منوی تعمیرگاه دوربین

معرفی بهترین لنز ها برای عکاسی از مراسم عروسی


معرفی بهترین لنز ها برای عکاسی از مراسم عروسی

یکی از اولین و بارزترین ویژگی های یک عکاس حرفه ای استفاده از تمام ظرفیت های دوربین خود برای ثبت بهترین عکس ها می باشد و از آنجا که دوربین های DSLR از قابلیت تعویض لنز برخوردار هستند از این روی استفاده از لنز های مختلف برای ثبت صحنه های متفاوت یکی از اولین ابزار هایی است که عکاسان هنرمند را قادر می سازد تا در موقعیت های مختلف ؛ ویژگی های متفاوتی را از صحنه های موجود به ثبت برسانند . در این سری از مطالب معرفی لنز ؛ بهترین لنز ها برای عکاسان در زمان عکاسی از مراسم های عروسی را مورد اشاره قرار می دهیم .

EF 50mm f/1.4 USM

این لنز با برخورداری از یک دیافراگم پر سرعت و همچنین با دارا بودن یک سیستم اتوفوکوس بسیار سریع اولین انتخاب در معرفی لنز های مناسب برای عکاسی از یک مراسم عروسی می تواند باشد . این لنز با توجه به کیفیت بسیار بالایی که در تصاویر ارایه می دهد یک گزینه بسیار عالی برای عکاسی در فضای باز و فضاهای داخلی می تواند باشد .

ویژگی های لنز در یک نگاه :

دیافارگم سریع f 1.4

زاویه دید استاندارد 46 درجه

موتور فوکوس USM

نزدیکترین فاصله فوکوس دهی 45 سانتیمتر

المان لنز کروی شکل

قطر دهانه فیلتر 58 میلیمتر

موتور اولتراسونیک این لنز سرعت بسیار بالایی را در زمان استفاده از اتوفوکوس فراهم می آورد و فوکوس دستی تمام وقت آن امکان استفاده از این ویژگی بدون نیاز به ترک حالت اتوفوکوس را فراهم می آورد . المان های عدسی های لنز و دیافراگم f1.4 استفاده از این لنز برای عکاسی در ژانر های منظره ؛ مسافرت ؛ پرتره و عروسی را متناسب می نماید .

دیافراگم کاملا دایره ای شکل این لنز امکان فوکوس بسیار نرم و یک دست را فراهم می آورد و دستیابی به حالت شارپ در پیش زمینه با بلور نرم و همسان پس زمینه همراه خواهد بود .

پوشش فرا طیفی به کار گرفته شده در این لنز ها امکان توازن رنگ و تقویت کنتراست ها را فراهم می آورد ودر ضمن این کار از به وجود آمدن حالت های روح ( گاستینگ ) و فلیر ( بازتاب نور در عدسی ) ممانعت به عمل می آورد .

EF 24-70mm f/2.8L II USM

 

این یک لنز زوم استاندارد با کیفیت خارق العاده برای به دست آوردن دیافراگم سریع F2.8 در تمام فواصل کانونی لنز می باشد . شهرت این لنز به دلیل ارایه تصاویر شارپ و قابلیت استفاده از آن در تقریبا تمامی محیط ها می باشد . همچنین این یک لنز بسیار عالی بر روی تمامی دوربین های فول فریم می تواند باشد .

دیافراگم ثابت F2.8 در تمامی فواصل کانونی لنز ؛ امکان استفاده از این لنز برای عکاسی در شرایط کم نور را فراهم می آورد . همچنین با استفاده از این دیافراگم ثابت امکان کنترل عمق میدان در تمامی دامنه های زوم لنز فراهم می آید . دیافراگم 9 تیغه ای EF 24-70mm f/2.8L II USM امکان دستیابی به بوکه های مدور و منظم در پس زمینه را فراهم می آورد و این بدان معنا خواهد بود که در مقابل هر پس زمینه ای به اسانی می توان عکاسی نمود .

وجود یک موتور اتوفوکوس اولتراسونیک به معنای آن است که امکان دستیابی به یک فوکوس سریع و دقیق در حالتی کاملا بدون صدا میسر است .

حالت  های اعوجاج کروماتیک در تمام فواصل کانونی این لنز ها به شدت کاهش پیدا کرده و از این روی در تمامی گوشه های عکس ، تصویری کاملا شارپ و بدون اعوجاج حتی در نماهای بسته پرتره در دست خواهیم داشت .

EF 70-200mm f/2.8L IS II USM

EF 70-200mm f/2.8L IS II USM یک لنز زوم تله فتو همه کاره برای کاربرد های حرفه ای است .بدنه مقاوم ؛ استابیلایزر 4  مرحله ای و المان های تخصصی از جمله ویژگی های برتر این لنز ها به شمار می آیند .

ویژگی های اصلی این لنز در یک نگاه :

عملکرد سریع در بین تمامی لنز های سری L

بازترین دیافراگم ثابت F2.8

 استابیلایزر 4 مرحله ای

المان های لنز UD و فلوریت

کمترین فاصله فوکوس 1.2 متر

مقاوم در برابر رطوبت و گرد و غبار

موتور اتوفوکوس USM

عکاسی در شرایط کم نور با دوربین روی دست به لطف استفاده از سریعترین بازه دیافراگم در F 2.8 به دست می آید . این بازه دیافراگم در تمامی فواصل کانونی لنز به صورت ثابت قابل استفاده می باشد و از این روی عکاس در تمامی حالت ها بر روی عمق میدان دید در عکس خود کنترل کاملی خواهد داشت .

همچنین استابیلایزر 4 مرحله ای مورد استفاده در این لنز امکان عکاسی در شرایط کم نور بدون لزوم استفاده از سه پایه را فراهم می آورد . سیستم تثبیت تصویر این لنز امکان استفاده از سرعت شاتر 4 برابر کمتر و بدون ایجاد حالت بلور در عکس را فراهم می آورد  . موتور اتوفوکوس اولتراسونیک این لنز به معنای دستیابی به یک فوکوس سریع و دقیق در حالتی کاملا بدون صدا خواهد بود . علاوه بر این فوکوس دستی تمام وقت این لنز نیز امکان استفاده از فوکوس بدون نیاز به ترک حالت های اتوفوکوس را امکان پذیر می نماید .

 

نظرات
علی قنبری :
250 - 55 چطوره ؟ [شنبه 1396/09/18 15:52]

 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=