منوی تعمیرگاه دوربین

نمایندگی کانن - بررسی سیستم اتوفوکوس در دوربین Canon EOS M50


نمایندگی کانن - بررسی سیستم اتوفوکوس در دوربین Canon EOS M50

دوربین بدون اینه EOS M50 به عنوان یکی از جدیدترین تولیدات نمایندگی کانن ؛ چیزی فراتر از یک دوربین سطح مبتدی است و امکانات و قابلیت هایی بیش از هر دوربین کامپکت دیگر در اختیار کاربران قرار می دهد . در این مقاله به طور خاص به بررسی سیستم اتوفوکوس پیشرفته این دوربین می پردازیم .

Dual Pixel CMOS AF

در دروبین کانن EOS M50 از سیستم فناوری پیشرفته Dual Pixel CMOS استفاده شده است و این فناوری پیشرفته از نخستین روز های تولید , از یک مبنای عملکردی بسیار قوی برای اتوفوکوس در حالت های عکاسی و فیلمبرداری برخودار بوده است . بر خلاف دیگر سیستم های اتوفوکوس ؛ در سیستم Dual Pixel CMOS AF از هر یک از پیکسل های موجود بر روی سنسور دوربین همزمان برای تشخیص فوکوس و ثبت تصویر استفاده می شود .

با استفاده از این فناوری ؛ هر یک از پیکسل های موجود بر روی سنسور وظیفه تشخیص نقطه فوکوس را به عهده می گیرند و از این روی اطلاعات بیشتری برای شارپنس تصویر گرد آوری می شود و در نتیجه یک فوکوس مثبت و قوی به دست آورده می شود .

این ویژگی در دوربین های بدون آینه اهمیت بالاتری می یابد زیرا فوکوس تصویر خارج از سنسور تنها روش موجود برای فوکوس دهی در دوربین های بدون آینه بوده است و برای انجام اینکار یک سنسور مجزا برای تشخیص فوکوس استفاده می شده است .

فیلمبرداری با کیفیت HD نیز یکی از حوزه هایی است که سیستم Dual Pixel CMOS AF از تاثیرگذاری فراوانی بر روی آن برخوردار است .

نمایندگی کانن - نمایندگی تعمیرات کانن - تعمیرات کانن در تهران

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی اصلی کانن

اما دوربین جدید نمایندگی کانن با نام EOS M50 از فناوری Dual Pixel CMOS برای اولین بار بر روی یک دوربین بدون آینه استفاده کرده است .برخی از ویژگی های بسیار پیشرفته این سیستم در دوربین EOS M50 عبارتند از :

سیستم اتوفوکوس 99 نقطه ای با لنز های EF-M و 143 نقطه ای با لنز های با برخی از لنز های منتخب

سطح پوشش اتوفوکوس 100 درصد در حالت عمودی و 88 درصد در حالت افقی

قابلیت تعقیب سوژه در حالت حرکت در یک وضعیت کادر واید

اتوفوکوس تشخیص چشم که قادر است تا نزدیکترین چشم نسبت به دوربین را شناسایی کند .

قابلیت اتوفوکوس در شرایط بسیار کم نور

قابلیت تعقیب سوژه متحرک در حالت عکاسی متوالی تا 7.4 فریم بر ثانیه

لنز های سازگار با سیستم اتوفوکوس 149 نقطه ای در دوربین EOS M50 عبارتند از :

EF-M 18–150mm f/3.5–6.3 IS STM
EF-M 55–200mm f/4.5–6.3 IS STM
EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM

در سایر لنز های EF-M نیز سیستم اتوفوکوس 99 نقطه ای قابل استفاده است . در مدل های قبل از دوربین های میرورلس ساخت کانن ؛ اتوفوکوس تنها با 49 نقطه امکان پذیر بوده است .

این امر بدان معناست که این دوربین قادر است تا سوژه را در هر نقطه در درون کادر به اسانی تشخیص داده و بر روی آن فوکوس نماید . همچنین وجود نقاط بیشتر اتوفوکوس به معنای وجود امکان دقیقتر تعیین نقطه فوکوس خواهد بود و حتی سوژه های دارای حرکت نیز در یک محدوده وسیعتر مورد تعقیب قرار می گیرند .

اتوفوکوس تشخیص چشم

این فناوری در دوربین های نمایندگی کانن نسبتا جدید است و زمانی که روش اتوفوکوس دوربین EOS M50 در حالت Face Detect + Tracking قرار داده می شود ؛ از کل ناحیه اتوفوکوس فعال برای فوکوس گرفتن استفاده می شود .

در این وضعیت ؛ دوربین تنها به تشخیص چهره سوژه اکتفا نخواهد کرد بلکه در عوض ؛ اکنون قادر است تا نزدیکترین چشم سوژه نسبت به دوربین را شناسایی نموده و یک کادر فوکوس کوچکتر را نیز بر روی آن قرار می دهد .

در صورت حرکت سوژه ؛ سیستم اتوفوکوس به تعقیب چشم سوژه می پردازد و تا زمانی که در کادر قرار داشته باشد این تعقیب ادامه می یابد .

با استفاده از این فناوری ؛ چشم سوژه در شارپ ترین حالت ممکن قرار میگیرد و برای تغییر نقطه فوکوس به دیگر چشم سوژه تنها کافی است تا دکمه انتخاب نقطه فوکوس پشت دوربین را دوبار فشار داده و با اینکار کادر اتوفوکوس بر روی چشم دوم قرار می گیرد .

این فناوری از قابلیت های بسیار پیشرفته ای برخوردار بوده و علاوه بر چشم قادر است تا سایر اندام های صورت انسان را نیز به خوبی شناسایی کند .

نمایندگی تعمیرات کانن - تعمیرات کانن در تهران - نمایندگی اصلی کانن

تعقیب فوکوس

توانایی دوربین برای تعقیب فوکوس بر روی یک سوژه دارای حرکت یکی از ویژگی های شگفت انگیز می باشد .

این حالت چیزی بیش از یک تعقیب نقطه ساده است و به معنای آن می باشد که دوربین قادر است تا به صورت مداوم نقاط اتوفوکوس را تغییر داده و حالت های حرکتی سوژه در درون کادر را پیش بینی کند .

Servo AF تا 7.4 فریم بر ثانیه

Servo AF در دوربین M50  از قدرت بسیار بالاتری نسبت به تمام مدل های قبل از آن برخوردار است و از آنجا که این دوربین قادر است تا Servo AF را در حالت عکاسی متوالی در 7.4 فریم بر ثانیه به دست بیاورد این امر بدان معنا خواهد بود که این دوربین از تمام ظرفیت سنسور برای به دست آوردن اطلاعات نقطه فوکوس استفاده می کند 

مترجم : فرهاد مولایی

مطالب مشابه :

معرفی دوربین Canon EOS M50 : سنسور ۲۴ مگاپیکسلی ، تصویر برداری 4K ، ویزور الکترونیک داخلی

 

 

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=