منوی تعمیرگاه دوربین

بررسی لنز های سری L در مقایسه با لنز های IS شرکت کانن


بررسی لنز های سری L در مقایسه با لنز های IS شرکت کانن

IS

عبارت IS در لنز های کانن مخفف کلمه Image Stabilizer ( تثبیت کننده تصویر ) می باشد و در واقع لنز های دارای IS لنز هایی هستند که از قابلیت تثبیت تصویر برخوردار می باشند .

لنز های شرکت کانن که از نمایندگی رسمی کانن در ایران تهیه شده اند  به صورت استاندارد فاقد حالت تثبیت تصویر در درون بدنه خود می باشند ولی با این وجود شرکت کانن تلاش نمود تا نوعی تثبیت دیجیتال تصویر را برای فیلمبرداری و تصویر برداری به وجود بیاورد .

این سیستم به کاربر امکان می دهد تا تصاویر را با سرعت های شاتر پایین تر از حد معمول به ثبت برساند و البته این کار با استفاده از المان های درونی لنز برای جبران هرگونه تکان و حرکت ایجاد شده از سوی کاربر را جبران می کند .

این سیستم به طور خاص برای استفاده در لنز های تله فتو مناسب می باشد زیرا این لنز ها به طور معمول به سرعت های شاتر بالا برای شارپ نگه داشتن تصویر نیاز دارند . با استفاده از این سیستم , بکارگیری سرعت شاتر پایین با اطمینان خاطر بیشتری انجام می شود .نمایندگی کانن

سیستم تثبیت تصویر لنز ، در برابر حرکت های سوژه از تاثیر گذاری چندانی برخوردار نخواهد بود و این روی شما در زمان کار با این لنز ها همچنان نیازمند آن می باشید که از یک سرعت شاتر مناسب برای کنترل حرکت و شارپ نگه داشتن سوژه استفاده نمایید .

در برخی از لنز ها سیستم یا حالت تثبیت تصویر برای کنترل حرکت های سوژه های در حال حرکت ؛ به صورت مجزا ارایه می شود ولی باید به این نکته توجه داشته باشیم که این سیستم تنها در زمان استفاده از تکنیک حرکت پنینگ تاثیر گذار می باشد .

سری L

لنز های سری L ساخت شرکت کانن نمایندگی اصلی کانن  گزینه های اپتیکال luxury به شمار آمده و به وسیله رینگ یا حلقه قرمز رنگ موجود در قسمت جلوی بدنه از سایر لنز ها متمایز می گردند .

این لنز ها برای استفاده عکاسان هنری و عکاسان حرفه ای طراحی شده اند و از این روی برخی موارد در بین تمامی این لنز ها مشترک می باشند .

نکته اول اینکه ؛  بر اساس یافته های عکاسان مجرب در نمایندگی اصلی کانن در تهران ؛ در تمامی این لنز ها از المان های اپتیکال خاصی استفاده می شود که مشابه آنها در سایر لنز های کانن استفاده نمی شود . این لنز ها دارای المان های فلوریت و فوق متراکم می باشند که از آنها برای کمک به کنترل اعوجاجات کروماتیک استفاده می شود .

همچنین بنا بر اعلام نمایندگی رسمی کانن در ایران تمام این لنز ها از دیافراگم بسیار باز برخوردار می باشند و در این رابطه نسبت به سایر لنز های تولید شرکت کانن برتری دارند . دیافراگم باز در این لنز ها بدان معنا می باشد که دستیابی به عمق میدان پایین و محور کردن پس زمینه با استفاده از آنها به آسانی به دست می آید و همچنین امکان استفاده از این لنز ها برای عکاسی در شرایط کم نور به میزان بیشتری فراهم می باشد .

لنز های سری L کانن در نمایندگی کانن نسبت به لنز های معمولی از ساختار بهتری برخوردار بوده و در مقابل شرایط اقلیمی و گرد و غبار مقاومت بالاتری دارند . بسیاری از لنز های تله فتو سری L دارای بدنه ای سفید رنگ هستند که این رنگ برای دفع حرارت ایجاد شده در داخل لنز در شرایط اقلیمی گرم بکار رفته است .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=