آشنایی با یکی از جدید ترین اعضای خانواده کانن Canon EOS 850D

آشنایی با یکی از جدید ترین اعضای خانواده کانن Canon EOS 850D

از زمستان سال 2020 دوربین کانن EOS 850D به عنوان جدید ترین محصول DSLR در رده دوربین های دارای سنسور APS-C از کمپانی کانن معرفی شد. این دوربین به عنوان جایگزین مدل قدیمی تر EOS 800D در خط تولید محصولات کانن قرار گرفت و استفاده از پردازشگر پیشرفته DIGIC 8 به همراه بهبود در قابلیت های اتوفوکوس ؛ عکاسی متوالی ، فیلمبرداری و حساسیت ایزو بالا ؛ در این محصول به عنوان پیشرفت های قابل ملاحظه در آن اعلام شدند  

این دوربین از توانایی فیلمبرداری با کیفیت  4K در  30p  بدون اعمال کراپ برخوردار است و همانند بسیاری از مدل های پیشرفته ساخت کانن ؛ دوربین  Canon EOS 850D  نیز به یک صفحه ال سی دی لمسی ، باز شونده و چرخان مجهز شده است .

وزن بدنه این دوربین به همراه باتری 515 گرم  است که در مقایسه با وزن 532 گرم در مدل Canon EOS 800D یک پیشرفت نسبتا مطلوب به شمار آورده می شود

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین - تعمیر لنز

عکاسی متوالی با سرعت 5/7 فریم بر ثانیه

همانگونه که اشاره شد برای این دوربین از یک پردازشگر DIGIC8 استفاده شده است و این پردازشگر به EOS 850D امکان می دهد تا سرعت عکاسی متوالی خود را بهبود ببخشد .

  • عکاسی متوالی سرعت بالا تا 7 فریم بر ثانیه همراه با حفظ اتوفوکوس در حالت ویزور
  • عکاسی متوالی سرعت بالا تا 5/7 فریم بر ثانیه همراه با اتوفوکوس ثابت در حالت نمای زنده

کارشناسان نمایندگی تعمیر دوربین کانن بر این باورند که بهبود سرعت عکاسی متوالی در این دوربین , به سبب استفاده از پردازشگر پر قدرت DIGIC 8 به وجود آمده است .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین - تعمیر لنز

به طور خاص در زمان های عکاسی از صحنه های پر تحرک و صحنه های ورزشی ؛ سرعت عکاسی متوالی دوربین اهمیت فوق العاده زیادی می یابد . در این صحنه ها ؛ سرعت جا به جا شدن سوژه ها بسیار بالا بوده  و در حالت عادی انجام فوکوس ؛ حفظ فوکوس و به دست آوردن بهترین حالت سوژه به امری غیر ممکن مبدل می شود . در دوربین کانن EOS 850D  ، عکاسی متوالی سرعت بالا به همراه حفظ نقطه فوکوس به شما اجازه می دهد تا فوکوس خود را روی سوژه مورد نظر حفظ نموده و در سریعترین زمان ممکن ؛ حالت های مختلفی از آن را به ثبت برسانید . این شیوه ؛ دستیابی به بهترین حالت از یک سوژه دارای حرکت سریع ، را امکان پذیر می نماید .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین - تعمیر لنز

بهبود قابلیت های اتوفوکوس

دوربین جدید کانن  EOS 850D در حالت عکاسی از ویزور از یک سیستم اتوفوکوس 45 نقطه ای به همراه سنسور نورسنجی 220 هزار پیکسلی RGB+IR استفاده می کند . این سنسور هوشمند ؛ تصویر به دست آمده در ویزور اپتیکال دوربین را  شناسایی نموده و برای انجام تعقیب سوژه به شکل مطلوب ؛ شکل و رنگ آنرا مورد تحلیل قرار می دهد . در زمان عکاسی از سوژه های پرتره ؛ سنسور نورسنج دوربین ؛ حالت تشخیص و تعقیب چهره را در اولویت عملکرد خود قرار می دهد .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین - تعمیر لنز

در حالت عکاسی با نمای زنده ؛ از سیستم اتوفوکوس Dual Pixel CMOS AF برای شناسایی سریع و دقیق وتعقیب سوژه بر روی سطح سنسور ؛ استفاده می شود. این سیستم نیز از قابلیت تشخیص چهره و تعقیب سوژه برخوردار است و دوربین قادر به انتخاب دقیق نقطه فوکوس از میان 143 ناحیه تعیین شده برای آن می باشد . در صورت تمایل به انتخاب نقطه فوکوس به صورت دستی ؛ تا 3975 ناحیه اتوفوکوس در این دوربین ؛ قابل انتخاب می باشند .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین - تعمیر لنز

در مود تعقیب سوژه Servo AF نیز بهبود ها و پیشرفتهای قابل ملاحظه ای دیده می شوند و حالت تعقیب سوژه نمایش داده شده روی صفحه نمایش دوربین ؛ تقریبا بدون تاخیر و در زمان واقعی اتفاق می افتد .

