منوی تعمیرگاه دوربین

نکات ایمنی در زمان حمل و نقل دوربین


نکات ایمنی در زمان حمل و نقل دوربین

حمل و نقل و جابجا نمودن دوربین در هر زمان نیازمند رعایت برخی نکات ایمنی است که با انجام آنها عمر دوربین افزایش یافته و در زمان استفاده بهترین عملکرد ها را می توان از آن انتظار داشت . رعایت این نکات ساده و ابتدایی به شما کمک می کنند تا از دچار شدن به دردسر های بزرگ احتمالی پیشگیری نمایید .

 دوربین یک ابزار هوشمند دقیق است . از انداختن ، پرتاب کردن یا شوک وارد کردن به آن خودداری نمایید .

بدنه   دوربین ضد آب نیست و قادر به استفاده در آب نمی باشد . در صورتی که دوربین به صورت تصادفی در آب افتاد ، فورا آنرا به نزدیک ترین تعمیرگاه مجاز کانن ارایه دهید . هر گونه قطرات آب را از روی بدنه پاک کنید و آنرا کاملا خشک نمایید . در صورت قرار گرفتن در شرایط هوای خشک و نمکی ، دوربین را با پارچه مخصوص کاملا تمیز کنید .

از قرار دادن دوربین در نزدیکی اجسامی که دارای میدان مغناطیسی بسیار قوی هستند خودداری نمایید . همچنین دوربین را در نزدیکی آنتن های رادیویی قوی قرار ندهید . میدان های مغناطیسی قوی قادر به ایجاد اختلال در عملکرد دوربین و از بین بردن اطلاعات عکس های شما می باشند .

از قرار دادن دوربین در حرارت زیاد مثل تابش مستقیم آفتاب در داخل اتومبیل خودداری نمایید . دمای بسیار بالا موجب اختلال در عملکرد های دوربین می شود .

در داخل دوربین مدار های الکترونیکی بسیار دقیق قرار دارند . از باز کردن و دستکاری این مدار ها خودداری کنید.

هرگز با فشار دست یا انگشت مانع از عملکرد فلاش دوربین یا بالارفتن آینه دوربین نشوید . اینکار موجب آسیب شدید در عملکرد های دوربین می شود .

برای تمیز کردن قسمت های داخلی دوربین و از بین بردن گرد و غبار ، از قسمت هایی مثل لنز ، ویزور ، اینه و صفحه فوکوس  ، از دستگاه های دمنده بازاری استفاده کنید .هرگز از پاک کننده های دارای حلال های ارگانیک استفاده نکنید .

از دست زدن به اتصالات الکتریکی دوربین خودداری کنید .دست زدن به اتصالات الکتریکی باعث خوردگی در قطعات می شود .

در شرایط تغییر دمای محیط دوربین از شرایط بسیار گرم به دمای بسیار سرد ، ممکن است بخار و رطوبت در قسمت های داخلی دوربین ایجاد شود . برای جلوگیری از ایجاد حالت شرجی و رطوبت ، ابتدا دوربین را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و پس از تطبیق دوربین با دمای محیط آنرا از کیسه خارج کنید .

در صورت ایجاد شرجی و رطوبت در دوربین ؛ آنرا روشن نکنید . در این شرایط لنز ، باتری و کارت حافظه را خارج نمایید و صبر کنید تا رطوبت از دوربین تبخیر شود .

از قرار دادن دوربین در محل نگهداری مواد شیمیایی خودداری کنید. این حالت موجب ایجاد خوردگی و پوشیدگی در قطعات دوربین می شود .

در صورتی که از دوربین برای مدت طولانی استفاده نکردید ، قبل از کاربری مجدد ، تمام قسمت های آنرا تست کنید . در شرایط لزوم استفاده از دوربین برای موقعیت های بسیار مهم بعد از یک دوره عدم استفاده طولانی مدت ، دوربین را به مراکز مجاز ببرید و تمامی قسمت های آنرا بررسی کنید .

در شرایط عکاسی طولانی و یا فیلمبرداری طولانی مدت ، بدنه دوربین ممکن است داغ شود . این گرما بر اثر عملکرد طبیعی دوربین به وجود می آید و در اثر اشکالات فنی نمی باشد .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=