معرفی بهترین لنز ها برای دوربین های فول فریم نیکون


معرفی بهترین لنز ها برای دوربین های فول فریم نیکون

 

دوربین های فول فریم نیکون بدون انجام ضریب کراپ تصویر هایی با رزولوشن بالا و با ابعاد کامل را در اختیار عکاس قرار می دهند . در این مطلب بهترین لنز های نیکون برای استفاده به همراه دوربین های فول فریم ساخت این کمپانی را مورد اشاره قرار داده ایم.

تعمیر لنز نیکون - تعمیر دوربین نیکون

بهترین لنز زوم استاندارد

لنز  های زوم استاندارد ابزار هایی همه کاره و انعظاف پذیر هستند که از یک زاویه دید کاملا باز تا حالت های زوم در فواصل کانونی طولانی را ارایه می دهند. این لنز ها به طور سنتی برای سبک های عکاسی پرتره مورد استفاده قرار می گیرند .

 

بهترین انتخاب : Sigma 24-70mm F2.8 DG OS HSM Art

لنز های سری Art از کمپانی سیگما در زمره بهترین محصولات این کمپانی هستند که از ساختار و کیفیت تصویر مطلوبی برخوردار می باشند . همچنین با توجه به کیفیت و ساختار محکم و مطلوب این لنز ها ؛ به لحاظ قیمت در مقایسه با سایر برند ها نیز مقرون به صرفه تر به نظر می رسند . لنز استابیلایزر دار سیگما 24-70mm F2.8 DG OS HSM Art یک لنز بسیار با ارزش با کیفیت تصویر نسبتا عالی است که برای استفاده در عکاسی پرتره با دوربین های فول فریم نیکون توصیه می شود.

 

بهترین لنز پرایم :

لنز های پرایم با برخورداری از یک فاصله کانونی ثابت ؛ پیچیدگی های لنز های زوم را ندارند و با ارایه یک بدنه سبک و کم حجم تر ؛ تصاویر شارپ تر را ارایه داده و امکان عکاسی در شرایط نسبتا کم نور را نیز فراهم می آورند .

تعمیر لنز نیکون - تعمیر دوربین نیکون

بهترین انتخاب : Tamron SP 35mm F1.8 Di VC USD

لنز های سری SP از کمپانی تامرون از لحاظ کیفیت و قمت مناسب به شهرت بسیار زیادی دست پیدا کرده اند . لنز تامرون SP 35mm F1.8 Di VC USD یک لنز شارپ و سریع با بدنه ای کوچک و کم حجم است که بدنه با کیفیت آن از حالت مهر و موم در برابر شرایط اقلیمی نیز برخوردار است . از لحاظ ساختار اپتیکال ؛ طراحی این لنز به گونه ای انجام شده است که در تمام دیافراگم های موجود ؛ ار حالت شارپ مطلوب برخوردار باشد .

اگر چه در میان لنز های عکاسی دیافراگم های سریعتر از F1/8 نیز وجود دارند اما در هر صورت این لنز هنوز از قدرت کافی برای محو پس زمینه و عکاسی در شرایط کم نور برخوردار است .

 

بهترین لنز زوم واید انگل

از لنز های زوم واید انگل به طور معمول برای عکاسی در محیط های داخلی و معماری و مناظر استفاده می شود .

تعمیر لنز نیکون - تعمیر دوربین نیکون

بهترین انتخاب : Tamron SP 15-30mm F2.8 Di VC USD G2

لنز 15-30mm از سری لنز های نسل دوم ساخت کمپانی تامرون است که در ساختار آن ویژگی هایی همچون کوتینگ روی بدنه ؛ ساختار اتوفوکوس و استابیلایزر درون بدنه ؛ به نحو چشمگیری بهبود یافته است و با توجه به تمامی پیشرفت های به وجود آمده ؛ این لنز به یکی از بهترین گزینه ها برای عکاسی در فضاهای داخلی ؛ مناظر و فضاهای معماری مبدل شده است .

 

بهترین لنز زوم تله فتو :

لنز های زوم تله فتو با قدرت زوم در فواصل کانونی نسبتا بالا امکان عکاسی از سوژه هایی با فواصل دور را فراهم می آورند .

تعمیر لنز نیکون - تعمیر دوربین نیکون

بهترین انتخاب : Nikon AF-S 70-200mm F4G ED VR

لنز نیکون AF-S 70-200mm F4G ED VR یکی از مفید ترین و کارآمد ترین لنز های ساخت نیکون است که کیفیت تصویر عالی ؛ دیافراگم پر سرعت را در قالب یک بدنه سبک و کم حجم تر ارایه می دهد . در حالیکه محصول F4 از انعطاف پذیری گزینه F2.8 برای عکاسی در شرایط کم نور برخوردار نیست ، اما در هر صورت این لنز تصاویر شارپ در بسیاری از سرعت های شاتر را ارایه می نماید.

 

بهترین لنز ماکرو

لنز های ماکرو امکان عکاسی از سوژه های کوچک در فواصل بسیار نزدیک را ارایه می دهند.

تعمیر لنز نیکون - تعمیر دوربین نیکون

بهترین انتخاب : Nikon AF-S Micro-Nikkor 60mm F2.8G ED

لنز نیکون AF-S Micro-Nikkor 60mm F2.8G ED یک نسخه به روز رسانی شده از معروفترین لنز های نیکون است که کیفیت تصویر بسیار عالی را برای تصاویر کلوز آپ را ارایه می دهد . در مقایسه با نسخه قدیمیتر AF-D لنز AF-S 60mm F2.8 تصاویر شارپ تر را در یک بدنه کوچکتر و به لطف یک موتور فوکوس داخلی ؛ ارایه می دهد .

 

بهترین لنز زوم مسافرتی

در تولید لنز های زوم مسافرتی ؛ انعطاف پذیری و پویایی ، اصلی ترین مسئله مورد توجه است .

تعمیر لنز نیکون - تعمیر دوربین نیکون

بهترین انتخاب : Nikon AF-S 24-120mm F4G ED VR

لنز های زوم مسافرتی نیز همانند لنز های زوم استاندارد از پویایی و انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند و در زمان استفاده از آنها ؛ زاویه دید باز تا فواصل کانونی تله فتو را در اختیار می توان داشت. لنز زوم Nikon AF-S 24-120mm F4G ED VR یک لنز زوم مسافرتی است که اگر چه تصاویر کاملا شارپ و با کیفیت را ارایه نمی دهد اما در هر صورت در بسیاری از موقعیت های عکاسی یک لنز کارآمد به شمار می آید .

تعمیر دوربین نیکون

نمایندگی تعمیرات نیکون و دیگر واحدهای تعمیرات دوربین نیکون در ایران

 

نظرات