منوی تعمیرگاه دوربین

پیش بینی زمان مرگ یک دوربین


پیش بینی زمان مرگ یک دوربین

همانند تمامی فناوری های دیگر ؛ دوربینی که در دست ما قرار دارد نیز روزی از کار خواهد افتاد و این مسئله نه تنها یک خبر وحشتناک برای بودجه و حساب بانکی یک عکاس حرفه ای است بلکه اگر این اتفاق در میانه انجام یک کار حرفه ای به وقوع بپیوندد ؛ مشکلات بسیار زیادی را برای یک عکاس حرفه ای به وجود می آورد . آگاهی از وضعیت دوربین و میزان کارکرد آن موجب پیش بینی زمان بروز حالت های عدم کارکرد دوربین و آمادگی برای مقابله با عواقب احتمالی خراب شدن دایمی یک دوربین می شود .

در زمان های طولانی کار با دوربین و زمان هایی که با اتکا به توانایی های دیجیتال دوربین ساعت های متمادی و تعداد شات های بسیار بالا را برای عکاسی کردن از یک سوژه اختصاص می دهیم باید به این نکته توجه داشته باشیم که شاتر دوربینی که در دست ما قرار دارد دارای طول عمر جاوادانه نمی باشد و در نهایت در یک زمان از کار می افتد . حتی هنرمندانی که اقدام به خریدن دوربین های دست دوم می نمایند نیز باید از این نکته آگاه باشند که دوربین آنها زود تر از افراد دیگر به انتهای عمر خود نزدیک می شود . قانون کلی این است که شاتر دوربین شما در نهایت مستهلک شده و از کار می افتد .

بسته به نوع و مدل دوربینی که در اختیار دارید ؛ طول عمر شاتر شما ممکن است بین 50000 تا 350000 شات باشد . بعضی از عکاسان در کمال بدشانسی در عدد کمتر از 50000 دچار مشکل با شاتر دوربین خود می شوند و برخی نیز تا بیش از 500000 شات با دوربین خود عکس می گیرند و مشکلی را مشاهده نمی کنند . به همین دلیل آگاهی از تعداد عکس های به ثبت رسیده با یک دوربین بسیار اهمیت داشته و عکاس باید از آن اطلاع داشته باشد .

پیدا کردن کارکرد شاتر دوربین

اکنون به این ایده دست یافته ایم که کارکرد شاتر دوربین بیانگر طول عمر یک دوربین است و از این روی می بایست از تعداد کارکرد شاتر دوربین خود آگاهی داشته باشیم . راه  های متعددی برای دست یافتن به تعداد دقیق کارکرد شاتر دوربین وجود دارد

1 – مراجعه به مراکز تعمیر و سرویس دوربین ( تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده ال دوربین )  :

متخصصان و کارشناسان نرم افزار و تعمیرات دوربین در مراکز مجاز سرویس و خدمات دوربین های عکاسی همیشه این آمادگی را دارند تا تعداد شاتر دوربین شما را به صورت دقیق اعلام نمایند . اگر دوربین شما گارانتی شرکت ایده آل دوربین را دارد ؛ بدون نیاز به پرداخت هرگونه هزینه تنها با صرف کمی وقت می توانید از تعداد شات های دوربین خود اطلاع یابید. در ضمن با مراجعه به دفاتر تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین می توانید از سایر خدمات و سرویس های رایگان در طول دوره گارانتی دوربین خود نیز بهره مند شوید .

2 – مراجعه به وبسایت های تعیین کارکرد شاتر:

روشی کمتر توصیه شده و غیر دقیق است . شرکت های تولید کننده دوربین انواع مختلفی از دوربین ها را در بازار ارایه می کنند و وبسایت های تعیین کارکرد شاتر تنها قادر به تعیین تعداد شات واقعی برای برخی از مدل های دوربین هستند و از آنجا که نرم افزار های تعیین تعداد شات به صورت دقیق به صورت انحصاری در اختیار مراکز تعمیر و سرویس دوربین قرار می گیرد ؛ از این روی اطلاعات این وبسایت ها چندان دقیق نخواهد بود .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=