3 ویژگی جذاب در دوربین کانن EOS 77D

3 ویژگی جذاب در دوربین کانن EOS 77D

 

دوربین کانن EOS 77D یک دوربین DSLR نیمه حرفه ای است که در سال 2017 از سوی کمپانی کانن معرفی گردیده شد . این دوربین آخرین مدل از محصولات عکاسی کانن است که در آن از یک پردازشگر DIGIC 7 استفاده شده است . سیستم اتوفوکوس این دوربین از نوع Dual Pixel AF بوده و دارای قابلیت تعقیب سوژه در حالت عکاسی با نمای زنده و یا در طول زمان فیلمبرداری می باشد. این دوربین در زمان عکاسی با ویزور از سیستم اتوفوکوس 45 نقطه ای تمام کراس استفاده می کند .

صفحه ال سی دی آن 3 اینچی و ویزور اپتیکال آن نیز 95 درصد از کل کادر تصویر را پوشش می دهد . این دوربین قادر به انجام فیلمبرداری فول اچ دی در  60p  با حداکثر نرخ بیت 60 mbps می باشد. قابلیت اتصال با استفاده از وای فای ؛ بلوتوث و NFC برای اشتراک گذاری و انتقال تصاویر وجود دارند .

 

دراین مطلب سه ویژگی بسیار جذاب موجود در فناوری و طراحی دوربین کانن EOS 77D را مورد اشاره قرار می دهیم .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی دوربین کانن - تعمیر دوربین

1 – کاربری و کنترل آسان حتی در زمان عکاسی با ویزور

در حالی که دایل ها و کلید های کنترل موجود بر روی بدنه این دوربین شکل و ظاهر متفاوت تری نسبت به سایر مدل های کانن دارند ؛ اما همچنان همان نقش ها و وظایف اصلی را به خوبی انجام می دهند . دایل ها و کنترل های این دوربین ؛ حتی در زمان عکاسی با ویزور ؛ به خوبی در دسترس قرار دارند و به طور خاص یک دکمه کاربردی حرفه ای همانند AF-ON در پشت بدنه دوربین به شما کمک می کند تا در زمان عکاسی با ویزور , همچنان کنترل سیستم فوکوس دوربین خود را در اختیار داشته باشید . به طور کلی دوربین کانن EOS 77D به گونه ای طراحی شده است که در زمان عکاسی با ویزور ؛ از قابلیت های کاربردی و عملیاتی بالاتری برخوردار باشد .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی دوربین کانن - تعمیر دوربین

دایل اصلی و دایل کنترل سریع این دوربین به راحتی در دسترس کاربر هستند .

دکمه AF-ON موجود در قسمت پشتی بدنه ؛ قابل تنظیم مجدد بوده و سایر تنظیمات از قبیل قفل اتوفوکوس و ... را بر روی آن می توان قرار داد .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی دوربین کانن - تعمیر دوربین

2 – سرعت عکاسی متوالی 6 فریم بر ثانیه

دوربین کانن EOS 77D از توانایی عکاسی متوالی سرعت بالا ؛ با سرعت 6 فریم بر ثانیه برخوردار است . این ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا سوژه های دارای حرکت سریع را تعقیب نموده و بهترین حالت آنها را به تصویر بکشند . تمامی این فرایند تنها با انتخاب حالت عکاسی متوالی سرعت بالا و فشردن و نگه داشتن دکمه شاتر دوربین ؛ قابل انجام می باشد .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی دوربین کانن - تعمیر دوربین

3 – پردازشگر DIGIC7 برای کنترل نویز در ایزو بالا

وجود پردازشگر پر قدرت DIGIC7 در درون بدنه این دوربین به شما اجازه می دهد تا سرعت ISO دوربین خود را به راحتی به ISO 25600 ارتقا دهید و از بابت تشکیل نویز در تصویر خود نگرانی نداشته باشید . عدم ایجاد نویز های رنگی در این دوربین یک ویژگی کاملا قابل ملاحظه است و علاوه بر آن ویژگی و قابلیت کاملا پیشرفته کاهش نویز تصویر ؛ به شما این اطمینان را می دهد که جزئیات سوژه  خود را به خوبی حفظ کنید .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی دوربین کانن - تعمیر دوربین

بیشتر بدانیم :

ویژگی های اصلی دوربین کانن EOS 77D به طور مختصر عبارتند از :

سنسور 24 مگاپیکسلی با اتوفوکوس Dual Pixel

سیستم اتوفوکوس مرحله یاب 45 نقطه ای متقاطع

پردازشگر DIGIC7

صفحه نمایش لمسی3 اینچی

LCD فوقانی برای نمایش اطلاعات عکس

کلید های کنترل دو گانه

6 فریم بر ثانیه سرعت عکاسی مداوم

فیلمبرداری  1080p با ورودی میکروفون

 

با تمامی مشخصات بیان شده ، EOS 77D  را نمی توان یک مدل کاملا جدید نام نهاد و تنها تفاوت آن در مقایسه با مدلی همچون T7i در وجود کلید های کنترل دو گانه صفحه نمایش فوقانی و وجود دکمه  AF ON می باشد . یکی دیگر از تفاوت های این دوربین وجود 8 گرم وزن اضافه و برخی کلید های اضافی بوده و در سایر موارد کاملا مشابه با مدل های T6s, T6i می باشد .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی دوربین کانن - تعمیر دوربین

یکی از امکانات بسیار مهم این دوربین که از جمله اشتراکات آن با مدل EOS 80D به شمار می آید وجود سنسور 24 مگاپیکسلی آن است که یک پیشرفت عظیم در مقایسه با سایر مدل های خانواده rebel به شمار می آید .

