منوی تعمیرگاه دوربین

ترفندی ساده برای بازگرداندن تنظیمات برخی از دوربینهای نیکون ، به حالت کارخانه


ترفندی ساده برای بازگرداندن تنظیمات برخی از دوربینهای نیکون ، به حالت کارخانه

در دوربینهای نیکون ریزه کاری هایی وجود دارد که احتمالا بیشتر عکاسان حرفه ای از تمامی آنها مطلعند ، اما ممکن است عده ای هنوز از این موارد و این ریزه کاری ها اطلاع چندانی نداشته باشند.
یکی از این موارد، وجود  دو نقطه سبز رنگ کوچک در جایی نزدیک کلیدها در پشت یا بالای دوربین میباشد.
آن نقطه ها بیانگر این هستند که چگونه تنظیمات دوربینتان را به حالت پیش فرض کارخانه (factory reset) برگردانید.(این عمل زمانی مورد نیاز است که اشتباهاً تنظیمات یک قسمت به هم ریخته شود)
به این نمایه "دو کلید بازگشت به حالت پیش فرض" گفته میشود: تنها کافی است دو کلیدی را که توسط دو نقطه سبز مشخص شده است،  به مدت حدوداً 2 ثانیه فشار داده و پایین نگه دارید، به همین سادگی تنظیمات دوربینتان به حالت پیش فرض کارخانه بازخواهند گشت.
شما میتوانید 2 کلیدی را که قابلیت Reset کردن به حالت کارخانه را به عهده دارند از سایت رسمی نیکون بیابید، اما یک راه ساده تر این است که فقط ببینید که کدام کلیدها با نقطه ای سبز رنگ نشانه گذاری شده اند، کافیست آن دو کلید را همزمان پایین نگه دارید.
برای نمونه ، در دوربین جدید نیکون D5 برای برگرداندن تنظیمات به حالت کارخانه ، بایستی کلیدهای Release Mode و White Balance را همزمان برای مدت کوتاهی پایین نگه دارید. این دو کلید در تصویر زیر نمایش داده شده اند. (همانگونه که میبینید دو نقطه سبزرنگ نیز نمایانگر این خصیصه این دو کلید میباشد.)


در نیکون D500 نیز جهت ریست کردن تنظیمات بایستی از کلیدهای Quality و Exposure Compensation که در بالای دوربین قرار دارند را با همان شرایط گفته شده استفاده کنید. این دو کلید در تصویر زیر نمایش داده شده اند.


اگر دوربین شما فاقد این ویژگی باشد ( مانند دوربین D3200)، این دو نقطه سبز رنگ به روی آن وجود نخواهد داشت.
در این صورت برای ریست کردن تنظیمات دوربینتان بایستی از طرق دیگری که در بخش ساپورت سایت رسمی نیکون آمده است استفاده کنید. بدیهی است که در آن صورت هر یک از مدلهای مختلف دوربین نیکون یک شیوه ریست کردن متفاوت خواهد داشت.

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=