منوی تعمیرگاه دوربین

نکات استفاده از حالت عکاسی پی در پی در دوربین های Canon


نکات استفاده از حالت عکاسی پی در پی در دوربین های Canon

 

حالت عکاسی متوالی (Continuous) به این شکل خواهد بود  که با پایین نگه داشتن  دکمه شاتر ،دوربین به صورت متوالی عکس می گیرد. با استفاده از این حالت احتمال اینکه بتوانید از یک لحظه خاص عکس بگیرید بالا می رود، بنابراین در هر زمان که تمایل دارید تا از سوژه های متحرک عکس بگیرید  می توانید از این حالت استفاده نمایید .  

برای عکاسی از سوژه های با سرعت حرکت پایین استفاده از حالت عکاسی متوالی هم می توان استفاده نمود ؛ همچنین برای عکاسی در شرایط کم نور استفاده از عکاسی متوالی مفید است، یا برای عکاسی با سرعت شاتر پایین وقتی دوربین را با دست گرفته اید. چرا که زمانی که شما انگشت خود را روی دکمه شاتر فشار می دهید دوربین حرکت کمتری دارد نسبت به زمانی که بخواهید برای گرفتن یک عکس دکمه شاتر را فشار دهید.

برخی از موارد وجود دارند که ممکن است باعث کاهش سرعت دوربین در زمان استفاده از حالت عکاسی متوالی می شوند . این شرایط به شرح زیر می باشند.

حداکثر سرعت در حالت عکاسی متوالی در شرایط زیر به دست می آید :

سرعت شاتر 1.500 ثانیه یا سریعتر ؛

بازترین حالت دیافراگم ؛

غیر فعال بودن حالت Anti-flicker .

 همچنین سرعت عکاسی پی در پی به واسطه عوامل زیر کاهش می یابد :

سرعت شاتر ؛

 دیافراگم ؛

شرایط سوژه ؛

مقدار نور موجود در صحنه ؛ لنز ؛

حالت استفاده از فلاش ؛

 دمای هوا ؛

نوع باتری و مقدار باقی مانده انرژی در باتری ؛

با تنظیم AF در حالت One-shot AF و خاموش نمودن استابیلایزر لنز در زمان استفاده از لنز های EF300mm f/4L IS USM, EF28-135mm f/3.5-  5.6 IS USM, EF75-300mm f/4-5.6 IS USM, EF100-400mm f/4.5-5.6L USM  نیز سرعت عکاسی پی در پی دوربین کاهش می یابد .

در صورت استفاده از حالت های عکاسی بی صدا ( تک عکس ) و عکاسی بی صدا ( متوالی )   فاصله زمانی میان فشرده شدن کامل دکمه شاتر تا زمان گرفته شدن عکس ممکن است نسبت به حالت عادی کمی طولانی تر باشد .

در حالت نمای زنده ؛ حالت های عکاسی بی صدا ( تک عکس ) و عکاسی بی صدا ( متوالی )  و  قابل استفاده نخواهند بود .

در صورت پایین بودن مقدار انرژی باقی مانده در باتری و یا در شرایط عکاسی در محیط های کم نور ، سرعت عکاسی مداوم ممکن است کاهش یابد .

در حالت استفاده از عملکرد AI Servo AF ؛ با توجه به شرایط حرکتی سوژه و نوع لنز مورد استفاده ، سرعت عکاسی پی در پی دوربین ممکن است کاهش یابد .

در صورت استفاده از گریپ باتری BG-E14 به همراه باتری های AA/R6 ؛ سرعت عکاسی پی در پی در حالت سرعت بالا ممکن است کاهش بیابد .

در صورت فعال نمودن Anti Flicker و عکاسی تحت شرایط نور فلیکر دار ، سرعت عکاسی پی در پی دوربین کاهش می یابد و فاصله زمانی میان گرفته شدن هر عکس ممکن است نا مرتب بوده و حالت رها سازی شاتر ممکن است نا منظم باشد .

در زمان پر شدن کارت حافظه دوربین در هنگام عکاسی پی در پی ، سرعت عکاسی مداوم کاهش می یابد .

 

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=