در هر دو حالت عکاسی و فیلمبرداری ؛ شارپ و در فوکوس نگه داشتن چشم های سوژه پرتره دارای اهمیت فوق العاده زیادی است و وجود قابلیت Eye Detection AF در این دوربین بدان معنی می باشد که در زمان عکاسی از صورت افراد ؛ دوربین به صورت خودکار چشمهای سوژه را تشخیص داده و آنرا در فوکوس نگه می دارد .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین - تعمیر لنز

عملکرد بسیار عالی در ایزو بالا

این دوربین با برخورداری از یک سنسور 24.1 مگاپیکسلی تصاویری با رزولوشن مشابه  مدل های قدیمی تر را ارایه می دهد اما درهر صورت این رزولوشن برای چاپ عکس در ابعاد یک کاغذ A3 کافی به نظر می رسد . همچنین برای به دست آوردن تصاویر با کیفیت از سوژه های پرتره و مناظر طبیعی ؛ این مقدار از رزولوشن ؛ کفایت می کند .

اما نکته جدید در رابطه با دوربین کانن EOS 850D آن است که استفاده از پردازنده بسیار پر قدرت DIGIC 8 موجب شده است تا این دوربین عملکرد خیره کننده ای را در زمان های عکاسی با ایزو بالا ارایه بدهد . استفاده از ایزو بالا ؛ امکان استفاده از سرعت شاتر بالاتر در شرایط کم نور را به وجود می آورد و از این طریق احتمال لرزش دست بسیار کمتر شده و عکس های ثبت شده در موقعیت های کم نور ؛ حتی در شرایط عکاسی با دوربین روی دست نیز ؛ دارای کیفیت و جزئیات مناسبی خواهند بود .

در مدل های قدیمی تر ؛ استفاده  از ایزو 12800 موجب به وجود آمدن نویز شدید و از دست رفتن جزئیات تصویر می گردید اما در دوربین کانن EOS 850D حتی در حالت ISO 25600 هنوز می توان جزئیات و کیفیت قابل قبولی را انتظار داشته باشیم .

 

فیلمبرداری 4K UHD ؛ تایم لپس 4K

دوربین کانن EOS 850D قادر به انجام فیلمبرداری در کیفیت 4K UHD است که نسبت به فیلمبرداری فول اچ دی در مدل های قدیمی تر یک پیشرفت فوق العاده محسوب می شود .

همچنین با استفاده ازاین دوربین امکان فیلمبرداری تایم لپس با کیفیت 4K UHD نیز وجود دارد .

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین - تعمیر لنز

دایل ها و کلید های کنترل

دوربین جدید کانن EOS 850D به گونه ای طراحی شده است تا هر دو گروه از کاربران مبتدی و پیشرفته تر را راضی نگه دارد و این حالتی است که در اثر طراحی بدنه و جا نمایی کلید ها و کنترل های موجود بر آن به وجود آمده است . این دوربین از رابط کاربری آسانی برخوردار بوده ودر عین حال ویژگی های نسبتا پیشرفته ای را ارایه می دهد .

 

دایل کنترل سریع : برای تغییر تنظیمات

دکمه پیشرفته AF-ON : برای انجام عملیات فوکوس به صورت مجزا از دکمه شاتر

تعمیر دوربین کانن - نمایندگی تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین - تعمیر لنز

وای فای و بلوتوث برای اشتراک گذاری سریع تصاویر :

دوربین کانن EOS 850D از قابلیت اتصال با وای فای و بلوتوث برای اشتراک گذاری و ارسال سریع تصاویر به دستگاههای هوشمند برخوردار است . با نصب اپلیکیشن Camera Connect app بر روی تلفن های هوشمند و اتصال آن با دوربین ؛ به راحتی می توان تصاویر دوربین را به دستگاه های هوشمند انتقال داد . همچنین با استفاده از این نرم افزار امکان عکاسی به صورت ریموت نیز به آسانی ایجاد می گردد .

 

تعمیر دوربین کانن
تعمیر دوربین نیکون
تعمیر دوربین سونی

 

نظرات