات برای انجام یک نوردهی و نورسنجی متناسب نخواهد بود . تنها عاملی که در مود های اتوماتیک دوربین کمی به کمک شما خواهد آمد مود Firework خواهد بود . حالت نورسنجی Evaluative و نوردهی خودکار در دوربین های EOS حالت سیاه رنگ اسمان کاملا تاریک را به رنگ خاکستری تبدیل می کند و از این روی شعله های آتش بازی به صورت رنگ پریده در دوربین ثبت خواهند شد .

دوربین خود را در مود M قرار دهید و سرعت شاتر ، اندازه دیافراگم و ایزو دوربین را به صورت دستی انتخاب کنید. مود Bulb نیز در برخی از موارد قابل استفاده خواهد بود .

اگر چه در این تکنیک از تنظیم سرعت شاتر دوربین صحبت می کنیم اما باید توجه داشته باشیم که برای اینکار استفاده از مود اولویت شاتر دوربین ( TV) برای عکاسی از صحنه های آتش بازی گزینه ایده آلی نخواهد بود . در این مود همانند هر یک از دیگر مود های اتوماتیک دوربین صحنه گسترده وبسیار تاریک اسمان موجب خواهد شد تا پرتو های نورافشانی به صورت اوور اکسپوز مشاهده شوند .

سرعت شاتر

استفاده از حالت نوردهی طولانی با استفاده از سرعت شاتر پایین یک گزینه مطلوب برای عکاسی از صحنه های آتش بازی می باشد . در بسیاری از مواقع استفاده از سرعت شاتر کند تا 30 ثانیه برای عکاسی از صحنه های آتش بازی مناسب خواهد بود . این زمان نوردهی طولانی موجب می شود تا جرقه های ایجاد شده از شلیک موشک ها و فشفشه ها به صورت کشیده شده در مقابل آسمان کاملا تاریک و سیاه رنگ ثبت شوند . در اینجا هیچ عدد قطعی برای سرعت شاتر وجود ندارد و از این روی می بایست برای به دست آوردن حالت های مختلف ؛ سرعت های مختلف را مورد استفاده قرار داد . با قرار دادن دوربین در مود تنظیمات دستی ؛ به آسانی می توان سرعت شاتر مورد نظر را تنظیم نمود و تغییر داد .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=