منوی تعمیرگاه دوربین

ترفند های عکاسی در محیط ها و استودیو های کوچک


ترفند های عکاسی در محیط ها و استودیو های کوچک

نمایندگی تعمیرات کانن - دسترسی به یک فضای بزرگ برای انجام امور عکاسی قطعا یک مزیت بسیار عالی به شمار می آید ؛ اما در بسیاری از موارد چنین فضایی در اختیار ما قرار نمی گیرد .

در بسیاری از موقعیت ها ؛ فضاها و محیط های استودیویی بسیار کوچکی در اختیار عکاسان قرار می گیرد که این فضاهای کوچک ؛ چالش های زیادی را پیش روی عکاسان قرار می دهند .

تعمیرات کانن - نمایندگی تعمیرات کانن - تعمیرات دوربین

در این مطلب به بیان برخی از چالش های موجود در محیط های استودیویی کوچک و روشهای برخورد با این شرایط می پردازیم .تعمیر دوربین

استودیو با سقف کوتاه :

اگر در فضای مورد عکاسی بتوانیم نور ها را در سطحی بالاتر از خط تراز چشم سوژه قرار بدهیم ؛ یکی از راه هایی می باشد که به ایجاد خلاقیت های آزادانه کمک می کند .

اما اگر شما در یک اتاق با سقفی نسبتا کوتاه اقدام به عکاسی می کنید ؛ این موقعیت ویژه در دسترس شما نیست و شما با یک چالش اساسی مواجه خواهید بود .

تعمیرات دوربین - تعمیرات لنز - نمایندگی کانن

ژست ها و پوزیشن های نشسته ؛ یکی از راهکار های برخورد با چالش های موجود در محیط های دارای سقف کوتاه می باشد .نمایندگی تعمیرات کانن

بسیاری از عکاسان صاحب سبک ؛ ابتدا ژست ها و پوزیشن های نشسته را در دستور کار قرار می دهند و با استفاده از این حالت نور را در زاویه بالاتر از سطح تراز چشم سوژه قرار می دهند.

دیوار های رنگی :

وقتی برای اولین بار با استفاده از یک استروب در محیط داخلی اقدام به عکاسی می کنید ؛ ممکن است نوعی حالت رنگی عجیب را در عکس های خود مشاهده کنید .

در یک محیط با دیوار های دارای رنگ روغن سفید و مات ؛ تاثیر رنگ های مات در عکس های خود را به خوبی مشاهده خواهید نمود .تعمیرات کانن

تعمیرات دوربین - نمایندگی تعمیر دوربین

استفاده از فریم های سیاه و سفید در اطراف سوژه یکی از روشهایی است که به شما کمک می کند تا تاثیر بازتاب رنگهای نامطلوب محیط را به حداقل کاهش دهید .

این فریم های مسطح در اغلب موارد قابل حرکت بوده و در سطوح مختلف قادر به اعمال تاثیرات و جلوگیری از بازتاب نورهای ناخواسته در محیط می توانند باشند .

محیط کوچک:

اگر به دنبال دستیابی به یک نور نرم و یک دست در محیطی بسیار کوچک هستید ؛ انتخاب نوع مادیفایر برای استروب های استودیویی اهمیت بسیار زیادی دارد .

در حالی که همه دوست دارند تا از مادیفایر های بزرگ برای عکاسی استفاده کنند ؛ اما در یک محیط کوچک وجود یک مادیفایر بزرگ موجب گسترده شدن بیش از اندازه دامنه نور شده ؛ و این حالت تابش نور بسیار زیاد و بدون فایده بر روی سوژه را فراهم می آورد .نورپردازی در آتلیه

تعمیرات کانن

در یک فضای بزرگ استفاده از مادیفایر بزرگ یک مزیت به شمار می آید اما در فضای کوچک ؛ کنترل دامنه و سطح انتشار نور یک مادیفایر بزرگ ؛ کاری بسیار دشوار خواهد بود .

کف بد شکل زمین

وجود یک کف بدشکل و زشت نه تنها اصول زیبایی شناختی عکس را تخریب می کند بلکه ؛ حتی می تواند باعث بونس ( بازتاب ) ناخواسته نور بر سوژه شود .

برای از بین بردن این مشکل دو راه حل دارید :

اول اینکه در صورت قرار گرفتن محل کف زمین در عکس ؛ سطح قابل دید را با هر وسیله مطلوب آنرا بپوشانید .

دوم اینکه ؛ در صورت عدم دیده شدن سطح کف ، با هر جسمی که مانع از بازتاب و بونس شدن نور می شود ؛ آنرا بپوشانید . این جسم می تواند یک پتو یا حتی موکت تیره باشد .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=