منوی تعمیرگاه دوربین

دوربین Pentax K-1 Mark II ؛ عکاسی تا ایزو 819200 و قابلیت پیکسل شیفت


دوربین Pentax K-1 Mark II ؛ عکاسی تا ایزو 819200 و قابلیت پیکسل شیفت

 

تقریبا پس از دو سال ؛ کمپانی ریکو جدیدترین دوربین فول فریم خود با نام Pentax K-1 Mark II را معرفی نمود . این دوربین اخرین محصول فول فریم کمپانی ریکو بوده و از همان سنسور بدون فیلتر مشابه با دوربین Mark I با کیفیت 36.4 مگاپیکسل ؛ استفاده می کند .

در این دوربین از یک خط سرعت دهنده استفاده شده است و با افزودن این امکان ؛ شرایط عکاسی با ایزو 819200 فراهم می آید . بر اساس اعلام کمپانی ریکو ؛ در این دوربین برای دستیابی به بازتولید بهتر رنگ ها به خصوص در طیف رنگ های سبز و آبی ؛ پارامتر های پردازش تصویر به نحو موثری بهبود یافته اند .

سیستم رزولوشن پیکسل شیفت به کار رفته در دوربین K-1 II در حالت بدون استفاده از سه پایه و با استفاده از سنجش حرکت های ناشی از لرزش دست و ثبت و ترکیب چهار تصویر در غالب یک عکس با رزولوشن بالا ، به رزولوشن تصویر به طزر قابل ملاحظه ای می افزاید .

ویژگی های سخت افزاری دوربین در مقایسه با مدل K-1 به صورت دست نخورده باقی مانده است .

این دوربین هنوز از یک بدنه مقاوم و انعطاف پذیر در برابر شرایط اقلیمی برخوردار است و صفحه ال سی دی چرخان آن با ابعاد 3.2 اینچ و کیفیت 1.04 میلیون پیکسل ، پوشش صحنه را به صورت 100 فراهم می آورد .

این دوربین دارای 33 نقطه اتوفوکوس با 25 نقطه کراس می باشد و الگوریتم تعقیب سوژه آن در مود AF-C از دقت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود . سیستم تثبیت تصویر 5 محور تا 5 استاپ اصلاح تصویر را برای این دوربین فراهم می آورد .

سرعت عکاسی مداوم K-1 II 4.4 فریم بر ثانیه ( تا 17 فایل RAW و 70 فایل JPEG ) در مود عادی و 6.4 فریم بر ثانیه در مود APS-C می باشد .

بالاترین کیفیت تصویر برداری 1080/30p است که کمی قدیمی به نظر می رسد اما با این وجود ؛ امکان تصویر برداری با فریم های فاصله دار در کیفیت 4K برای به دست آوردن ویدیو های تایم لپس در این دوربین وجود دارد .

درگاه های اتصال هدفون و میکروفون و کاهش نویز صدای باد نیز از جمله ویژگی ها و امکانات در این دوربین جدید به شمار می آیند .

دوربین Pentax K-1 Mark II در نمایندگی اصلی دوربین پنتاکس با قیمت 2000 دلار برای بدنه و با قیمت 2400 دلار به همراه یک لنز زوم HD Pentax-D FA 28-105mm F3.5-5.6 ED DC WR ارایه می شود .


مشخصات:

نظرات
=