معرفی دوربین جدید X-T4 از کمپانی فوجی فیلم

معرفی دوربین جدید X-T4  از کمپانی فوجی فیلم

پس از مدت ها انتظار ؛ کمپانی فوجی فیلم دوربین جدید X-T4 را معرفی نمود . این دوربین در واقع یک مول پیشرفته با کاربرد دوگانه است که پیشرفت های نسبتا زیادی را در دوربین های سری X-T ارایه می دهد .

تعمیر دوربین - تعمیرات دوربین - تعمیر لنز

استابیلایزر پر قدرت داخل بدنه این دوربین قادر به جبران لرزش های آن تا 6 استاپ سرعت شاتر است و از این قدرت در زمان استفاده به همراه 18 لنز ساخت کمپانی فوجی فیلم می توان استفاده نمود . در زمان استفاده از سایر لنز ها ؛ این دوربین جبران لرزش تا 5 استاپ را ارایه می نماید .

تعمیر دوربین - تعمیرات دوربین - تعمیر لنز

در طراحی این دوربین از یک مکانیسم شاتر کاملا جدید استفاده شده است و اکنون طول عمر 300 هزار شات ، برای شاتر این دوربین ارایه شده است . در مقایسه با مدل قدیمی تر X-T3 شاتر این دوربین دارای عملکرد کم صدا تری می باشد. این شاتر قادر به پشتیبانی از سرعت عکاسی متوالی تا 15 فریم بر ثانیه است .

تعمیر دوربین - تعمیرات دوربین - تعمیر لنز

در حالی که سنسور X-Trans به کار رفته در این دوربین عینا مشابه با مدل قدیمی تر X-T3 است اما سیستم اتوفوکوس آن کاملا مدرن و پیشرفته بوده و قادر به تشخیص چشم و چهره سوژه بوده و در عین حال از قابلیت تعقیب سوژه به صورت مطلوب نیز برخوردار است .

طراحی و شکل بدنه این دوربین دچار تغییرات مختلفی شده است . صفحه نمایش ال سی دی آن باز شونده و کاملا چرخان است . بر روی بدنه یک دکمه مخصوص AF-On افزوده شده است و سوئیچ تغییر حالت نورسنجی دوربین جای خود را به دکمه تغییر وضعیت از عکاسی به فیلمبرداری داده است ..

تعمیر دوربین - تعمیرات دوربین - تعمیر لنز

این دوربین دارای حجم بدنه بزرگتری است دایل کنترل پشت بدنه آن کاملا بزرگ و ملموس است و فضای زیادی را به خود اختصاص می دهد . تنظیمات دوربین در حالت های عکاسی و فیلمبرداری به صورت مجزا قابل انجام می باشند و برای یک از این تنظیمات یک دکمه Q مخصوص وجود دارد.

تعمیر دوربین - تعمیرات دوربین - تعمیر لنز

برای دوربین جدید فوجی فیلم X-T4 از یک باتری جدید NP-W235 استفاده شده است که در هر مرتبه شارژ کامل و در حالت عکاسی با ال سی دی ؛ ظرفیت لازم برای ثبت 500 شات عکس را فراهم می آورد .

تعمیر دوربین - تعمیرات دوربین - تعمیر لنز

در حالت فیلمبرداری ؛ این دوربین قادر به دستیابی به سرعت فوق العاده 240 فریم بر ثانیه است . رابط کاربری دوربین در وضعیت فیلمبرداری بهبود های قابل ملاحظه ای را شاهد است اما در هر صورت عدم وجود سوکت هدفون ؛ یکی از نقاط ضعف بزرگ برای آن محسوب می شود .

تعمیر دوربین - تعمیرات دوربین - تعمیر لنز

 دوربین جدید Fujifilm X-T4  از بهار آینده و در دو رنگ سیاه و نقره ای با قیمت 1699 دلار برای بدنه تنها ؛ در بازار های جهانی ارایه می شود . این دوربین به همراه یک لنز 18-55mm F2.8-4 با قیمت 2099 دلار و در صورت سفارش به همراه یک لنز 16-80mm F4 kit با قیمت 2199 دلار در دسترس خواهد بود.

 

جدید ترین محصول فوجی فیلم با نام Fujifilm X100V معرفی شد

دوربین فوجی فیلم X-T200 معرفی شد .

دوربین جدید فوجی فیلم با نام X-A7 معرفی شد

چرا فوجی فیلم GFX 100 یک دوربین سطح بالا است ؟

معرفی دوربین 100 مگاپیکسلی فوجی فیلم Fujifilm GFX 100

نظرات