تولید سنسور 1/1.8 اینچی کانن برای فیلمبرداری در شرایط به شدت کم نور

تولید سنسور 1/1.8 اینچی کانن برای فیلمبرداری در شرایط به شدت کم نور

کمپانی کانن به تازگی از تولید نوعی سنسور CMOS خبر داده است که مخصوص فیلمبرداری در شرایط به شدت کم نور طراحی شده است . این سنسور جدید که آنرا LI7050 نامیده اند در واقع یک سنسور 1/1.8 اینچی است که مشابه ابعاد آنرا در سنسور های به کار رفته در تلفن های هوشمند می توان مشاهده نمود .اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که سنسور کانن برای اهداف خاصی طراحی شده است .

این سنسور دارای کاربرد های صنتعتی متفاوتی است و هدف از طراحی آن ؛ فیلمبرداری در شرایط بسیار کم نور می باشد. به عنوان مثال این سنسور در درون دوربینهای امنیتی  قادر است تا در شرایط تقریبا کم نور ؛ جزئیات متناسبی از رنگ ها را ارایه داده و جزئیات تقریبا کاملی را به دست آورد . همچنین به دلیل اندازه بسیار کوچک ابعاد این سنسور ؛ از آن برای افزایش کیفیت تصاویر زیر آب یا دوربینهای پوشیدنی از سوی پرسنل امنیتی که مجبور به کار در شرایط کم نور هستند ؛ می توان استفاده نمود .

بنا بر اعلام کمپانی کانن ؛ در حال حاضر دوربینهای مدار بسته امنیتی تصاویر را به صورت مادون قرمز ثبت نموده و خروجی فیلمبرداری آنها مونوکروم می باشد در حالیکه با استفاده از سنسور LI7050 در دوربین های تحت شبکه می توان تصاویر واضح رنگی از فضاهای عمومی ؛ جاده ها , شبکه حمل و نقل و ... را در طول زمان های شب به دست آورد .

این سنسور به لطف طراحی 4.1 µm پیکسلی خود قادر به انجام فیلمبرداری فول اچ دی در شرایط نسبتا تاریک است و همچنین با استفاده از آن استفاده از مود های HDR برای افزایش دامنه دینامیکی سیستم ها می توان استفاده نمود . در زمان استفاده از مود HDR دوربین ها قادرند تا تصاویر صحنه های به شدت پر کنتراست را به دست آورده و در عین حال جزئیات کاملی را از  نواحی دارای هایلایت و سایه در درون کادر تصویر به دست آورند .دامنه دینامیکی قابل دستیابی با این سنسور تقریبا 20EV برآورد شده است .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی تعمیر دوربین کانن

در زمان استفاده از مود HDR تصویر برداری از نواحی تاریک یا روشن موجود در درون کادر ؛ با سرعت 30 فریم در ثانیه انجام می شود و در صورت نیاز به فریم ریتهای بالاتر ؛ امکان استفاده از 60 فریم بر ثانیه در دامنه دینامیکی تقریبی 12.5 EV قابل دستیابی خواهد بود .

اگر چه این سنسور به عنوان یک سنسور برای دوربینهاثی امنیتی مدار بسته مطرح شده است اما در سیستم های عکاسی و تصویر برداری کاربران هم قابل استفاده خواهد بود .تلفنهای هوشمند مدرن که دارای چندین دوربین برای فواصل کانونی مختلفی هستند نیز می توانند از این سنسور بهره برده و با استفاده از آن به قدرت عکاسی و تصویر برداری در شرایط کم نور بیفزایند .

 

مطالب مفید :

راهنمای تمیز کردن سنسور دوربین برای افراد مبتدی

تولید سنسور 83 مگاپیکسلی توسط کمپانی کانن

نمایندگی تعمیرات کانن - آیا اندازه سنسور دوربین تفاوتی در کیفیت عکس به وجود می آورد ؟

تاثیر مخرب لیزر بر سنسور دوربین

تعمیر دوربین کانن

 

نظرات