 

با توجه به آنچه گفته شد دوربین EOS 77D  بیشتر مناسب برای آن دسته از عکاسان مجربی می باشد که به یک دوربین ساده و کم وزن با ویزور اپتیکال نیاز دارند . پیشرفت های جزیی و نامحسوس ایجاد شده در EOS 77D  و Rebel T7i نوعی به روز رسانی برای کاربرانی است که پیش از این نیز تجربه کار با دوربین های مدل Rebel را داشته اند  .

 

از جمله دوربین های دارای ویزور اپتیکال مدل X-t20 ساخت شرکت فوجی و a6300 دساخت شرکت سونی هستند که هر دو آنها دارای قابلیت تصویر برداری 4K و سرعت عکاسی بالاتری در مقایسه با EOS 77D  میباشند  .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی دوربین کانن - تعمیر دوربین

اما در دوربین EOS 77D   با اضافه شدن قابلیت هایی مثل Dual Pixel AF و Live View برتری محسوسی در مقایسه با میرورلس های فوجی و سونی به دست می آید و نکته بسیار مهم در رابطه با EOS 77D  درمیان تمام میرورلس ها و DSLR ها ، مبحث قیمت آن است .

 

در رابطه با طراحی و ساختار بدنهEOS 77D سخن جدیدی نمی توان مطرح نمود و تنها باید گفت که این یک DSLR کوچک و جدید ، مشابه تمامی مدل های قبلی است اما به هر روی این مدل جدید سیستم Dual Pixel AF  شرکت کانن را با قیمت پایین تری در اختیار کاربران قرار می دهد .

 

طراحی این دوربین همانند تمامی مدل های EOS به گونه ای است که تمام کنترل های لازم در دسترس شما قرار دارند و زمانی که از ویزور به سوژه نگاه می کنید نیاز به هیچگونه تغییر در وضعیت خود نخواهید داشت و همه چیز در دسترس شما است . با استفاده از دو کلید کنترل به راحتی می توانید تنظیمات دوربین را تغییر دهید .به لطف وجود صفحه لمسی ، کار با کلید Q با سرعت و سهولت بیشتری امکان پذیر شده است ولی در اینجا برای انجام تنظیمات مجبور خواهید شد چشم خود را از ویزور دور کنید .

 

اما در رابطه با ویزور اپتیک باید بگوییم که اندازه آن قدری کوچک است و اطلاعات چندانی در درون آن نمایش داده نمی شود . این ویزور کمتر از 100 درصد از صحنه را نمایش می دهد و ممکن است برخی از حاشیه ها و لبه صحنه کادر بندی شده خود را از دست بدهید .

 

نکته مثبت در مورداین دوربین ، وجود  سیستم اتوفوکوس 45 نقطه ای مشابه با EOS 80D است باعث تمایز آشکار این دوربین در مقایسه با سایر مدل های Rebel شده است و می توانید نقاط اتوفوکوس را به اسانی تغییر دهید و فوکوس و ترکیب بندی مجدد را به راحت ترین شکل ممکن انجام دهید . وجود نقاط فوکوس متقاطع به شما تضمین می دهند که دقت فوکوس این دوربین در مقایسه با تمامی مدل های Rebel در سطح بالاتری قرار دارد .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی دوربین کانن - تعمیر دوربین

نتیجه گیری :

این مدل در جایگاهی مابین دوربین های T7i و EOS 80D  قرار می گیرد و میتوان آنرا جایگزین T6s در نظر گرفت .با تمامی مشخصات بیان شده ،EOS 77D  را نمی توان یک مدل کاملا جدید نام نهاد و تنها تفاوت آن در مقایسه با مدلی همچون T7i در وجود کلید های کنترل دو گانه صفحه نمایش فوقانی و وجود دکمه  AF ON می باشد . با توجه به آنچه گفته شد دوربین EOS 77D   بیشتر مناسب برای آن دسته از عکاسان مجربی می باشد که به یک دوربین ساده و کم وزن با ویزور اپتیکال نیاز دارند .پیشرفت های جزیی و نامحسوس ایجاد شده در EOS 77D  و Rebel T7i نوعی به روز رسانی برای کاربرانی است که پیش از این نیز تجربه کار با دوربین های مدل Rebel را داشته اند

 

 

تعمیر دوربین کانن
تعمیر دوربین نیکون
تعمیر دوربین سونی

 

نظرات